Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Konkrétan mi a baj azzal, ha...

Konkrétan mi a baj azzal, ha a gyerek egyedül ücsörög bent a szabadidejében?

Figyelt kérdés

Tizen-huszonéves gyerekre gondolok.

Annyiszor látom itt az oldalon, hogy ha valaki számítógépezni vagy olvasni szeret, akkor az mekkora fertő, nem odakint van, elpazarolja a fiatalságát, stb.

De pontosan miért baj, hogy ezeket szereti csinálni?

Velem is morog anya, amiért az előbb említett két dolgot szeretem csinálni, és "folyton a szobámban gubbasztok". De ha egyszer ezt szeretem, ebben mi a rossz szerintetek?


2015. szept. 27. 11:43
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
65%
Az nagyobb baj, hogy huszonévesen még gyereknek tekinti magát.
2015. szept. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
34%

Először is, ha valaki egy huszonévesre gyerekként gondol, ott valami gond van.

Másodszor, nem egészséges egész nap a szobában lenni. Még ha szellőztetsz is rendszeresen és világos is a szobád, akkor sem olyan a levegő, mint odakint, és nem jutsz elég napfényhez, ami nem tesz jót a szervezetednek. Én is introvertált személyiségtípus vagyok, szeretek olvasni, filmet nézni, írogatni, rajzolni, de ezeket nem csak a szobában lehet csinálni, hanem pl. a kertben vagy egy parkban is. Meg aztán néha mozogni se árt. Napi kb. fél óra séta vagy akármi szerintem szükséges.

2015. szept. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem alapvetően nem baj. Az olvasás kifejezetten jó dolog. A sz.gép is, de érdemes mértékkel. Azért szokták mondani általában, mert a társas kapcsolatok, a megélt élmények pótolhatatlan, és jó dolgok. Persze ha erre megvan a társaság, az igény. De ha te könyvmoly típus vagy, akkor olyan vagy, és kész. Azért nem árt nyitni a külvilág felé is. A puding próbája az evés. :)
2015. szept. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
20%
Neki inkább az a baj, hogy a gyereke egy szobanövény, sehová nem megy a barátaival, nincs társasági élete. Ez meg gáz.
2015. szept. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
15%
Mert egy idő után befordulsz, és depresszisó leszel, mert elzárod magad a társaságtól.
2015. szept. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

A szülő szempontjából a gyerek 40 évesen is gyerek, így értettem.

Napi fél órát simán sétálok suliba meg hazafele. Néha a barátommal elmegyünk biliárdozni, koncertre vagy összeülünk a haverjaival párhavonta, nekem ez bőven elég szociális kinti program. Depresszív hangulat akkor jön rám, ha túl sokszor megyek társaságba, utána rosszul érzem magam, az otthonlét megnyugtat. :D

2015. szept. 27. 12:02
 7/36 anonim ***** válasza:
35%

Ha neked jó.

Én is sokat ültem gép előtt (nagyon sokat), harmincas éveimre tönkre is ment a gerincem, ezt azért bánom, csak nekem kutya nem szólt, hogy ez lesz a vége.

Hát én most szólok neked, ha nem is a szociális igényéért, de a saját egészségedért, mozogj rendszeresen.

2015. szept. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
89%
Semmi baj nincs ezzel, csak egyes emberek nem képesek felfogni, hogy vannak introvertáltak is, akik így érzik jobban magukat, és ez nem egy betegség.
2015. szept. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
87%

En is szeretek a szobamban gubbasztani de nem csak nezek ki a fejembol vagy ilyesmi. Az olvasas, filmnezes, tanulas, akarmi hobbi ugyanolyan szabadido toltes, mint az, ha kint rohangalok a tobbi gyerekkel. Sosem ertettem miert nem ertik az emberek. Szerintem abbol is sokat (bizonyos esetekben sokkal tobbet) meg lehet tudni a vilagrol, a kornyezetunkrol ha olvasunk. Vagy en peldaul nagyon szeretem a dokumentumnfilmeket, csillagaszat, pszichologia, tortenelem, genetika... ezek mind johetnek, szivesen nezem. Megis, egy kulso szemlelo azt hiheti, semit nem csinalok, hisz csak egesz nap ulok a szobabmban.... Az o bajuk, nekem mindegy mit gondolnak.

Persze azert eljarni is kell es igenyli az ember!

2015. szept. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
24%

Az introvertáltság nem kifogás a testmozgásra.

Napi 30 perc "mozgás" már bocsánat de nevetséges. Mozogni kell, hogy ne legyél egy beteges, elhízott disznó.


Amúgy a szülők azt szokták mondani, hogy addig szórakozz, utazgass míg fiatal vagy, mert egy család és munka mellett ezeket nem lehet megcsinálni és igazuk van. Na meg hát munkahelyen az ismerkedés is más, nem olyan egyszerű barátságokat kötni, mint az iskolában.

2015. szept. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!