Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves kisfiú nagyon undok...

5 éves kisfiú nagyon undok viselkedésére mi a helyes nevelési hozzáállás?

Figyelt kérdés

A kisfiam (5 éves, 2 kisebb tesója van 3 és 1 évesek) pár hete nagyon undok mindenkivelgyerekekkel főleg. Akárki ide

jön, nem engedi játszani a dolgaival, rájuk üvölt,"kitérdekelsz" "nem vagy ügyes" "nem vagy ide való" Minek jöttél" most a kislánynak is a kezéből kicsavarta a játékot, ha kérdem miért vagy undok "hát mert csak" hiába vezetem rá hogy neki se esne jól másnál ez, vagy nekem ez rosszul esik,nem hatja meg semmi. Csak képedek mert ő nem ilyen volt hanem szelid, kedves, nem irigy, ezt most kezdte. Nem tudom hogy a nagycsaládos napköziben történhetett e stresszelős dolog amiért így áll a dolgokhoz, vagy a tesók miatt, de velük elvan, vagy valami hülye mese, mjuk a Gru nem volt rá jó hatással mert a nyegleségek nagy részét visszahallom a meséből tőle.De ez már ugye késő.

Sajnos szégyenérzetet vált ki belőlem,mert ha én megyek vhova a gyerekekkel és valahol van egy ilyen viselkedésű kisfiú, akkor én azt mondom simán hogy ki ez a neveletlen gonosz kis gyökér persze nem

akarom szégyellni se, hiszen a gyerekem és megérteni szeretném, és segiteni neki, de ehhez most nem tudom hogy fogjak, mi bánthatja, miért ilyen és úristen nehogy ilyen maradjon mert hát az ember nem ilyenné akarja nevelni,formálni unsure hangulatjel ha kérdem mi a baj mi bántja,semmi...velünk

kedves,velem főleg "én csak anyát és a Virágszit szeretem" most eléggé húz hozzám. Majd próbálom még szerepjátékkal kifaggatni,bár az nem szokott annyira menni. Nem tudom hogy kéne rávezetnem a helyes útra anélkül hogy beszabályozzam vagy büntessem.


2015. aug. 18. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ekkora gyerekre már nyugodtan rászólhatsz ezért. el lehet neki mondani, hogy fordított helyzetben neki sem esne jól és hogy majd senki nem akar vele játszani. de nagyon sok gyereknél előfordul előbb-utóbb, majd kinövi
2015. aug. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam,most 3 napig vendégünk volt,előtte is mondtam és közben is,mégis úgy beszélt mintha valami kis démon szólna belőle :(
2015. aug. 18. 15:04
 3/5 anonim ***** válasza:
36%
Két egészéges nagy nyakleves.
2015. aug. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én lehet hogy ugyan azt adnám vissza neki mint ő teszi másokal ,hátha észbe kap és másik ha észre veném hogy egy mese rossz hatásal van rá nem engedem nézni .
2015. aug. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha egy mese meg tudta változtatni enyire lehet egy másik vissza zökkenti a te fiad tipikusan gyerek ezt kifejtem:

A gyerekek szeretnek eljátszani valakit mindent úgy tenni ahogy ők csinálják a mesébenn, látja a gruban hogy milyen goromba alak és mégis milyen nagy feltaláló stb.... És azt gondolja ha ő is bunkó lessz akkor ő is feltaláló lessz mutass neki pár aranyos mesét vagy a ToyStory részeit vagy a Gru 2 mivel ha a Gru 1 ből szedte ezt a stilust leheg a 2 es megváltoztatja mivel abban már kedvesebb az ember vagy amit az én öcsém néz az a PawPatrol avagy a MancsŐrjárat nagyon aranyos mese valami olyan meséket kéne amik nagyon gyerek mesék teljesen kedves stilusu akat. Vagy próbálj beszálni a játékba egy màsik gyerekkel vele jàtszatok 3 man mivel ha undokoskodik a gyerek akkor te ott vagy mondhatod neki hogy próbálj meg kedvesebb lenni hidd el nagyon jóll fogjátok magatokat érezni :D lehet azt kébzeli a többi gyerek mind minion :D és azokkal igy kell bànni . :D

2015. szept. 2. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!