Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukak van koztetek olyan...

Anyukak van koztetek olyan akinek a gyereke masfel eves koraban meg egyetlen ertelmes szot se tudott kimondani?

Figyelt kérdés
2015. szept. 27. 09:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ajjaj..... jelen! :)

Az én gyerekem 4 (!) éves kora előtt egy hónappal kezdett el úgy igazán beszélni, kommunikálni. Előtte egy-két szavas tőmondatok voltak, azokat is ritkán mondta.

A szobatisztaság is 3,5 évesen lett meg. (igaz, hogy költözés, oviváltás miatt még éjszaka időnként bepisil, de mindenféle kivizsgálások bizonyítják, hogy egyszerűen éretlen még, de nincs semmilyen kezelendő problémája)

Most 5,5 éves.


Ma olyannyira beszél már, hogy a férjemmel két szót nem tudunk váltani este ovi-munka után, mert egyfolytában csacsog a lelkem! Olyan összefüggéseket mond, hogy csak lesek! :) Rohamosan fejlődik!

2015. szept. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, nem akarlak megijeszteni, másfél éves korban ez még nem sokat jelent - de lassacskán érdemes figyelni a gyereket. Lehet, hogy csak 1-2% esélye van, hogy valami gond legyen vele, de később ne legyen okod szemrehányást tenni magadnak.

A mi fiunk sem beszélt. Másképp azért kommunikált, látszott rajta, hogy mindent ért, volt szemkontaktus, nem félt idegenektől, vidám és barátságos volt, így hagytuk magunkat azzal nyugtatgatni, hogy majd egyszerre el fog kezdeni teljes mondatokban beszélni. Sajna nálunk nem jött be, autista volt, mint végül kiderült :-(

Igaz, csak enyhe változat, ma már gimibe jár, de akkor is nagy sokk volt. Három éves korában kezdtünk csak el a mozgásterápiákat, négy éves korától a logopédiai óvodát - jobb lett volna előbb.

2015. okt. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
A bátyám nagyjából 2 éves koráig semmit se mondott. Aztán mikor a tesó megszületett közölte, hogy "Trolibusz" meg, hogy "radiátor" és "Micsi'ájjak".. szerintem ne aggódj.. :D (oké hiperaktív, de azzal semmi baj sincs)
2015. okt. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:

Ne izgulj! Teljesen normàlis, ha kisérôtûnetként más komoly rendellenesség nem tapasztalható. Kisfiam 3 éves koráig nem szólalt meg. SMT tornára járattuk, és megindult a beszédfejlödése. Nem tudom, hogy ennek kôvetkeztében vagy a normál érési folyamatnak kôszônhetôen e

Nem solassan elkezdett beszéln. Most 6 évesen nem lehet tôle szóhoz jutni:)

2015. okt. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
milyen kisérőtünetre gondolsz például?
2015. okt. 3. 08:33
 16/19 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, én kérdeztem, de nem válaszoltál. Amiket írtam, nincs olyan észrevételed a gyerekednél?
2015. okt. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
nem ilyesmi semmi nincs amit kérdeztél 5 ös.
2015. okt. 4. 17:14
 18/19 anonim ***** válasza:

Az enyém 20 hónapos, most kezdte el a szavakat utánozni.

Addig semmi gond nincs, amíg baba nyelven hablatyol :)

Hagyd, hogy saját tempójában fejlődjön a beszédkészsége, had hablatyoljon, beszélj hozzá sokat, keltsd fel az érdeklődését képes könyvekkel, ha ügyes vagy kérni fogja mondjad neki az egy cica az egy kacsa, onnantól meg hagyd, hogy feldolgozza az infót, és, amikor érzi itt az idő kimondja majd :) minden gyereknek más a fejlődési tempója, találd meg a tiéteket is! Ez kell nem a bölcsi!

Nem a világ vége, ha nem beszél, akár 2,5-3 éves korig sem gond, ha baba nyelven tud gagyogni.

2015. okt. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
A fiam 3 eves koráig nem beszélt, pedig 1,5 eves korától bölcsibe, majd oviba járt. Orvoshoz vittem, aki egyszerűen közölte, anyuka, nincs ennek a gyereknek semmi baja, csak lusta. Valóban igy volt. 3 éves kora után elkezdett beszélni, később már azon csodálkoztam, hogy ez korábban problémám lehetett, hiszen be sem állt a szája. A főiskolán egyszerre járt két karra, most két diplomás, úgyhogy ne izgulj !Megértem, hogy aggódsz, ismerem az érzést, de ha egyébként nincs más probléma, adj neki időt.
2015. okt. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!