Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Félünk a 3. Gyerek vállalásátó...

Félünk a 3. Gyerek vállalásától, volt már valaki így? És mi lett?

Figyelt kérdés

Van 2 kislányunk, harmincas éveinkben járunk, anyagilag jól állunk.

mindketten 3 gyerekről álmodoztunk régebben, DE a babakorszaktól rettegünk. A lányaink elég sìrósak voltak, és nem érzek elég eròt magamban, h még egyszer végigcsináljam a sírós, fogzój, éjszakázós időszakot. Szerintetek fogadjuk el így a családunkat, vagy fogadjunk örökbe esetleg? :)



#harmadik #vállalnál
2015. nov. 22. 21:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Két gyereket akartam, már bőven iskolások voltak, amikor spirál mellett becsúszott a harmadik. Szégyen, nem szégyen, elgondolkoztam, mi legyen, kezdjem újra elölről akkor, amikor már jobban mozoghatnánk, a munkámban is haladok előre stb, stb., de gyorsan döntöttem, és végül minden nehézség ellenére örömmel vártam. Nagyon örülök, hogy így határoztam, a problémákon hamar túljutottunk, kiegyensúlyozott, boldog baba és kisgyerek volt, most már gimis, és úgy érzem, Isten (vagy a sors, ahogy tetszik:-)) különleges ajándéka számomra.
2015. nov. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%

Mi is a 3. előtt állunk, de be akarjuk vállalni. Az első gyerek nagyon sírós volt pici korában, a második kicsit kevésbé. Én is félek a fáradtságtól, idegbajtól, éjszaka kelésektől, de úgy döntöttem, hogy az csak kb 1-1,5 évig tart, viszont utána már viszonylagos nyugi van. Azt meg csak kibírom valahogy :-D

Hajráhajrá! Képzeld el, hogy a három gyerekednek majd sok gyereke lesz. Milyen szép lesz az a nagy család! Hm? :-)

2015. nov. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed, hogy nem tudod/akarod bevállalni a babázást, akkor ne erőltessétek. Csak ti dönthetitek el, hogy mennyire vágytok a 3 gyerekre. Az örökbefogadás szép dolog, de alaposan gondoljátok át, hogy tudjátok-e, akarjátok-e vállalni. Ha igen, akkor hajrá:)
2015. nov. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi is szeretnénk harmadikat. A nagy 7, a kicsi 3 éves, de mostanság valahogy mégsem akarunk. Olyan jó megint egy kicsit lázában lenni, hogy a gyerekek elvannak, nem kell szoptatni, ott lenni mögötte, játszótéren követni. Ki lehet mozdulni, el tudunk menni erre arra...

Felek nehogy a harmadik fogyatékos legyen, vagy mi lesz ha velem lesz valami szülés közben/után ....

Lehet nem kell harmadik, jó így nekünk boldogan.

2015. nov. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszaitokat, mindenkié hasznos számomra.

Igen, nálunk is már könnyebb a helyzet, alszunk éjszaka, nem kell szoptatni, kinn vannak a fogak stb. A lányok szépek, értelmesek. És elölről kezdeni? Jaj...

De közben félek, hogy egész hátralévő életünkben bánnánk, hogy nem áldoztuk be még 1-1,5 évünket, ahogy az egyik kommentelő írta.

Kár, hogy nem lehet egyből 1 éves gyermeket szülni.... :)

2015. nov. 23. 08:03
 6/21 anonim ***** válasza:
47%

Lehet, h egész életedben bánnád, h nem áldoztál fel az életedből még másfél évet, de ha születik egy beteg babátok,vagy nem is kell, h beteg legyen, csak problémás...na akkor meg bánhatod, h telhetetlen voltál és nem elégedtél meg a szép kétgyerekes családoddal.


Így is lehet nézni.

2015. nov. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os, igen, így is lehet nézni, ez is egy szempont, bár így szerintem nem lehet élni az életet, hogy mi lesz, ha tragédiák történnek, mert az sajnos mindig benne van a pakliban...
2015. nov. 23. 10:00
 8/21 A kérdező kommentje:
2-es, neked menny idősek a gyerekeid? Fiúk vagy lányok?
2015. nov. 23. 10:00
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi is hármat gondoltunk vállalni de a 2. után már azt mondom hogy soha többet még egy gyerek. 2.5 és 1 évesek a gyerekeim, vágyom még egy babára de a kettővel is nehezen bírok, szeretnék dolgozni, kirándulni, nyaralni úgy hogy nem csecsemőkkel kell menni... Úgyhogy mi biztos nem vállaljuk.
2015. nov. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
41%
nekem 3 van mikor már 2 fiam nagycsoportos,illetve sulis lett beválaltuk a 3 .gyereket .ő lett a szemünk fénye egy kislány .
2015. nov. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!