Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kínlódik más is a válogató...

Kínlódik más is a válogató gyerekével, gyerekeivel? Mit tesztek, hogy ne így legyen?

Figyelt kérdés

A nagyobb 7 éves, a kicsi 3.

A nagy semmiféle felvágottat, kenőmájast nem eszik, se sajtot, így alig lehet neki rendes reggelit, tízórait készíteni. A kicsi a sonkát, virslit megeszi, a sajtot ő se. Főtt ételből a nagy viszonylag jól eszik (bár zöldségfélét csak néhányat), de a hús tésztával bármikor jöhet. A kicsi alig eszik húst is.

Fog ez változni valamikor?


(2 éves korukig rendesen ettek, a bölcsi óta változott a dolog mindkettőnél)


2015. nov. 25. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát ez egyáltalán nem hagzik olyan tragikusan.

Én sokkal válogatósabb voltam és most is az vagyok. A sajtot már megeszem de csak néhány fajtát, és azt is csak valami mással, magában képtelen lennék. Hálát adok a szüleimnek, hogy eszükbe sem jutott ebből nagy ügyet csinálni, ne adj isten kényszeríteni.

2015. nov. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ebből nem csinálok nagy problémát. Például ebédre készítek sült húst, krumplival és zöldséggel. Az egyik eszik krumplit zöldséggel, a másik húst krumplival, a harmadik meg mindegyikből. Vagy főzök tésztát, az egyik diósan eszi, a másik meg sajtosan. Illetve szoktam olyat csinálni, hogy a húst nem evő tányérjára teszek egy-két falat húst, amihez előfordul, hogy kedvet kap, és megeszi. Ha meg nem, akkor nem. Vagy a kevés zöldséget evőnek, ha épp sokféle zöldség van itthon, megmondom, hogy az egyikből egy kicsit kell enni (pl. egy karika uborka vagy egy gerezd paradicsom).

Felvágott nélkül is lehet reggelit készíteni: vajaskenyér, lekváros kenyér, mézes kenyér, tojásos kenyér, szerintem nem tragédia, ha csak egy-kétfélét eszik, majd kinövi, és eszik mást is.

2015. nov. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó, ez azt nem érti akinek azért pár dolgot megeszik a gyereke. Enyém 3.5 éves, kb. feleslegesen főzök...
2015. nov. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A 12 éves nevelt lányom kevés dolgot eszik meg, mert az anyja nem főz, a nagyszülők főznek rájuk, ők meg azt csinálják, amit a gyerek szeret. Lényegében alig pár ételt ismer, az újdonságot megkóstolja, majd közli, hogy furcsa az íze, és nem kér többet. Igyekszem úgy főzni, hogy legyen olyan, ami arany középút, vagy főzök neki tésztát.
2015. nov. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kicsit vedd elő a fantáziád, nem csak felvágottat, virslit meg a társait lehet adni reggelire.


Pl. kenyérre: tojáskrém, padlizsánkrém, házi májpástétom (én is csak azt szeretem) akár avokádókrém, lekvárok, nutella, méz, vaj, körözött, tonhalkrém,


Ha szendvics, akkor maradék rántotthúsból szendvics, tojásos, uborkás szendvics, bruschetta (kockára vágott paradicsom, egy kevés apróra vágott hagymával fűszerekkel és olivaolajjal, ez pirítósra téve)

Tonhalas szendvics, kolbászos szendvics


Rántotta, tükörtojás, sonkás tojás, omlett, frittata (zöldséges tojás), bundáskenyér, lágytojás.


Édes is lehet: tarkedli gyümölcsökkel, palacsinta, amerikai palacsinta, császármorzsa, csörögefánk, zabkása ezer féle ízben, zabpelyhek.


Iskolába elvitelre is lehet ezekből csomagolni, már feltalálták az ételhordót, gyerekeknek még mesehősös is akad.


De ha nem akar ételhordós kaját, szerintem szendvics ötletet is írtam párat.


De azt is lehet, hogy otthon egy jóízűt reggelizik ezekből, bentre pedig egy kis szendvicset visz, meg almát/banánt stb.

2015. nov. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Köszönjük Emese!
2015. nov. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ.


Nézzük: tojáskrém, padlizsánkrém, házi májpástétom, avokádókrém, körözött, tonhalkrém - rá sem néznek, nemhogy megkóstolnák. Lekvár, méz, a nagyobbik megeszi mondjuk havi 1x, ennél többet nem kér. A kicsi ebből sem eszik, soha.

Nutellát ennének napi 5x is, de inkább nem. :)


Tojást, hagymát, paradicsomot sem esznek, a rántott húst csak melegen, tehát szendvicsbe még véletlenül sem, sajna...


Nem eszik meg a halat sem (sem édesvízit, sem tengerit), egyik sem eszik szalámit, kolbászfélét.


A tojást semmiféle módon nem kóstolják meg, egyedül tésztafélékbe (gofri, palacsinta, piskóta, stb.)


Zabpelyhet nem esznek, csak a bolti "bogyókat", de az mind édes. :(


Egyéb ötleted van? Szívesen várom...

2015. nov. 26. 18:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Detto...

3-as vagyok

Nem is értem h hogy ben szeretnek enni, bár én is utáltam sokáig, volt is veszekedés otthon, de felnőtt koromra rájöttem, h enni a legjobb. De én nem tudom megvárni amíg felnő mert megőrülök!

2015. nov. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!