Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves kisfiam "megtalálta" a...

6 éves kisfiam "megtalálta" a kukacát. Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Rájött, hogy jó érzés neki, ha ott kicsit "vakarja" a kukiját (így mondja). Tudom, hogy nem szabad tiltani (nem is akarjuk), hiszen ez nem bűn. Ami zavar, hogy már az oviban is csinálja, igaz csak alvás időben. Ennek viszont nem örülök és nem érti meg, hogy csak itthon lehet csinálni, az oviban nem.

Mit tanácsoltok? Hasonló cipőben jártatok?


2015. okt. 14. 17:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
11%
Amíg meg nem erőszakol egy kislányt vagy kisfiút esetleg az óvónénit az oviban addig hagyhatod. Ellenkező esetben le kell róla szoktatni.
2015. okt. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Mond meg, hogy ez olyan dolog, amit egyedül kell csinálni, amikor senki nem látja. Pl mint amikor pisil.
2015. okt. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
21%
Egyáltalán nem biztos hogy sexuálisan esik neki jól, lehet sőt biztos hogy csak maga a vakarás érzés 11 éves kor előtt nincsenek annyira kifejlődve hogy komolyabban érezzék a dolgot - de ha nem így van akkor verd ki neki naponta oviba menetel előtt.
2015. okt. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
6 évesen találta meg? Ezt már sokkal korábban szokták csinálni. Vagy hagyd neki, vagy ahogyan már előttem is írták, mondd neki, hogy lehetőleg akkor csinálja amikor egyedül van, szerintem ezzel nem ártasz a pszichoszexuális fejlődésének. Az oviban egyébként kb. az összes gyerek csinálja, nem nagy ügy.
2015. okt. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
3-as, nemhogy 11 éves kor előtt, hanem már az anyaméhben is fogdossák a gyerekek a nemi szervüket, ugyanazért, mint te, jólesik nekik.
2015. okt. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Mekkora idióták vagytok, látszik, hogy nincs gyereketek!


Nem "úgy" tetszik neki a dolog, nyilván nincs magömlése ettől a dologtól.


Ez egy normális jelenség, olvastam az interneten, hogy nagyon sok óvódás korú gyerek "megtalálja" a kukacát és elkezd vele ismerkedni.

Az óvó nénik is mondták, hogy nem az én fiam az első.

2015. okt. 14. 17:58
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

én is azon lepődtem meg, hogy 6 évesen :)

enyém is 6 éves, vagy 2 éve nem téma már, nem tudom, hogy piszkálja-e magának, mert megértette, hogy erre senki nem kíváncsi :) nem csináltunk egyébként semmit, csak sokszor elmondtuk, hogy ez egy olyan dolog amit nem illik mások előtt csinálni, ezért a szobájába menjen ;)

2015. okt. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Én azonban jobban örülnék, ha oviban nem csinálná, csak itthon. Próbáltam neki elmagyarázni, hogy ez olyan dolog, amit csak itthon lehet, oviban nem, de alvás időben mégis csinálja.
2015. okt. 14. 18:00
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszi 7-es a választ! Mi is ezt mondogatjuk neki, hogy itthon oké, oviban nem oké.

nem gondoltam, hogy hamarabb találják meg a kukacukat...nekem már ez a 6 év is korainak tűnt...

2015. okt. 14. 18:01
 10/18 anonim ***** válasza:
82%
Ugyanúgy, ahogy a böfögést, orrtúrást vagy a szellentést: társaságban nem illik, mert ez magánügy. Ha késztetést érez rá, vonuljon félre, vagy otthon csinálja.
2015. okt. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!