Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elkenyeztettem (? ) a lanyomat...

Elkenyeztettem (? ) a lanyomat, szornyen viselkedik, car anyja vagyok. Mit kezdjek vele, magammal, es hol kezdjem?

Figyelt kérdés
Lanyom 5 eves lesz decemberben. Egy hisztis pulyka, minden kell neki, nem kepes fegyelmezett lenni, szofogadatlan, fenyegetozik ha hatarokat huzok(ha te nem szeretsz en sem szeretlek-el nem tudom kepzelni honnan szedte), szegyellek vele kimenni az utcara. Tegnap talalkoztam egy baratnommel, lesult a pofamrol a bor... Barhova megyek vele, allandoan ugral, izeg-mozog, veri magat a foldhoz, hempereg. Huu... kivagyok... En is vagyok a baj, nem en vagyok szamara a megfelelo szulo. Mindig rettegtem, hogy ilyen gyerekem lesz, kezd nagyon elegem lenni belole! Amilyen edes kisgyermek volt, ugy teljesen megvaltozott. Barmit mondok neki, szarik a fejemre, nem.erdekli semmi. Tegnap kert udotot, hisztizett. Vettem neki, megkostolta, es kijelentette, hogy nem jo, nem itta meg. soha nem jon mar azzal, hogy "kerek", hanem csak KELL, pedig ha en mondok neki valamit, mindig azzal kezdem, hogy "kerlek szepen". Barmit megtiltok neki, elkezd hunyorogni, csunyan nezni, huzza a szajat, es bombol. Szegyellem ovodaba vinni, mert ha barki megbantja, hisztizni kezd, meg "nem vagyok tobbe a baratod!"... muszaj volt kiirjam... szegyellem magam, de mar szetvet az ideg... Szorul ossze a gyomrom, mert ma kell menjunk a haziorvoshoz. Ha van valaki a kozelben, megenged maganak mindent, mert tudja, hogy tarsasagban nem oltom le. Mindent csak akkor ert meg, ha raorditok. Maskepp mintha a falnak beszelnek. Ha megengedek neki valamit, pl mese, aztan nincs megallas, addig hisztizik, csapkod, vergodik, mig en nem birom, es megadom magam... HEEEELP!!! (jar logopediara, nem beszel szepen, sziszeg - itt is, ha valamit ismetelni kell, mert nem ejti ki jol, hunyorog, hogy de o mondta, es nem mondja tobbet! - s hogy havonta kapjon egy ingyenes orat, pszichiaterhez kell menni, aki adja az ingyenes kuldopapirt. Probaltam rejteni ezeket a dolgokat, de talan el kene mondjam neki mindezt. csak tudom, hogy engem fog leoltani, mert szar anya vagyok, de a gyerek is... hat nem nagyon formalhato.) Mit csinaljak??

2015. aug. 26. 07:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

nincs itt akkora baj csak egy adag testvér féltékenység és nagy adag szülés utáni depresszio

nem a gyerekkel van a baj csak így reagál az új helyzetre,

ne félj erről beszélni a dokival

addig sokat segithet a citromfű tea, a magnézium, halolaj, sok mozgás

2015. aug. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Olvasd el a Gyerekhatárok című könyvet és alkalmazd!!!

[link]

2016. jan. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
7# a konzekvencia tanulságot jelent, kompromisszumra gondolhattal
2017. jún. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Viselkedj vele barátságosan és ne ordibálj, mert az súlyos károkat okozhat a gyerekben később. Ne vegyél meg neki mindent amikor hisztizik, mert ezzel manipulál téged. Soha ne használj erőszakot és ne ordíts vele, mert azzal eltaszítod magadtól és a későbbiekben még meg is utálhat érte. Igazából vannak ilyen jó megoldások, hogy ha például szeretne valamit mondjuk egy nagy óriás táblacsokit vehetsz neki egy szelet csokit helyette. Próbálj a barátja lenni és hallgasd meg amit mondd, egyszóval vedd őt komolyan. Beszélj hozzá nyugodt hangon és ha valami rosszat csinál ne büntesd meg csak magyarázd el neki, hogy ezt nem szabad, de azt se szigorúan haragosan hanem nyugodtan..
2018. máj. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!