Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Félünk a 3. Gyerek vállalásátó...

Félünk a 3. Gyerek vállalásától, volt már valaki így? És mi lett?

Figyelt kérdés

Van 2 kislányunk, harmincas éveinkben járunk, anyagilag jól állunk.

mindketten 3 gyerekről álmodoztunk régebben, DE a babakorszaktól rettegünk. A lányaink elég sìrósak voltak, és nem érzek elég eròt magamban, h még egyszer végigcsináljam a sírós, fogzój, éjszakázós időszakot. Szerintetek fogadjuk el így a családunkat, vagy fogadjunk örökbe esetleg? :)



#harmadik #vállalnál
2015. nov. 22. 21:38
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Megértelek 9-es, én is így érzek. Nem vagyunk már huszonévesek, és szeretnénk még élni, dolgozni, stb. :)

Ráadászl 3 kisgyerekkel sztem nem lehet bevállalni egy 8-10 órás munkát az anyukának.

Utolsó, titkon azt remélem, hogy 1-2 év múlva megerősödünk, kialusszuk magunkat, és mi is bevállaljuk a harmadikat. Azért nem jó az álmokról lemondani.

Egyébként nagyon örülök, h mindenki normális választ írt.

2015. nov. 23. 20:47
 12/21 anonim ***** válasza:

Nekünk is 2 kislányunk van, 4 és 2 évesek. Úton a harmadik. :) Mi is dilemmáztunk, de én biztos voltam benne, hogy csalódott lennék pár év múlva, ha nem vállaltunk volna még egyet.

Az első időszaktól én is tartok, 4 éve nem alszom :D majd kibírjuk valahogy. :) És most érzem azt, hogy el tudom fogadni a tényt: Most vagyok utoljára terhes. Ezelőtt nem éreztem ezt, a második után a babacuccok elpakolása is nehezen ment.

2015. nov. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Kedves 12-es!

Nagyon hasonló akkor az élethelyzetünk, leszámítva, hogy te terhes vagy :)

Én most visszamegyek dolgozni, és talán ha a kisebb ovis lesz, akkor bevállaljuk a harmadikat.

Nálam is megvan még minden babacucc, és azt sem tudom elképzelni, hogy ne éljem át még egyszer a szülést. Hátha 1-2 év múlva felbátorodunk! :)

2015. nov. 25. 11:34
 14/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ha szívből ezt szeretnétek, akkor vállaljátok! Én biztos nem bírnék el hárommal, de nem is vágytam erre sosem. Örökbefogadni egyébként nem könnyű akkor ha már van saját kettő is, nem szokták támogatni ezt a felállást. És egyébként ha már három, akkor szerintem csak amiatt, hogy másfél évig kevesebbet alszotok, nem érdemes az örökbefogadást választani. Sok sikert!
2015. nov. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Kedves 14-es!

Az örökbefogadás csak egy kósza ötlet volt, de jobban belegondolva tényleg elég veszett ügy 2 saját mellé.

De bennem olyan mély nyomott hagyott a babakorszak, hogy nagyon félek az újabbtól. De lehet, hogy a harmadik végre kisangyalbaba lenne ;-)

Köszönöm a tanácsod.

2015. nov. 26. 10:54
 16/21 anonim ***** válasza:
2# vagyok. A lányom 5 éves, a fiam 1,5. érdekes, hogy a fiúval kevesebb a gond, mert az mondjá, a fiúk élénkebbek, de nálunk ő a kisangyal, a lány meg a tündérördög :-D
2015. nov. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Azóta változott a véleményed?:-)
2016. aug. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Igen, lesz harmadik!!!

A babakorszak távolodik, így meg már nem tűnik utólag olyan vészesnek. :)

2016. aug. 11. 14:45
 19/21 anonim ***** válasza:

17-es vagyok


És talán már úton is?:-)

Mekkorák a gyerekeid?

2016. aug. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

4 és 2 évesek, most vissza szeretnék menni legalabb 1 évet dolgozni az újabb teherbeesés előtt. De nincs sok időm, 34 éves vagyok.

2016. nov. 7. 21:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!