Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek melyik a helyes...

Szerintetek melyik a helyes hozzáállás? Tényleg mi neveljük rosszul a gyereket?

Figyelt kérdés
A nagyobbik gyerekem most kezdte az ovit, előtte járt bölcsibe is. Mi mindig úgy neveltük, hogy senkit nem szabad bántani, ütni-verni, senkivel nem szabad kiabálni, viszont ha Téged bántanak, azt vissza lehet adni. Tudom, hogy az erőszak erőszakot szül, de sajnos a mai világ már igen durva tud lenni... A gyerekkel semmi gond nincs, a bölcsiben és az oviban is szerette mindenki, soha senkit nem bántott, szépen tartotta a szabályokat, együttműködött, viszont ha valaki nekiment egy fakockával, azt visszaadta. Mesélte is, hogy azóta xy nem bántotta. Viszont a többi anyuka körében nem arattam túl nagy sikert, kb. teljesen lehúztak, hogy félrenevelem a gyereket, meg mindenkit szeretni kell, stb. Közben meg panaszkodnak, hogy a gyerekét az iskolában a földön fekve rugdosták, ütötték és ez megy, mióta odajár. Melyik a jó út? Ha valaki engem állandóan inzultál, azt nem szeretem és kész. Hogy várjam el a gyerektől, amit én sem tudok teljesíteni?
2015. febr. 3. 23:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

én pont ezt tanácsoltam egy anyukának, akinek mindig bántják kislányát iskolában, szóval azt írtam, hogy én "kiképezném a lányom" értettem ez alatt, azt hogy igenis álljon ki magáért, tanulja meg hogyan védje meg magát és még azt is hogy meggondolják mégegyszer.

lepontozott mindenki.(lehet ki kellett volna fejtenem..a sok gyk-snak..)

2015. febr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a "szeressük egymást" hozzáállás sok esetben nem szünteti meg az erőszakot. Ha a gyereket bántja egy másik akkor ha nem üt vissza és hagyja magát, akkor a másik nem döbben rá, hogy "hű de csúnya dolgot teszek", hanem folytatja. Nekem fontos a saját gyerekem lelki békéje és egészsége, nem ha ez szép szóval és kedvességgel nem elérhető, akkor igenis üssön vissza.
2015. febr. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen igazad van.

Anyukám egy rettentő jámbor nő,és ő is mindig azt tanította,hogy nem szabad senkit bántani,inkább ne figyeljek rá stb.

Ennek az lett az eredménye,hogy az általános iskolát végig szenvedtem.Folyamatosan én voltam a célpont,mert én nem bántottam senkit(mivel a kezdetektől arra neveltek,hogy nem szabad,és ezt a példát láttam otthon is,számomra "lehetetlen" volt az,hogy visszaadjam,a kapott dolgokat.Ez komoly erkölcsi tépődést is okozott,ami már így utólag baromságnak tűnik)A lényeg,hogy egy idegroncsként jöttem ki a suliból,aki pánikrohamokkal küzd,szociális fóbiája van,és rettentő nehezen barátkozik,mert mindig célpontnak érzi magát,ezért nem bízik senkiben.Folyamatosan magamban keresem a hibát,és nulla önbizalmam van.Tényleg ez lenne a helyes?Szerintem baromira nem.És elhiheted,bármennyire szörnyű,de soha nem felejtem el,hogy ez részben az anyám műve.Egy részt nem így kellett volna nevelni,másrészt hagyott 8 évig szenvedni,anélkül,hogy próbált volna segíteni.Annyit csinált,hogy amikor 7 évesen folyamatosan azt éreztem,hogy nem kapok levegőt,meg gombóc van a torkomban,hogy elvitt pszichológushoz(vagy pszichiáterhez,erre már nem emlékszek,de mindegy is..)és benyugtatóztak.Senkinek nem kívánom azt az érzést.Csak ültem a kanapén,és nem éreztem semmit,nem gondoltam semmire,csak "léteztem"

Így lehet egy amúgy egészséges gyereket egy életre ronccsá tenni.

Igenis védje meg magát a gyerek,és üssön vissza,minthogy az egész élete egy szenvedés legye,és felnőtt korára egy idegroncsként végezze.

