1,5 évesnél OCD?

Figyelt kérdés

Kisebbik gyerkőc olyan szinten rendmániás, hogy képes leszállni a hintáról, hogy becsukja a játszótér ajtaját, vagy addig nem fojtatja az evést, amíg fel nem szedheti a leesett morzsát, stb. Nem engem akar ugráltatni, hanem ő tesz rendbe mindent maga körül. Van ennek is jó oldala, de egy picit zavarbaejtő...

A családban senki nem rendmániás, sőt! :-D Ez honnan jöhet vajon, és kell-e kezdeni vele valamit?



2015. okt. 11. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egyáltalán nem kóros dolog, de ha nem vagy biztos benne, inkább keress fel egy szakembert egy konzultációra, minthogy laikusok "tippeljenek".

Én hasonló gyerek voltam, az első születésnapomon úgy kellett direkt összekenni a tortámmal, hogy egy "hiteles" fényképet készíthessenek rólam, és közben már sírtam, hogy valaki törölje le, hol a szalvéta, koszos lettem. A szüleimnek akkoriban volt egy üzletük, és én állandóan ott lógtam velük, és egyszer csak levettem egy nagy zacskó cukorkát a polcról. Apukám már rám akart üvölteni, hogy mit csinálok, amikor rájött, hogy csak azért vettem le, hogy megfordítva visszategyem, mert az az egy zacskó volt csak háttal... És hasonló történetek :)

De nem lett belőle semmi, nem vagyok sem rendmániás, sem kényszeres.

2015. okt. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibákért :-D FoLYtatja :-D Jujj, de súlyos :-D
2015. okt. 11. 18:11
 3/7 A kérdező kommentje:

Gondoltam már rá, hogy megkérdezek egy szakembert, de egyelőre tapogatózom, hogy esetleg más gyereknél is előfordul-e ilyesmi, mint pl nálad is.

Ha nem egyedi eset, akkor várnék még a vizsgálattal. :-D

azért fura, mert tőlünk biztosan nem látott ilyesmit :-D és még intézménybe sem jár, ott sem láthatta. Furi :-)

2015. okt. 11. 18:15
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekeknek vannak fura dolgai, szerintem ne figyelj oda, ne "kerits nagy feneket", es valoszinu elhagyja.

Az en fiam hasonlo volt, egy szoszt is eszrevett a szonyegen, es kivitte, boltban mindent cimkevel kifele forditott, eloreigazitott.

Mara annyi maradt meg, h minden alkalommal visszaviszi a kosarakat, maset is, es mivel ketfelet tartanak, kulon tornyozta fel oket.

Itthon viszont lusta diszno, szetdobalja a ruhait, morzsazik a szonyegre, tojik ra.

Het eves😊

2015. okt. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a lányom volt ilyen fura kicsinek, kb. ennyi idősen. Pl. ha feldőlt a kisszéke elkezdett üvölteni. Meg az ajtók is érdekelte őt is. Mára remekül kinőtte, boldogan élne a kupija közepén. :) Most 7 éves.

Kb. akkor hagyta abba, amikor több érdekes dolgot tudott már csinálni, több dolog érdekelte a világból.

2015. okt. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lányom 2 éves. Ő is olyan ha van egy picike kis morzsa a kezén letörli vagy ha lát az arcunkon valamit leszedi. Utálja ha koszos valamije. Ha elesett az volt az első dolga, hogy a kezét felemelje hogy le ne érjen a földre. :)
2015. okt. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
OK, köszi a válaszokat! Akkor nem idegesítem magam a dolgon :-D
2015. okt. 11. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!