Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen verses könyvet érdemes...

Milyen verses könyvet érdemes 6 éves nagycsoportosnak venni?

Figyelt kérdés
Van néhány mondókás könyvünk, viszont azokban inkább olyan mondókák vannak, amik inkább kisebb gyereknek valók. pl. altatók, ringatók, stb...olyan kötetre gondoltam, amiben már inkább rövidebb-hosszabb versek vannak, de azért egy 6 éves számára is megjegyezhetőek legyenek. Tudnátok segíteni ebben? Hasonló korú gyermekeiteknek milyen verseket olvastok?
2015. nov. 8. 23:51
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Tökmindegy, úgyse fogja elolvasni.
2015. nov. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
vegyél inkább képgyűjteményt. Gépészetről, építészetről, autókról, kerékpárokról, repülőkről, hajókról, vagy akármiről. Olvasni ugyanis nem fogja. ennyi idősen szívesen nézegettem képeket. És még valami támpontot is adhat a jövőjét illetően. Vagy virágos, állatos könyvet.
2015. nov. 9. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem hiszem hogy ő fogja olvasni.

Szerintem nem fontos annak mindenképp gyerekversnek lennie. Emlékszem nekem anyukám ennyi idősen Petőfi verseket olvasott, es odaig voltam értük. De tényleg. (nem lettem könyvmoly vagy eminens, csak biztos érdekes volt a sok gyerekes mese után)

Néhányat még most is tudok kívülről, ami egyáltalán nem híres iskolában tanított vers.

2015. nov. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Mi a könyvtárból múltkor egy Bartos Erika verseskötetet vettünk ki, nagyon tetszett a 6 évesnek és a 4 évesnek is, meg is tanultak belőle néhányat. Most Weöres Sándort szoktam nekik olvasni.
2015. nov. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam imádja Varró Dani verseit, az ő korosztályának szólnak, és tényleg nagyon jók.
2015. nov. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Én is Bartos Erika könyveit javaslom. Az én gyerekeim nagyon szeretik. A 6 éves már tanult is belőle verset, a másfél évesem meg a képeket nézegeti benne. Nagyon jó.
2015. nov. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, elsőtől kérdezném, hogy hol látta azt a kérdésemben, hogy a 6 éves fiam fogja olvasni? Mint ahogyan mondókázunk már egy pár hónapos babának is, remélem nem haragszol, ha én viszont inkább verseket olvasnék, tanítanék a 6 évesemnek, mint ahogy az óvodában is tanulnak...Csak tapasztalatokat kértem, ha nem tudsz értelmeset hozzászólni, inkább kímélj meg a reakciódtól! A többieknek köszönöm!
2015. nov. 9. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!