Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknek autista gyerekük van,...

Akiknek autista gyerekük van, igaz e az, hogy ha gyermekem üvöltve ébred vigasztalhatatlanul a délutáni alvás után, az lehet autizmusra utaló jel is?

Figyelt kérdés
2015. okt. 14. 18:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Fene nagy divat lett autizmusra parázni.

Nézd, eleve 2-3 éves kor előtt nem tudják diagnosztizálni, mert addig szinte minden autisztikus tünet része a normális fejlődésnek.


Utána is negyven(!!) oldalas kérdőívvel kezdenek. Sok tünet EGYÜTTES fennállása kell ahhoz, hogy autistának nyilvánítsanak valakit.

Ne ugorj már be egy trollnak, aki odabüfögött valamit.


A kiabálva ébredés valószínűleg az idegrendszer hirtelen fejlődése, ami egyfajta elektromos vihart okoz az agyban. Felnőttek is ébredhetnek zaklatottan, ha hirtelen túl sok új inger éri őket.

Ez önmagában nem kóros, ha hónapok múlva se hagyja abba, akkor kérdezd meg a gyerekorvost.

2015. okt. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Kösz a választ!De most tényleg te láttál már ekkora bu....ót???Amugy is ettöl parázok,és akkor ir ide egy ilyen választ??el se hiszem milyen emberek vannak ebben az országban!hogy lehet ilyennel viccelni???
2015. okt. 14. 18:51
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam az előző kérdésedet.

"autista lett", ezt írta valaki. Már ebből is látszik, hogy fogalma sincs az egészről, az nem egy betegség, amit elkap a gyerek. Rosszindulatból írta, ne törődj vele!

Nekem is csinálta ezt a lányom egy időben, és én is rosszul ébredek mindig, ha véletlenül alszom délután. Egyikünk sem autista.

2015. okt. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
kösz utolsó!komolyan mondom kiráz a hideg!hogy irhat ilyet?rosszindulatból??bizonyos Toth Sanyika az illető mert irtam neki privátban!Szóval valami szerencsétlen rosszindulatú elmebeteg.Gondoljatok bele ilyet odaiir névtelenül és az embernek okoz egy két álmatlan éjszakát,hát milyen ember az ilyen??komolyan megáll az eszem
2015. okt. 14. 18:55
 5/16 anonim ***** válasza:
Én nem olvastam a korábbi kérdéseidet, de mindkét gyerekemnek volt olyan időszaka, hogy rosszul ébredt, és köszönik, egyik sem autista.
2015. okt. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szia, én keresem a kérdésed, de nem tudom, melyik az...belinkelnéd?
2015. okt. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
2015. okt. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Sima idegrendszeri éretlenség is lehet.

Ha félsz az autizmustól, esetleg egyéb arra utaló dolgot is tapasztalsz a gyermekednél, csináld meg ezt a tesztet.

Pár perc.

Ez nyilván nem diagnózis, és ráadásul életkorral sem korrigál, de ha sok pont lesz a végeredmény, érdemes lehet elbeszélgetni egy szakemberrel.

2015. okt. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy még csak másfél éves.


Szerintem még ne aggódj :) Bár diagnosztizálnak és fejlesztenek is már régóta 2 év alatti gyerekeket is, de ilyenkor még egyik napról a másikra is olyan ugrások vannak, hogy csak lesünk ;)

2015. okt. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Egyik barátnőm volt ilyen, hogy gyerekként sokszor sírva ébredt. Most a kislányával is ez van. Tündéri, értelmes, eleven 4 éves. Majd kinövi, barátnőm nem aggódik miatta, ő is kinőtte. Az oviban viszont volt ebből problémájuk, az ovónők pszichológust hívtak a gyerekhez emiatt. Azóta új oviba jár a kiscsaj, itt érdekes módon nem problémáznak ezen.

Ne aggódj, nem autista a kisfiad!

2015. okt. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!