Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Verekedjen? Erőszakoskodjon?...

Verekedjen? Erőszakoskodjon? Hogyan viselkedjen?

Figyelt kérdés

Kedves Szülők! Mit tesztek, mire tanítjátok kisgyereket, ha azt tapasztaljátok, hogy rendszeresen kitépik a kezéből a játékot, megcsípik, meglökik más gyerekek? Hogyan védekezzen?

Nagyon kíváncsi vagyok a válaszokra, mit tartotok hatékony és valóban működő megoldásnak, hogy ne legyen áldozat egy alapvetően félénk kisgyerek.


2015. aug. 12. 14:14
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát. Utolsó, elolvastalak. Érdekes, a Ti eseteteknél mindenki egyetért abban, hogy bizony a szép szó nem mindig vezet eredményre. Egészen kicsi gyerekeknél is látom sajnos, hogy szinte élvezik, ha egy náluk gyengébb, félősebb gyerkőccel szemben fitogtathatják az erejüket. Újra és újra bepróbálkoznak. Ami számomra a legszomorúbb, hogy az ilyen gyerek szüleit soha nem hallottam, hogy azt mondja a gyerekének, hogy nem szép dolog és nem szabad. Úgy látszik, náluk nem az "élni és élni hagyni" elv érvényesül.
2015. aug. 13. 12:50
 12/12 anonim ***** válasza:
Egészen addig én sem buzdítottam arra, hogy erővel védje meg magát, ha erővel mennek neki, amíg nem láttam egy jelenetet. Majdnem 3 éves volt a fiam, amikor egy balatoni strandon a játszótéren egy nála nem sokkal idősebb, de sokkal erőszakosabb gyerek letámadta a játékáért. Én nem akartam beavatkozni, gondoltam, majdcsak elengedi a gyerek, ha látja, hogy a fiam nem adja. Mondta neki a fiam szépen, aztán hangosabban, de semmi. Hát nem engedte el, hanem dührohamot kapott. Az én fiam szemében olyan rémületet láttam már a huzakodás alatt is, akkor be kellett volna avatkoznom, valami olyan volt a szemében, hogy "védj meg". Persze megmentettem, de rájöttem, hogy ez így nem fog menni, el fogják taposni. Nem akarom, hogy ő legyen az óvoda réme, de áldozatot se szeretnék nevelni belőle. Arra próbálom tanítani, hogy soha ne kezdeményezzen verekedést, ne legyen agresszív, de adja vissza, ha bántják, védje meg magát. Sajnos ez se vált be, mert az oviban az is büntetést kap, aki visszaadja, meg az se jó, ha árulkodik, ráadásul mindig azt látja meg az óvónő, aki visszaadja. :) Szóval nincs jó megoldás, a lányommal már végigcsináltuk. Ilyen kis gyereknek nincs megoldási sémája az ilyen helyzetekre.
2015. aug. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!