Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Én vagyok türelmetlen vagy a...

Én vagyok türelmetlen vagy a gyerekem bűn rossz?

Figyelt kérdés

Nem bírom idegileg nem figyelek oda 5 percig rá és mindent kicsinál.

Se kint se bent nem találja fel magát.

Bent a vezetékes telefont nyírja ki állandóan felmászik az asztalra 2 éves fiam, és nyomkodja gombokat drótot csavargassa tépkedi rángassa.

Hiába mondom szépen hiába ordítok hiába húzom el onnét semmi nem használ.

Cumisüveget csepegteti az ágyra, el lopja a telefonomat, dobálja,fetreng, ajtókat nyitogassa, csapkodja, porszívóval szenved,csővet akarja ki be dugdosni ha nem sikerül neki akkor ordít de a játékaihoz ma még hozzá sem nyúlt, kivittem mert konyhába kéne végeznem a munkám hogy szem előtt legyen,erre fő én a konyhába ő az udvaron hallom ám hogy már visít oda csípte az ujját a ruha szárítóhoz.

Ha rászólok fetreng a szőnyegen és visít.

Ma eddig minden 15 perben elordította valamiért magát.

Türelmetlen vagyok, ideges, pár másodperc alatt begurulok.

Nem tudom köze van e a havimhoz de az is pont most van meg.

Állandóan meglogik mellőlem nincs látótérben, bemegy anyósom szobájába szétpakol bujkál a szobába.

Ha kiküldöm onnét szófogadás helyett levágja magát a szőnyegre és visít.

Mindig abba kell abbahagyni a takarítást mert őt kell keresgélnem és pakolnom utána.

Nem tudom leírni amit szeretnék mert már megint eltünt, már húzta fel a lépcsőn a felmosót.

Nem szokott ennyi rosszaságot csinálni egymás után.

Nem létezik hogy ennyire unatkozik.

Mi a megoldás?



2015. aug. 7. 09:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen napok. A kötekedőkkel ne foglalkozz. Miért kell provokálni azt, aki egyébként is a padlón van. Aki azt mondja 2 éves mellett soha nem fogy el a türelme, az hazudik.

Az enyém is 2 éves. Alapjáraton egész jó gyerek, de vannak ilyen időszakaink nekünk is. Ha elkezdi, akkor az egész hetünk igy telik, ha hagyom. 1-2 hétig jó fiú, aztán 1-2 hétig olyan, mint az ÖRDÖG. Ilyenkor hagyom inkább a mosatlant és a takarítást. Nem direkt rosszalkodik, csak azt akarja, hogy vele foglalkozz. Annak nincs értelme, ha egésznap ordítozol. Se neki, se neked nem jó és a takarítással ígyse-úgyse haladsz. Tudom, hogy nehéz, nekem sem segítenek.

Ja és ilyen csábító dolgokat ne hagy elöl, mint a telefon. A vezetékest amúgy mennyit használjátok? Nem lehet nagyobb asztalra rátenni. Ilyeneken érdemes gondolkozni. Én most a virágomat száműztem vissza a szekrény tetejére. Csak megpróbáltam, hátha már nem bántja, de jobb a békesség. Erre írhatja bárki, hogy meg kell nevelni a gyereket, de szerintem így is van elég szabály, amit be kell tartania. Nem akarom feleslegesen stresszelni, hogy mindent kirakok elé, de nem érhet hozzá semmihez. Van aki erre esküszik, de én inkább korának megfelelő dolgokkal veszem körül és ez a kör persze mindíg tágul. Kint pl nem bántja a virágokat, de bent még nincs helye. Gondolom 18 évesen már nem tartja olyan érdekesnek a leveleit, De a telefonzsinórt néha én is tekergetem valamiért O:

2015. aug. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Mostanában van valamiért ez a telefonos mániája valószínűleg mert lássa hogy mi telefonálunk és azt gondolja akkor neki is lehet a tiltás ellenére is.

Nálunk bent vannak a virágok nem bántja, hozzá van szokva hogy ott a helye és megtanítottuk neki hogy nem szabad bántani mert mi se bántsuk.

Azokat a dolgokat piszkálja amik nem szoktak elő lenni vagy nem a helyén vannak vagy új dolgok.

Pl a mobilt olyan helyen hagyom ahol nem szoktam, és elfelejtem eltenni akkor ő eléri elveszi.

A vezetékes telefonnal nem tudok mit kezdeni nem tudom eltenni onnét mert ott a helye, anyósom nem örülne ha annyira rendezkednék hogy elpakolnám az évek óta megszokott helyről.

Szóval amíg alszik én feltöltődöm energiával és igyekszek egy kis türelem után kapni.

Ha fel kel fogok vele építő kockázni, játszani.

Köszönöm a megértő anyukákat.

2015. aug. 7. 14:52
 13/20 anonim ***** válasza:

11-es vagyok. Átolvasva úgy tűnik, a farok csóválja..., de ha nincs gyerek vagy felnőtt társasága a gyereknek, akkor ez csak így működik. Ha van naponta 2-3 órád, amikor más is figyel a gyerekre, akkor simán el lehet intézni mindent. Ha 100%-ban csak te vagy a gyerek társasága, akkor egyszerűbb mindent együtt csinálni. Egész nap nekem segít, amiben lehet, még ha 5* annyi ideig tart is. Én inkább ezt választom, mint az építőkockázást :) A telefont az enyém nem bántja, már kiskorában megtanulta, hogy vigyázni kell rá.

Ha nem akarod, hogy bemenjen egy helyiségbe, akkor zárd kulcsra az ajtaját.

2015. aug. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
szerintem jót tenne neked egy citromfű tea, magnézium, halolaj kapszula, sok sok mozgás
2015. aug. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
rángatja,nyitogatja,csavargatja...
2015. aug. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Nem együtt működő, nem lehet mindig tenni a dolgomat , amikor én főzök ő nagyon gyorsan inkább elillan mellőlem és inkább keresi a számára megfelelő elfoglaltságot, az apjától lássa hogy szerel ő megkeresi a szerszámokat és azzal akar játszani és utánozni az apját szóval a főzés nem érdekli, ha szerencsém van akkor 15 percet pancsol a mosogatóban.

Hiába mondtuk az apukának hogy tegye olyan helyre ahol nem éri el a gyerek sajnos nem érdekli.

2015. aug. 8. 13:49
 17/20 anonim ***** válasza:
látja
2015. aug. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Jó gyerekhez jó anya kell. Nem rossz ő, csak ha már van egy gyereked, akkor foglalkozni is kell vele.
2015. aug. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Szoktam is vele foglalkozni de mellette csinálni is kéne valamit nem gondoljátok?
2015. aug. 9. 16:42
 20/20 anonim ***** válasza:
probalj meg betteni neki meset,valami rajzfilmet yuteben vagy videon,nekem az mindig bejon addig tudok takaritani fozni,es szepen csondbe van.utana jatszunk egyutt vagy megyunk a terre.
2015. aug. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!