Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel bünteted két-három éves...

Mivel bünteted két-három éves gyermeked, ha valami rosszat csinál, és szeretnéd leszoktatni arról?

Figyelt kérdés
A kezdeti agresszió visszaszorítására gondolok, pl, más velekorú, vagy kisebb gyermek bántalmazásáért mivel büntethetnén? Az irigység leszoktatására milyen módszer van? Nyilván viszontagresszió, bántalmazás kizárva, a beszédből még egy kisebb gyermek nem sokmindent ért meg, valami más jellegűre gondolnék, ami hatásos és mégsem abszurd. Köszönöm.
2010. márc. 18. 22:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%

Pedig hatásos lehet a viszont agresszió.Ha bántja a kisebbek,akkor ugyanűúgy kell bántani őt is,hozzátéve,hogy a másik gyereknek is így fáj,ha bántják.Természetesen ez nem lehet durva,inkább jelzésértékű.

Az írígység már nehezebb.Ha egyedül van,akkor megszokta,hogy minden az övé.Csak közösségben tanulja meg,hogy ne legyen írigy.

2010. márc. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én volt mikor kikaptam... De evvel csak rontottak a helyzeten. Annál inkább szófogadatlan lettem:\ De ha kiabálnak velem az is csak ront.. mert 1 idő után énis vissza kiabálok.. minnél nagyobb lettem annál többet beszéltem vissza. Szóval szerintem az, hogy kikap 1 gyerek vagy ordibálnak vele a szülei nem oldanak meg vele semmit. Meglehet oldani egyszerübben.. Előbbutobb majd szótfogad. Még csak 3 éves..:) pár év múlva sztem semmi gond nem lesz vele.. majd kamasz korban:\
2010. márc. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát az első válaszolónak nagyon nincsen igaza!!!! A viszont agresszióval nem lehet nevelni főleg nem egy 2-3 éves gyereket. Még nem értik, csak azt hogy ütni lehet ütni kell és ütéssel oldjuk meg a problémát. Ennyit érsz el vele és még rosszabb lesz.

Szóval , határozottsággal és tanitással. Meg kell neki tanitani, érti már a szót meg lehet neki magyarázni hogy az miért nem jó. És türelem, ne várj egyből változást, egyszerűen ne engedd hogy megtegye amit tenni akar. És határozottan szólj neki hogy ezt nem szabad mert fáj neki, és sirni fog és ne legyen gonosz stb. Bűntetni nem lehet egy ekkora gyereket, csak tanitani. Az irigysége pedig el fog múlni, ez korral jár.

De mondhatod hogy pl nem kap a kedvenc csokijából vagy nem mehet a játszótérre, de én ezt hülyeségnek tartom. Ebből még nem fog tanulni egy ekkora gyerek. Neked kell rávezetni és megtanitani hogy nem szabad és miért nem.

2010. márc. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Hát a 22:56-os válaszolóval egyetértek meg nemis! Abban igaza van hogy viszontagresszióval nem szabad fegyelmezni. Én ezt saját tapasztalatból mondom. Nekem 3 és fél éves a nagyobbik törpém és Vele elkövettem azt a hibát hogy 2 éves kora körül ha valami csúnyát csinált és nem értett a szép szóból rácsaptam a kezére. Persze nem nagyot, jelzés értékűt! Aztán ebből az lett hogy ha nem úgy történt valami ahogy ő akarta, ő is rácsapott a kezemre!!!! Nagyon elszégyeltem magam, hogy mire tanítom a gyerekemet???? Hogy agresszióval oldja meg a dolgokat??? Onnantól fogva soha nem ütöttem a kezére és szerencsére ő is elfelejtette így megoldani a problémáit:-))

Abban nem értek egyet hogy nem lehet még büntetni egy ennyi idős gyereket, mert szerintem igenis szükség van rá. És ha "csak" elmagyarázzuk neki abból nem fogja igazán megérteni hogy NEM SZABAD. Nagyon fontos persze hogy elmagyarázzuk hogy mit miért nem szabad, de azt ő még ugyanúgy megcsinálja, ha nagyon akarja.

Én úgy büntettem ha valamiben nem fogadott szót hogy szomorú lettem és amikor már nagyon csúnya dolgot csinált nem szóltam hozzá egy darabig. Az elején marhára nem érdekelte, de pár perc után már nagyon mérges volt miatta. Inkább duzzogva megcsinálta amit mondtam neki:-)

Aztán jött a büntifotel. 3-5 percre a fotelba kellett maradnia mindenféle játék nélkül. Hát ezt sem csípte, így 2-3 alkalom után már csak annyit kellett mondani hogy büntifotel és már csinálta is:-)

Az irigység az más téma:-( Azt tényleg szép szóval és példa értékű tettekkel lehet kivédeni. Meg kerülni kell az olyan helyzeteket amiben előjöhet. Persze ezt nem lehet mindig de ilyenekre gondolok, hogy például ha megyünk a kis barátjához látogatóba mindig viszünk valamit. A múltkor egy kis színező füzetet, de vettem a lányomnak is egyet és amikor odaadtuk én elővettem az övét és boldogan színeztek együtt:-) Ez csak egy példa nem lehet mindig ezt csinálni tudom , de így könnyebb:-)

2010. márc. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Magyarázni,és büntetni.

