Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8 éves lányomat hogy tudnám...

8 éves lányomat hogy tudnám rávenni, hogy egyedül gombolja ki és be a farmerét?

Figyelt kérdés

Általában itthon szabadidőnadrágban van és az iskolába ősszel és tavasszal szoknyában jár. Ha bejön a hideg, már jön a farmer az iskolában.


Oviban még nem törődtem ezzel, első osztályban még úgy voltam vele, ez természetes, de aggaszt, hogy másodikosként se tudja.


Átöltözésnél testnevelésre a tanárnőjét kéri meg, hogy segítsen ki és be gombolkozni, ha farmerben van, az iskolai wc-n akit ott talál azt kéri meg erre, itthon pedig mielőtt átöltözik vagy, ha közvetlenül hazaérkezésnél kell WC-re mennie, mi gomboljuk ki a farmerét.


A tanára már szólt nekünk nemrég és mi is úgy érezzük, hogy már ehhez túlkoros, de hiába kérjük, csinálja meg maga, látjuk próbálkozik, de nem megy.


De csak kérésre próbálkozik; mindig, ha szüksége van rá, anélkül, hogy megpróbálta volna odajön és, ha kérjük, hogy próbálja meg, hosszasan próbálja ki/be gombolni, sikertelenül és akkor megcsináljuk neki.


Van olyan, aki hasonló gonddal küzdött? Mi volt a megoldás?


2015. dec. 7. 14:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
64%
Én ráadnám otthonra, és utána nem segítenék neki levenni. A szükség nagy úr. Lehet hogy lesz egy-két bepisilás, de meg fogja tanulni, hogy bizony nincs, hogy nem megy. Ez kb olyan egyébként, mint mikor megy a szőke nő az utcán, lát egy banánhéjat, és felsóhajt: "Basszus, megint el fogok esni!"
2015. dec. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
De nem fogja úgy érezni, hogy cserbenhagyjuk őt és kellemetlen helyzetbe hozzuk? Az oké, hogy ezentúl nem segítünk átöltözésnél, de a WC-n sem? 3 éves kora óta nem pisilt be és náluk már ciki, ha bepisil valaki, biztos kellemetlenül érintené, nem?
2015. dec. 7. 15:08
 3/29 anonim ***** válasza:
82%
Még 1-2 év, és ez vérciki lesz az iskolatársai előtt, akkor majd hirtelen egy varázsütésre meg fogja tanulni magától, nyugi :)
2015. dec. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
47%
Akkor kellemetlenül érzi majd magát egészen addig, amíg végre meg nem tanulja a gombolkozás művészetét. Máshogy nem fog menni...
2015. dec. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
97%
Irni, olvasni konnyen megtanult? A finommotoros ugyetlenseg lehet a diszlexia jele is. Eroltetni hulyeseg, attol csak szorongani fog. Beszelj a tanito nenivel, van-e az iskolaban lehetoseg fejleszto foglalkozasokra.
2015. dec. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
33%
Igaza van az első hozzászólónak! Add rá,és ne segítsetek nei.előbb utobb a kényszer rá viszi..mi lesz később? Ha felsős lesz,vagy középiskolás vagy ha pasija lesz?Ott a srácot fogja majd meg kérni? Vagy ne olyan nadrágot vegyetek neki,ami farmer..és gombos!!
2015. dec. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
86%

4 éves voltam, mikor óvodába kerültem. Addig, ha pisilnem kellett, anyámnak ordibáltam, hogy "anya pisilni keeeeeell!" - anyám meg jött, nadrág le, bugyi le, rátett a vécére, otthagyott, és mikor végeztem, megint ordítottam, hogy "végezteeeeem!", akkor anyám jött, és kitörölte nekem. Nem, mintha nem tudtam volna magamnak megcsinálni, de minek, ha mással is csináltathatom?

Elkerültem óvodába, és első nap már nyúztam is az óvónénit, hogy pisilnem kell. Óvónéni kivitt, megmutatta, hol a vécé, segített levennem a nadrágomat, és otthagyott, visszament a csoportba. Dolgom végeztével ordítottam neki, mint a sakál, hogy meghallja a visongástól is, hogy végeztem, de nem jött. Elücsörögtem ott egy félórácskát, amikor is meguntam, és magamban duzzogva "jóvanakkor" megcsináltam magamnak, amit kellett. Visszamentem, és óvónéni diadalittas arccal közölte, hogy na ugye, hogy tudod te magadtól is.

De otthon továbbra is anyámmal csináltattam, iskola előtti nyáron szoktam le róla végül azt hiszem.

A gyerekek sunyik. Nem fogja megcsinálni, ha esélyt lát rá, hogy megcsináltathatja mással. Nem hülye, csak gyerek.

Egyébként meg a farmerek gomblyukai eléggé szorosra vannak varrva, hogy még most, felnőtt fejjel is nehéz kigombolni néha. Kicsit próbálj meg éles kisolló hegyével belecsippenteni neki a gomlyukaiba, hogy könnyebben mozogjon benne a gomb.

2015. dec. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
85%
Ha a többi ruhadarabján boldogul a ki-begombolással, és "ha kérjük, hogy próbálja meg, hosszasan próbálja ki/be gombolni, sikertelenül", akkor elgondolkoznék azon, hogy biztosan a szándékkal, akarattal van-e gond, vagy simán csak a gyerekem kézügyességével, azzal, hogy nem érzett rá, hogy hogy kéne egy - a gomblyukhoz képest többnyire tényleg kifejezetten nagy, így a szokásosnál szorosabban záródó - farmer gombbal boldogulni.
2015. dec. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem csinalnam amit az elso valaszolo, hogy hagyom bepisilni, megalazo is, meg a vegen meg rosszabb lesz a helyzet mert be is pisil majd.


Egyszeruen nem adnek ra tobbet gombos farmert. Szoknyat kapna, meg harisnyanadragot, melegitogatyat.

Vennek neki valami jo szep markas farmert is, de megmondanam hogy majd akkor veheti fel, ha megtanulta begombolni/kigombolni.

2015. dec. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 gnoomage ***** válasza:
45%
Én azt csinálnám amit az első, ráadnám a nadrágot és oldja meg, nagy lány. Az iskolában már kisebb döntéseket hoz meg és elméletben az készíti fel az életre, de azt nem lehet ha még öltözködni se tud. Nálunk 4-5 éves kislány simán kigombol bármit azért mert érdekelte és rájött.
2015. dec. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!