Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Tanácstalan vagyok, rossz a...

Tanácstalan vagyok, rossz a közérzetem de egyszerűen képtelen vagyok rávenni magam a diétára. Mit tegyek? El vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Kb. 3 hónapja kiderült hogy inzulinrezisztenciám van. 180 grammos ch diétára fogtak. Anyukám nagyon biztat és segít amiben csak tud, olyan tésztát vesz aminek alacsony a ch-ja. Én viszont minduntalan elcsábulok és bűnözök. Annyira nem tudom mit tegyek. Egy csomó dolgot fel tudok sorolni aminek segítenie kéne de nem megy.

1, Olvastam, hogy lehet ettől a betegségtől gyengébb az ember haja. Az enyém nem nő meg a vállamnál tovább pedig már napi 60 mg cinket is szedek. Úgy gondolom ha helyre állnának bennem a dolgok nőne a hajam is.

2, Túlsúlyos vagyok (kb 20 kilót akarok ledobni. Nem olyan drasztikus ahogyan hallatszik mert magas vagyok ezért ne extrém ahogy kinézek de nem érzem magam jól azért így.)

3, Nem volt még soha barátom. Hülyén hangzik mert nem szeretem magam de azért nem vagyok annyira csúnya hogy ne lehessen senkim csak nem szeretek emberek közé járni ezért kb bemegyek suliba aztán haza és ennyi a társadalmi életem. Persze vannak barátaim (lányok) de nem járok el velük szórakozni. Ha szépnek érezném magam biztos eljárnék bulizni de így nem.

4, Van benne bizonyítási vágy, mert Anyukám közel 25 kilótól szabadult meg és bárhová megyünk mindenki dicséri hogy mennyit fogyott én meg szarul érzem magam. Tudom ez nagyon önzőnek hangzik de nagyon zavar hogy vékonyabb mint én.

5, Szeretnék sminkelni a mindennapokon (egy kis szempillaspirál meg szemcerka, nem akarok alapozó halmokat magamra pacsmagolni) de "nem merem" mert csak a szép vékony lányok sminkelnek a suliba. Ha lenne egy kis önbizalmam sminkelnék de így félek hogy beszólnának hogy ,,így se vagy szebb,, vagy valami ilyesmit.

6, Szeretnék csináltatni majd egy tetkót, de nem akarom addig amíg kövér vagyok. Ez is egy érv hogy lefogyjak.


Mi velem a baj? Láthatóan jobb lenne az életem ha le tudnék fogyni de mégse megy.


(Amúgy szombaton megyek vérvételre és félek hogy le fognak cseszni nagyon mert nem lesz jobb mint volt a csalások miatt.)



#fogyókúra #csalás #kitartás #akaraterő hiány
2014. szept. 29. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Márpedig mi nem tudjuk elérni, hogy rávedd magad... Pedig olyan szépen összeszedted a motivációt jelentő pontokat...

Miért kell csalni? Még a szénhidrátlimited is extrém nagy, én majdnem belebetegednék, ha ennyit kéne ennem :D Ha édességet akarsz enni, egyél, ha finom ételeket, azt is, csak jófélék legyenek és ne szénhidrátbombák. Mi a nehéz a diétában? Leszámítva a kalórialimitet, ha van olyanod, az nekem is nehéz pont. De első körben az egészségesebb és kevésbé szénhidrátdús táplálkozás is komoly lépés...

2014. szept. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kb 2 évvel ezelött voltam már diétán mert magas vérnyomásom is van és az remekül ment. Nem értem most mi bajom.


Az lehet hogy lelki baj?

Nagyon összevesztem nemrég Anyukámmal, borzasztó a hangulat itthon, lehet hogy a szüleim el fognak válni. Állandóan sírógörcsök jönnek rám. Ez összefügghet vele? Ha boldogabb lennék jobban menni? Vagy ez hülyeség és semmi közük egymáshoz?

Amúgy természetesen miután csaltam borzasztóan érzem magam, sírok vagy legalábbis majdnem- ész szörnyen fáj a fejem is ilyenkor.

2014. szept. 29. 19:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Segíts magadon és az Isten is megsegít. Az első jól írta a dolgokat. Ha ilyen betegséged van segíts a szervezetednek hogy könnyebb legyen neki és akkor neked is könnyebb lesz. Ne adj már neki minden szemetet de tényleg :) Anyukád meg teljesen segítőkész azt akarja hogy jobb legyen neked azért vesz egészséges kaját, erre te meg felrúgod az egészet. Ráadásul még össze is veszel vele amikor van még ezer baja rajtad kívül is :) Inkább segíts neki mindenben és tartsd be a diétát. Nem ez lenne a korrekt.? Te is jobban éreznéd magad.


Az biztos amit most átélsz a rendesen lehúzza az energia szinted. Sajnálom hogy így van. Sírás helyett mi lenne mondjuk ha elkezdenél heti 3x edzeni és egészségesen kajálni és akár kitűzhetnél egy célt is. pl lefogyok havi 2 kilót ami nem nagy durranás egy jó étrenddel és edzéssel. 2015 június 1-re 16-al kevesebb vagy szeptemberre meg egy húszassal lazán. Szerdán október 1 van, egy szép kerek nap, akár bele is vághatnál. Ez csak rajtad múlik.

Nem tudom ezt ki mondta de marhára igaza volt :)

"Az ezer mérföldes út is egyetlen lépéssel kezdődik"


Itt van egy kis motiváció. A csaj 100 kiló volt és 18 hónap alatt 67-re ment le. Szerinted neked is sikerülhet.? Naná :)

[link]

2014. szept. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Próbálkozom nagyon küzdeni fogok!!

(Ma megkínáltak csokival és én visszautasítottam, elmondtam magamban az idézetet amit írtatok, azt hiszem a második válaszoló volt. Lehet hogy furcsán hangzik hogy egy kis csokinál is így kell küzdenem hogy lemondjak róla de tényleg nehéz.)

Köszönöm még egyszer a válaszokat, kicsit magamba néztem tegnap.

2014. szept. 30. 21:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs mit :) Látod már tettél egy lépést. Nem születik mindenki erősnek és bátornak de mindenki azzá válhat ha legyőzi a félelmeit. A félelem a rabság a bátorság a szabadság :) Tudod mitől félnek az emberek sokszor.? a mások véleményétől hogy mit fog szólni ez vagy az.


Ismerős.? :)

"Ha lenne egy kis önbizalmam sminkelnék de így félek hogy beszólnának hogy ,,így se vagy szebb,, vagy valami ilyesmit. "

Ha meg sem próbálod soha sem fogod megtudni, és mi van ha tetszik valakinek.? :D holnap dobj fel egy laza sminket és hajrá élvezd az új helyzetet :) ennyi :)

kellemes hetet.! :)

2014. szept. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gratulálok! Nem hangzik furcsán, sokan ismerik a csoki nehezen leküzdhető varázsát, s az is igaz, hogy ami nekünk semmiség, az másnak lehet hatalmas nehézség... Mindenkinek a maga keresztje nehéz.

Szeretek ilyeneket olvasni, az a gyanúm, hogy a kérdezők nagy része (s ez, ha visszajeleznek, sokszor beigazolódik) sültgalambot vagy önigazolást keres és nem értékeli az értelmes tanácsokat sem. Persze vannak üdítő kivételek.

2014. szept. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!