Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 9 éves kisfiammal teljesen...

9 éves kisfiammal teljesen tanácstalan vagyok mindig duzzog rossz kedvű. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Mindig keres okot hogy rossz kedve legyen pedig azt se tudjuk hogy járjunk a kedvébe főleg hogy nem rég született meg az öccse 2 hónapos mégjobban pedálozunk párommal hogy jó kedve legyen időközönként zökken ki a rossz kedvből példa kaja számitógépes játék, a nővérével gyűlölik egymást pedig mindig arra tanitottam őket szeresék egymást elöszőr azt hittem csak hiszti de mikor ténleg könnye is van hát az kiborító nap mint nap kicsinyes dolgokon is kiakad példa kevesebb az üditő az üvegembe én nem ezt akartam nézni és a szemébe ténleg mély bánat van . Gondolkoztam hogy elviszem dokihoz de félek . Az édesapja már 2 éve nem vitte el láthatásra sem de ő sem akar menni mert sok konfliktusuk volt egymással . Lehet hogy ez? Lehet a kis tesó? Tanácstalan vagyok
2015. nov. 9. 11:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elváltak a szülei, az apja nem kíváncsi rá, az anyjának új pasija van, akitől ráadásul új gyerek születik - ezen van túl a gyereked, aki még mindig csak 9 éves! Ez mind-mind trauma és okosan kell kezelni.


Én első körben nem őt vinném pszichológushoz (elég idős ahhoz, hogy azt váltsa ki belőle, hogy "na, már megint velem van a baj"), hanem magam mennék el egyhez, hogy adjon tanácsokat, hogyan lehetne, kellene kezelni.

2015. nov. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"azt se tudjuk hogy járjunk a kedvébe "


Leginkabb ez az oka szerintem.

2015. nov. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Iskolában minden rendben van? Nem szálltak rá? Vannak barátai?
2015. nov. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Haverjai van de barátai nincs az elfelejtetem irni hogy felszedett 2 és fél év alatt 20 kgot de mozgékony kiválóan focizik arra gondoltunk beiratjuk focira hátha a csapat mozgás stb kizökentené a rossz kedvből
2015. nov. 9. 12:40
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

felszedett?


talan te nyomtad tele a gyereket minden szemettel...

2015. nov. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Most már tényleg azt javaslom, hogy kérd szakember segítségét nevelés terén. 20 kiló nem szalad "csak úgy" fel senkire, de főleg nem egy 9 éves gyerekre, akinek az étkezését te szabályozod!
2015. nov. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk a fiam 8,4 eves, igaz az apukajaval is egyutt van, attol fuggetlenul, hogy nem szeret nala lenni. Sokan mondtak, hogy szeretet-ehes, feltekeny a masikra, stb. belattam tenyleg igy van. Illetve ha en ideges vagyok (most hogy aggodom a 3. miatt, aki uton van), o azt nem tudja kezelni, hanem inkabb barom dolgokat csinal. Azota fontosnak tartom, hogy 1! Nyugalmat sugarozzak, a parommal egyutt, es fiam egyik naprol a masikra megvaltozott, mert en valtoztattam a sajat viselkedesemen. a gyerek ott erzi magat jol, ahol nyugodt kurulmenyek vannak, ott erzi magat biztonsagban. Probald sokszor olelgetni, leulni melle, akar a szamitogepes jateka melle, megelni mellette az eletet. 2. tudjam hogy viselkedese a koranak megfelelo, vagy attol elter. eloszor ezt kell meghatarozni. Pl. a masiknak tobb udito jutott, az teljesen korahoz megfelelo viselkedesnek tartom, foleg ha van 2 tesoja...
2015. nov. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Húha, hát sürgősen lépni kell. És nem azzal hogy a kedvében jártok.

Közös program, sok beszélgetés, és ha nem segít akkor pszichológus!!!

2015. nov. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sajnos igen a kg ért én vagyok a hibás mert volt 2 évünk még külön kerültem az apjuktól hogy nélkülöztünk albérletre elment minden pénz és az alapvető élelmiszere volt pénzünk, és majd megszakadt a szivem mikor a boltba nemet kellett mondanom és most hogy jobb az anyagi helyzet sajnos mindenbe a kedvébe jártam mindent beakartam potólni amit abban a 2 évben nem tudtam nekik megadni sütik játékok ruhák csokoládék kivánságra fözők ..de lelki ismeret furdalásom volt a 2 év nélülözés miatt de most belátom túlzásba vittem ,,,szeretném sportal helyre hozni sok sok ölelést kap sőt szoros a kötelék is köztünk
2015. nov. 9. 13:48
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A foci jó dolog, kell a mozgás, a sport, csak pont az a baj vele mint a számítógépes játékkal: hogy azt megint nem együtt csináljátok. Biztos, hogy sok volt neki a válás, a nélkülözés, hogy nem kell az apukájának, és most még új babád is van, mástól. Csapjatok néha közös délutánt, időt csak kettesben. Biztos lenne kedvenc filmje a moziban, utána egy pizza, és beszélgessetek rengeteget. Tök mindegy, miről, szerintem csak szeretné fontosnak érezni magát. Majd idővel megnyílik, és akkor a problémákat is átbeszélhetitek. Egy szakember biztos többet tud mondani, mint mi, de az tuti, hogy ő még kisfiú, és szüksége van az anyukájára.
2015. nov. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!