Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy gyerekes anyukák, nektek...

Egy gyerekes anyukák, nektek nincsen tele néha a hócipőtök gyereketek állandó, vagy időszakos nyaggatásaitól felétek?

Figyelt kérdés

Vannak nekünk, anyáknak is "rosszabb" napjaink szerintem, ha fáj valamink, vagy rossz a hangulatunk....


Arra gondolok, hogy nektek is ki van néha azért a hócipőtök, amikor gyereketek csak azért is rámászik az idegeitekre, hogy márpedig vele kell foglalkozni "szabad" időtökben megállás nélkül?


Persze tudom, ez gyerektípus függő, vannak olyan gyerekek, akik klasszul elvannak játékaikkal fél- 1 órákat is, meg olvasok olyat is, amikor bemegy a szobájába 2-2,5 évesen önállóan eljátszani....

Azt se írjátok légyszi, hogy "mert így szokattad", "nem kötelező állandóan a s*ggébe lenni és szórakoztatni",



hanem hogy ti is éreztek néha így, akiknek ez a típus jutott?


Több gyerekesek is előnyben vannak, akiknek játszópajtásként ott a másik, esetleg több tesó...


Azok a családok érdekelnek, ahol 1 kisgyerek van, szórakoztatást igénylő típus, ahol a szülő még nem TUD visszamenni dolgozni, nincs lehetőség bölcsire/Csanára, stb., marad csak az otthonlét oviig.


2015. aug. 17. 15:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy válaszolok, nekem 2 gyerekem van. Viszont mindkettő ez a típus, amiről te írsz, nagyobb a korkülönbség, ritkán vannak el együtt hosszabb időre, bár szeretik egymást. Szóval mindkettő úgy ment oviba, hogy nonstop velem voltak és igényelték a társaságomat, a játékot. Én se mindig bírtam, de ezért van a tv, meg a dvd, meg a nagyszülők. Én azzal vigasztaltam magam, amikor nem volt lehetőség semmi másra csak rám, hogy ez majd megtérül. És tényleg! :)
2015. aug. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam nemsokára 5 éves lesz,és még mindig max. Fél órát van el egyedül.Mikor rosszabb napom van,sajnos kiabálok vele,utána meg jön a bűntudat,és sírok.Anyukám hívta sokszor,hogy menjen nyaralni,nem hajlandó.A férjem alig játszik vele,így mindig engem nyúz.
2015. aug. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezen a problémán minden szülő osztozik veled, és valóban a több gyerekeseknek sokkal több is jut a nyaggatásból. Amíg kicsi volt a lányom, nehezebb napokon csak leültem mellé a földre, ő játszogatott, rám mászott, kicsi megpuszilgattam, de csak annyira vettem aktívan részt a dolgaiban, amennyire muszáj, ha nagyon ki voltam fáradva. Őt már az is eléggé szórakoztatta, hogy közönségnek ott vagyok. 3-4 éves kortól ha volt annyi energiám, én is bevontam otthoni teendőkbe,ahogy az egyik válaszadó írja, süti készítés, csempe tisztogatás, akármi, amivel jól elmegy az idő, és a kicsit is szórakoztatja a dolog. Végső esetben, ha hisztis volt nagyon, akkor amíg helyreraktam magam, leültettem mesét nézni. Nem lett tévéfüggő zombi, és én is túléltem a nehezebb időszakainkat. Szerintem az a fontos, hogy a magad igényeire is odafigyelj, sokan hiszik, hogy nem elég jó szülők, ha nem strapálják magukat halálra, azután meg összeomlanak a fáradságtól. Neked is kell a pihenés, a lazítás, hogy jó szülő legyél, és ha te nem szervezed meg úgy az életed hogy erre lehetőséged legyen, akkor ezt senki más nem fogja megtenni neked. Szeresd magad is, és ne légy magadhoz túl szigorú.Kitartást, ez is elmúlik egyszer !
2015. aug. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!