Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti erőszakkal ott altatnátok...

Ti erőszakkal ott altatnátok anyósnál a gyereketeket?

Figyelt kérdés

Anyosék kitalálták hogy valamelyik hétvégén elviszik a lányunkat hozzájuk és aludjon ott. Úgy gondolták elviszik péntek délután és majd vasárnap este haza. Nem egy városban lakunk.. Ők 40 km-re tőlünk. 3 éves a kislányunk, nem akar menni. Azt mondta nem szeretne nélkülünk ott maradni, sírt is. Anyosék erősödnek hogy akkor is el akarják vinni, és én vagyok a hibás mert minek mondtam hogy mi nem leszünk ott.. Nem tudom azt gondolják olyan buta a gyerek hogy nem fogja észrevenni hogy én meg az apja nem megyünk csak ő. Párom is erősködik hogy menjen csak, legalább szokja. A kicsi meg nekem mondja hogy ugye nem kell elmennie és ott aludnia , minden este sírva fekszik le emiatt, mert az apja is mondogatja neki hogy a mamàéknàl fog aludni.

Szerintetek rosszul teszem hogy nem engedem így hogy nem akar menni?


2015. szept. 6. 19:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%

Dehogy adnám:)


Egy 3 évesnek semmi szüksége erre. Majd pár év múlva, talán.

2015. szept. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Én sem hagynám ott erőszakkal. Nem jó az a gyereknek.
2015. szept. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem akar és láthatóan fél is ettől, akkor nem kell erőltetni.
2015. szept. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

így nem engedném, de tuti meghoznám a kedvét :) mesélnék arról, hogy mikor én aludtam a mamáméknál, meg milyen rosszaságokat lehet ott tenni ;)

szerintem tök jó dolog lehet ez, én imádtam :)

2015. szept. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%
Pedig valahogy tényleg nem ártana szoktatni.Gondolom ti akkor sosem voltatok még 1-2 napot kettesben,gyerek nèlkül.Lehet nem egyből egész hétvégére,de több órára lehetne ott hagyni,és fokozatosan emelni.
2015. szept. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
40%
Nem.
2015. szept. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Első nekifutásra nem biztos hogy 2 és fél napot kéne elvinni...volt már ott 1-1 délutánt? Beszéljen a nagyival! Hogy huuu dejó lesz este mesél neki meg játszanak meg reggel megyba meleg kalács és friss tej meg nem tudom hogy mi. Ne hallja a picur hogy ti ezen "vitáztok" mert nyilván ha téged kérlel és neked sír akkor tudja hogy apuka más véleményen van. Szerintem fő a fokozatosság lenne illetve az együttműködés. Ha nem tertszik neki és este sírna nagyinál biztosítsd hogy elmész érte..nem kényszer nem fogság és ezt beszéld meg nagyival is. Ez csak kölcsönös bizalommal működhet.
2015. szept. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
62%

Az én lányom 7 éves, és még soha nem aludt egyik nagyinál sem, összesen 2 éjszakát a nővéreméknél, egyet a barátnőmnél. Ő itthon szeret aludni. Én elfogadom, azzal nincs baja, ha itthon a nagypapa vigyáz rá ( vele együtt lakunk), mi meg elmegyünk vhová. De neki itthon jó.

Van egy öccse, 4 éves, és ő meg bárhol aludna. Barátainál, rokonoknál, ahol éppen az este éri. :) Ez van, egyik ilyen, másik olyan. Pedig még a nagytesótól is azt látja, hogy itthon a jó, ő mégis szeret aludni itt-ott.

2015. szept. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%
Menjen az apuka anyukajahoz aludni. Ilyet mondana barmelyik is...annak tuti nem a gyerek az első hanem sajat maga. Úgy is magához vinné, hogy nem szeretne az a kislany gratulálok. Mindenkeppen vedd meg a gyereket legalabb te az ő erdekeit nezed ne csalódjon benned.
2015. szept. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
31%
Ja meg annyi, hogy milyen szokja? Mit szokjon? A szeretetet nem lehet kierőszakolni, azt csak adni lehet! Semmi mas módja nincs. Együtt van a mamaval kialakul a bizalom a szeretet es akkor majd akkor ő keri az ottalvast es akkor rendben.
2015. szept. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!