Pl hintázni akarok,nem ma nincs hinta,mert tegnap legót dugtál az orrodba.

Vagy csokigolyót kérek,nem kapsz,mert az előzőt tányérostul bevitted a szobádba,pedig kértem,hogy ne tedd.

2010. márc. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte ha verekedett(27 hó) a kezére csaptam(nem erősen),de ettől még jobban csinálta.Aztán rájöttünk,hogy a beszéd jobb:ne bántsd ez fáj neki,verés helyett adj neki puszit...és bejött.Szólunk neki,hogy nem szabad és vagy puszit ad,vagy bocsánatot kér.Ha rajtam is látja,hogy fáradt vagy ideges vagyok(csekk pakolás stb közben),odajön és ad 1 puszit,sokszor mondja,hogy semmi baj.Ettől tényleg jobb kedve lesz az embernek:)
2010. márc. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igaz nekem még kicsi a fiam, de régebben néztem két műsort, Segítség gyermekeim vannak és a Segítség szülő vagyok. Ott szinte minden adásban a büntetésre büntihelyet alkalmaztak. Nevezz ki egy helyet a lakásban, ez lehet egy kis sámli, szőnyeg vagy bármi, ahova leülhet. És ha vmi rosszat csinál, oda kell ültetned annyi percre, ahány éves. Volt olyan gyerek, aki épphogy leültették, már rohant is el. ilyenkor mindig meg kell fognod és visszatenned a büntihelyre. Ha százszor elszalad és nem várja meg az idő leteltét, akkr százszor teszed vissza a helyére. Volt egy kis óra és azon volt beállítva az idő, csipogott amikor lejárt a büntetés. Ez ott nagyon bevált, úgyhogy ha a fiam is eléri ezt a kort, mi biztosan ezt a módszert fogjuk alkalmazni.
2010. márc. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha játszótéren vagyuk akor azzal büntetem, hogy elviszem onnan ahol a gyerekek vannak és közben elmagyarázom, hogy ez azért volt mert pl. nem szorjuk a homokot. Következetesennem adm be a derekam. Máskor én is fenyegetem.Pl nem kapsz majd nyalókát vagy azt amit épp szeret.Nem nézhetsz tv-t.

Az irígység minden gyereknél jelen van.Szülői példa mutatással lehet a legtöbbet elérni. Ha alapjában véve te is jószívű ember vagy akki szívesen kölcsönad másnak valami ha kér szívesen segítesz másokon akkor a gyereked is ezt fogja tőled látni. De sok ember alapból önző akkor a gyerek is azzá fog válni.

2010. márc. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos esetekben jogos a "viszont agresszió".Egyébként meg irigységre irigység a válasz,kellő pillanatban,mikor "a legjobban fáj" (természetesen nem véglegesen,a végén engedve,megosztva a játékot/akármit.)Nálunk bevált,ma ott tartunk,h mindent szívesen megoszt a többiekkel,az első csalódásig,utána megtanulta,hogy annak a gyereknek(és nem az összesnek!) nem feltétlenül ad oda mindent.Az pedig,hogy egy ilyen korú gyerek nem ért meg sok mindent,igaz,de mégsem...A saját nyelvén mondd el neki! Próbálj egyszerűbb,számára érthetőbb szavakat használni,és meg fogja érteni?Én is mindent meg tudok beszélni a kisfiammal(3 éves-nyilván nem mondok el neki mindent,de minden őt érintő dologba igyekszem beavatni).

Sok sikert!

2010. márc. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A viszont agresszió sosem jogos és gyermeknek őt érő megalázó és fájdalmas dologgal megmutatni hogy milyen az irigység, az sem jogos. Istenem felnőttek vagyunk, miért olyan nehéz elképzelni hogy a gyermek most éli a tanulási periódusait. Meg lehet tanitani szóval és enyhe bűntetéssel, de nem kinzással!!! Persze abból is tanul csak nem mindegy hogy milyen áron, mert közben törik, törik, megtörik, és felnőtt korára nem lesz belőle egészséges ember! Csak olyan aki viszont agresszióra neveli a gyerekét! De mindenkinek joga van SAJNOS!!! A saját elvén felnevelni a gyerekét. De legyen ez inkább magánügy, és ne észosztás egy tanácstalan kezdő anyukának!
2010. márc. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!