Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős kortól vállalnátok...

Mennyi idős kortól vállalnátok be, hogy elvisztek még két gyereket nyaralni?

Figyelt kérdés

Unokatesóméknak 2 gyerekük van, három év van közöttük. Nekünk egy, ő két évvel fiatalabb a kisebbik gyereküknél.

A három gyerek nagyon jól kijön, szeretik egymást.


Eszembe jutott, hogy szívesen elvinném valamelyik évben majd nyaralni őket. Mivel csak egy gyerekem van, abban tanácstalan vagyok, hogy hány éves kortól merjünk még két gyereket bevállalni? Nekünk biztos fárasztóbb lenne, a gyerekek viszont nagyon élveznék.


Jelenleg mind hat év alattiak.


2015. júl. 24. 06:24
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ez nem csak kortól függ. Nekünk három óvodáskorú gyerekünk van, őket nyilván el tudjuk ketten vinni nyaralni a férjemmel (egyedül még nem vállalkoznék rá), mert hozzá vagyunk szokva, hogy mindhármukra figyelünk. Idegen gyerekekkel azért más, attól függ, mennyire vagytok összeszokva, előfordul-e hogy vigyázol rájuk otthon és akkor boldogulsz-e. Meg függ az adott gyerekek temperamentumától is.
2015. júl. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Amikor már átalusszák az éjszakát. Simán.

Ha vízparton lennének a gyerekek, akkor viszont ("idegen gyerek esetén") egy gyerek - egy felnőtt arányt tartok ideálisnak. Gyerekpancsoló persze nem gáz, de természetes víz igen. Tömegbe szintén nem mennék három gyerekkel, akik közül kettőt nem ismerek mindennapi együttélés szinten.

2015. júl. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
15%
Soha. Pont elég a két saját. Voltál már velük hosszabb ideig napi 24-ben együtt? Én minden nyaralásunkról hulla fáradtan jövök haza, pedig a sajátjaimat viszem és már 5 és 8 évesek. Ha mennek a szülők is, úgy tök jó, de én nem vállalnám a felelősséget ilyen szinten a más gyerekéért, és a sajátjaimat sem engedném el.
2015. júl. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én még nem vigyáztam rájuk, de egyszer a férjem jó fél napot igen (a saját akkor még nem született meg), amikor az unokatesómmal közös programunk volt.

Férjem a gyakorlottabb, dolgozott gyerekmegőrzőben évekig.

Én vagyok a rutintalan.


A gyerekek jólneveltek, de energikusak. Unokatesómnak eléggé pattogós, katonás stílusa van. Nem tudom, hogy azzal, hogy bár én is határozott vagyok, de nem ennyire miniterminátor stílusban, az okozna-e gondot.

Amikor nálunk vannak, megszokott, hogy bárki bárki gyerekére rászólhat, ha fizikailag ő van közelebb hozzá. Ránk eddig hallgattak, de lehet, hogy a szülők jelenléte is hozzájárult (még ha akkor nem is szólaltak meg).


Mondjuk amikor a fél napos megőrzés volt a férjem részéről, ő azt mondta, hogy nem volt gáz velük, jól elvoltak.

2015. júl. 24. 08:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Fél nap, meg egy nyaralás nem ugyanaz. Főleg úgy hogy több gyerekkel nincs is tapasztalatod. VAgy milyen nyaralásra gondoltál? Hány nap? Én nem engedném el így a gyerekeimet, de a helyedben bevállalni sem merném.
2015. júl. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azért is kérdeztem, hogy mennyi idős kortól kezelhető már könnyebb három gyerek egyszerre.

Először szerintem hosszúhétvége lenne maximum.


Nem idén szeretném, csak felmerült bennem, hogy legkorábban hány éves kortól érdemes megpróbálni.

2015. júl. 24. 08:21
 7/7 anonim ***** válasza:
26%
Amikor 6-8 év körül lesznek.
2015. júl. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!