2015. febr. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem igazad van. Aki nem vág vissza, abból lesz a nyomi, a lábtörlő, aki mindig áldozat. Igenis álljon ki magáért, ne bántson senkit, de ha őt bántják, adja csak vissza, így az fog lejönni, hogy nem lehet vele szórakozni. Szép dolog ez a "szeressünk mindenkit" meg a "megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel elv", csak sajnos ezekből lesznek a lúzerek, akiken mindig mindenki átgázol. Én épp várom az első gyerekünket, biztos, hogy én is arra tanítom majd, hogy álljon ki magáért.
2015. febr. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Anyukam engem ugy nevelt,hogy soha ne kezdjek balhet,de ha bantanak akkor ne hagyjam magam. Ez igy pont jo szerintem,ti is eszerint nevelitek ha jol ertelmeztem. Ne foglalkozz massal. 6 eves a fiam es neki is ezt tanitom.
2015. febr. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is ezt mondtam a fiamnak mikor pár héttel ezelőtt gond volt vele, hogy csapdosott az oviban, hogy nem szabad elkezdeni verekedni, de ha bántják majd védje meg magát. Mondjuk nálunk szerencsére egy verekedős gyerek sincs az oviban, de később lehet. Hála istennek hamar ababhagyta a verekesdést, ami azért is volt gond mert hiába 3,5 éves, nagyobb mint az 5 évesek az oviban.
2015. febr. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Nekem lányom van ugyan, de szerintem a te okfejtéseddel az a baj, ahogy te is írod, hogy erőszak erőszakot szül, ráadásul a kapott pofont mindig nagyobbnak érezzük, mint az adottat, és főleg gyerekek, de felnőttek között is örök vitatéma, hogy ki kezdte. Szóval ő már egy csúnya nézést is agressziónak élhet meg és jogosnak érezheti érte a taslit.

Én arra nevelem a lányomat, hogy ha bántják, forduljon egy felnőtthöz segítségért. És hagyja ott a marakodót, ne játsszon vele.

akit évek óta rúgdosnak és semmi nem történik, ott nagyban fölmerül a nevelők, de még a szülők felelőssége is, akik ezt tétlenül nézik! Ha az én gyerekem ilyenben részt venne, úgy megbüntetném, hogy egy életre megemlegeti!

2015. febr. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
Utolsó, szép lenne az elv, de a felnőttek az oviban/iskolában pont kettész.rják a gyerekek konfliktusát. Ha foglalkoznak is vele, nem tesznek igazságot, nem érdekes, ki kezdte, mindkettő megy büntibe. Na most ez mit eredményez? Hogy a lányod szemében nem lesz hiteled. Meg azt, h nem fog a felnőttekhez járkálni, ha baja van, mert tudja, h nem segítenek, nem lesz igazsága úgy sem. Ha meg járkál, akkor kiközösítik, meg árulkodik, bemószerol másokat és egy kis szaaralaknak fogják tartani.
2015. febr. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyet értek az utolsóval. Nekem fiam van. 5 éves. Egy darabig nálunk is ment a "ne hagyd magad, add vissza", csak ebből az lett a probléma, hogy az óvónők mindig már csak a visszaadást látják, így az én fiam lett elkönyvelve verekedősnek. Persze, ő sem szent, de mikor hazajön kimart nyakkal, véraláfutásos háttal, mert egy bottal úgy rácsaptak, vagy mokkával a szeme alatt, és ezért ő visszaüt, akkor ne ő legyen már a fekete bárány. Úgyhogy én is most már azt javaslom neki, hogy inkább szóljon óvónéninek, ha nem hagyják békén, hagyja ott azokat, akik bántják, ne játsszon velük. Érdekes módon, azóta nem verekedős....
2015. febr. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kedves Nyolcas, először is vegyél vissza a stílusodból. Én nem akarom ilyen agresszív viselkedésre nevelni a gyerekemet, amit a te kommented stílusa is tükröz, nemcsak a verekedésre nevelés. Ha ez neked nem tetszik, az sajnos engem nem érdekel. A kérdezőnek válaszoltam. Én pont erre tudom hitelesen nevelni a lányomat, mert az én viselkedésem is ezt tükrözi. Ha valaki nekem jön a metrón, nem vágom el a torkát.
2015. febr. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!