Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen az egesznapi programoto...

Milyen az egesznapi programotok a kisgyerekkel?

Figyelt kérdés
Otthon ulo, nem dolgozzo anyukak, mibol all a napi programotok egy masfel eves gyerekkel.
2015. dec. 6. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Otthon ülő?? Te férfi vagy?? :-)
2015. dec. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A férjem dolgozzik. En nem dolgozzom. Nem vagyok ferfi kedves valaszolo.
2015. dec. 6. 20:44
 3/5 anonim ***** válasza:

dolgozik, egy z!


Én is dolgoztam, csak itthon, háztartás, mosás, teregetés, főzés, séta, etetés...

2015. dec. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Két éves múlt a kicsi.


Átlagos hétköznap:

Reggel 5 és 6 közt kelek (amikor a kicsi átszalad hozzám, vagy amikor felébred mellettem).

Aztán már kelnek is a nagyok (ovis ikrek). Segítek mindegyiknek a mosakodásban, öltözésben, elkészítem a reggelit, reggeliztetek. Férjemmel gyorsan átbeszéljük a teendőket, megy a pörgés.

8-kor a nagyokat elviszi párom az oviba. Én végre befejezem az öltözködést, rendbe vágom a konyhát, elindítok egy adag mosást, kicsit rendbe rakom a szobákat. Ha nehéz éjszakám volt, akkor pár percre leülök ilyenkor gitározni vagy netezni. A délelőtt folyamán végzem a szokásos házimunkákat, főzök, udvaron levegőzünk a kicsivel, boltba megyünk. Szerdánként egy órát a hobbimnak élek.

Ha ebéd után leraktam a kicsit aludni, kb. 10 percet alszom, aztán megválaszolom az emileket, próbálok lazítani, esetleg edzeni lent a garázsban. Délután folytatódik a házimunka (sosincs vége, ez egy nagy ház), meg most a karácsonyi készülődés. Teregetek, ruhákat pakolok (folyamatos művelet, a három gyerek gyorsan nő, cserélődnek a holmijaik). Délután megjönnek az ovisok, akkor igyekszem velük időzni, uzsonnáztatok, beszélgetek, vitákat rendezek el velük, stb. A férjem a hazahozataluk után visszamegy dolgozni, és este 10-kor jön meg újra. Addig fürdetek, vacsorát készítek, vacsoráztatok, mesélek, szoptatok, altatok, konyhát rendbe vágok. Kb. akkorra a végzek az "otthon üléssel, nem dolgozással", mire a férjem megjön. Szóval 10 tájt. Vacsorázunk, beszélgetünk, együtt vagyunk.

Éjfél és 1 óra közt ágyba kerülünk.

Éjjel a gyerekek fejenként min. egyszer kelnek (mondjuk pisilni, vagy rossz álom, stb. miatt), ez tehát éjszakánként min. három felkelést jelent részemről a legmélyebb álmomból, ami az évek óta tartó 5-6 órás alvásaimat tekintve igen fájdalmas tud lenni.


De gondolom, mindezzel semmi újat nem mondtam egy anyukának sem.

2015. dec. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2 és 3 évesek a gyerekeim, éjjel kb. 6x kelek, fél 6-kor már felébrednek a gyerekek, zuhanyzok, próbálok összekészülődni én legelőször, amíg ők a tejet, kakaót isszák. Ők játszanak, én összerakom a szobákat, konyhát, berakok egy mosást, elindítom a mosogatógépet, közben öltöztetem őket, fél 8-kor megyünk az oviba (csak a nagy jár oda), hazajövünk a picivel, megreggelizünk, felteszem az ebédet, kiteregetek. Kb.fél 10 körül elmegyünk boltba, postára, játszótérre, intéznivalók...váltakozva. Fél12-kor visszajövünk ebédelünk. A pici 12-12:30-kor megy aludni. Mosogatógépet kipakolom, ebéd további részét befejezem, remélhetőleg a radiátoron a ruhák megszáradtak, kivasalok, felmosok, fürdő-wc takarítás,portörlés, elmaradt dolgok, ruhaszortírozás, sütikészítés....váltakozva mindig van valami. du.3-kor keltem a picit, öltözködés, megyünk a nagyért az oviba, 4 körül hazaérünk, uzsonna és fél 5 körül indulunk játszóházba vagy sétálni (sötét van már), 6-kor haza játék, tv nézés, fél7-kor vacsora, játék, fél8 fürdés, mese,fél9 alvás. Férjem az esti programba tud besegíteni a fürdésnél, ha már alszanak, megnézünk egy filmet vagy beszélgetünk...stb. kb.10-kor megyek aludni, éjfélkor már kelni kell....

nem érzem úgy hogy az elmúlt 4 percen kívül (amíg írtam a neked a napomat)túl sokat ülnék itthon

2015. dec. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!