Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lányos anyukák! Van itt...

Lányos anyukák! Van itt olyan, aki nem vesz a kislányának Barbie babát?

Figyelt kérdés

Dilemmázom, Barbie-ellenes vagyok, elrettent a gondolat, hogy a 4 évesem kezében egy nagymellű modell-alkatú baba legyen. Viszont a 10 éves unokatesójánál látott barbiekat, meg van értük őrülve...

Át lehet vészelni a gyerekkort barbiek nélkül, úgy, hogy ne érezze azt, hogy megfosztjuk valamitől, vagy sem? Természetesen nem akarok neki rosszat.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. szept. 28. 09:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
84%

Hát ne haragudj, de elég hülye hozzállás, hogy a barbik miatt voltatok anorexiásak, úristen!

Nekem nagyon sok barbim volt, imádtam, mással nem is játszottam szinte. Nem azt néztem, hogy neki van melle, nekem meg nincs, szép volt, öltöztettem, fésülgettem, szerepjátékoztam vele, nagyon jó volt. Egy gyerek-babával sosem tudtam úgy eljátszani, azzal mit lehet játsznai aozn kívűl, hogy tisztába teszed, ringatod? Kb semmit... Nyugodtan vehetsz a lányodnak barbit, ha anorexiás lesz, az nem a baba miatt, hanem mert tőled örökölte a hajlamot...

2015. szept. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 klopusz ***** válasza:
64%

Szia!


Mikor nagylányom megszületett, eldöntöttem: Barbie-t soha! Ezt sikerült is tartani addig, míg a kisebbik lányom 5-6 éves nem lett, akkor sem én vettem, hanem a sógornőm kérésem ellenére. (Nagylányomat nem érdekelték a babák, inkább matchbox-ot kért minden alkalomra.).


Utána még rendszeresen kapott, most van tízegynéhány darab (eredeti és utánzat), de soha nem játszott vele igazán. Inkább a plüsseit és a normál méretű babáit szerette.

2015. szept. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm is volt anorexiás.

Sokat beszélgettünk róla, de soha nem említette, hogy a Barbie babák miatt lenne.


Ezzel az erővel gyerekgyilkosok lennénk (Hófehérke), Lábujjvagdosók egy cipőért (Hamupipőke)... stb

2015. szept. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
68%
azért a sok szenny lap, tv reklám, és egyéb torz példaképek mellett nehogy már pont a barbi babákat okoljuk a kamaszkori testkép zavarok miatt...eltiltod a barbiktól vagy nem veszel neki, oké. érdekelni fogja miért...annál jobban fogja izgatni a női test, hiszen nem találkozik vele, 10 évesen majd leül az internet elé (úgysem tudod megakadályozni ha mást nem a barátnője telefonján) és neki áll félpucér nőket nézegetni, ahol még cifrább dolgokat is lát mint egy nagy mell..na ne már.
2015. szept. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Vilcsianyuja ***** válasza:
86%
Én a hasonló korú lányomnak nem a "divatbarbikat" kezdtem el veszegetni, hanem a Disney-hercegnőket. Ebből gyűlik a kollekció, meg van pár két nagyon gagyi "búcsúi egypálcás" babánk. Én a saját régi Barbie-babámat és a kiegészítőit egy kicsit később szándékozom odaadni neki.
2015. szept. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem veszek, mert megörököltünk rengeteget 😄. Nekem nem volt, ciki volt nem azért mert huuuu Barbi, hanem a tudat, hogy túl drágák és azért nem lehet. Nincs Barbi mánia, de legalább ha kitalálják akkor ott van. Amúgy azt figyeltem meg, hogy az újabb generációs Barbik mint ha természetesebbek lennének. Szélesebb csípő, kisebb cicik, és van gyárilag bugyijuk 😀
2015. szept. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
100%

Nagyon sokára kaptam meg az első Barbimat, talán első-második osztályos gyerekként.

Nem azért, mert nem lett volna rávaló, hanem mert anyám fiút akart helyettem, ezért folyton fiús játékokat kaptam, plusz neki nem tetszenek a barbik, mert 'dedósak'.

Nekem személy szerint rosszul esett, minden barátnőmnek volt, csak nekem volt helyette fiús szobám.

Persze játszhattam velük minden máshol, és máséval, de sajátot nagyon sokára sikerült kikönyörögni, olyannyira, hogy addigra már kinőttem belőle.

Lehet hogy hülyén hangzik, de én a mai napig nehesztelek ezért, hogy lány létemre fiúsan kellett nevelkedni.

Persze nem egy barbitól lesz lány valaki, de akkor is, valamilyen szinten mégis egy korszak ez, még ha nem is minden lánynál.

Én is szintén megfosztva éreztem magam, szerintem nem olyan nagy dolog, ha kap egy-kettőt, hiszen írod is, hogy meg van őrülve értük. Jobban fog arra emlékezni, hogy kimaradt ez az életéből.


Testképzavaros pedig egyáltalán nem egy babától lesz, de feljebb nagyon jó magyarázatokat írtak erre a feltevésre.

2015. szept. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha rossz hatással lenne rá, akkor a hatást kifejtheti a barátnőknél vagy oviban látott Barbie is. Ráadásul tizenévesen amikor az anorexia veszélyes, már nem is játszanak Barbiekkal. Szerintem rosszabb ha áhítozik rá és állandóan azon gondolkozik, minthogy kap egyet, napi fél órát játszik vele aztán mással foglalkozik.
2015. szept. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
91%
Figyelj, szerintem ne bonyolítsd túl, a Barbie baba nem fog semmilyen zavart kelteni a lányodban. Akkor ezzel az erővel egy Walt Disney hercegnős filmet sem nézhet meg, mert a hercegnők sem túlsúlyosak éppen, és mellük is van... A testképzavarhoz sokkal inkább olyasmi vezet amit a kortárs közegben kaphat meg, pl. csúfolódás. Ha ennek a veszélye fennáll, pl. túlsúlyos kislányról van szó, akkor figyelj oda rá, beszélgess vele, segíts a normális önkép kialakításában, de ha szeretne Barbie-t, és anyagilag belefér, akkor vegyél Barbie-t.
2015. szept. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
86%

Akkor te még "olcsón" megúsztad kérdező, nálunk a My Little Pony félig ember, féli póni babák a menők, miután a 3 évvel idősebb unokatestvérénél látta. Előző évben, amikor az uncsitesó kapta karácsonyra, mondtam anyumnak, hogy én ilyet 100%, hogy nem fogok venni. Na következő karácsonykor nálunk is ott volt a fa alatt. Megbarátkoztam vele, de mondjuk a Monster High babának örülök, hogy nem érdekli, az úgy érzem nekem is sok lenne.


Én nem beszélném le a lányodat a helyedben, hadd legyen olyan játéka, amilyet szeretne. Nekem is volt Barbie-m, felnőtt fejjel ebay-t bogarászva vettem egy olyat, amit anyukámtól kaptam gyerekkoromban annak idején. Az az idők során eltűnt, de közel 30 évvel később boldogan vettem meg újra, hogy majd az én kislányom is tudjon vele játszani. Ő azt a Barbie-t az én Barbie-mnak tartja, és semmi hajlandóságot nem mutat, hogy azzal játsszon, pedig azoknak a babáknak még nagyon szép arcuk volt. :-)

2015. szept. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!