Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8 éves lányomat hogy tudnám...

8 éves lányomat hogy tudnám rávenni, hogy egyedül gombolja ki és be a farmerét?

Figyelt kérdés

Általában itthon szabadidőnadrágban van és az iskolába ősszel és tavasszal szoknyában jár. Ha bejön a hideg, már jön a farmer az iskolában.


Oviban még nem törődtem ezzel, első osztályban még úgy voltam vele, ez természetes, de aggaszt, hogy másodikosként se tudja.


Átöltözésnél testnevelésre a tanárnőjét kéri meg, hogy segítsen ki és be gombolkozni, ha farmerben van, az iskolai wc-n akit ott talál azt kéri meg erre, itthon pedig mielőtt átöltözik vagy, ha közvetlenül hazaérkezésnél kell WC-re mennie, mi gomboljuk ki a farmerét.


A tanára már szólt nekünk nemrég és mi is úgy érezzük, hogy már ehhez túlkoros, de hiába kérjük, csinálja meg maga, látjuk próbálkozik, de nem megy.


De csak kérésre próbálkozik; mindig, ha szüksége van rá, anélkül, hogy megpróbálta volna odajön és, ha kérjük, hogy próbálja meg, hosszasan próbálja ki/be gombolni, sikertelenül és akkor megcsináljuk neki.


Van olyan, aki hasonló gonddal küzdött? Mi volt a megoldás?


2015. dec. 7. 14:52
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem tudja begombolni. Kislányként én se tudtam sokáig begombolni a farmert. Gyakorolj vele otthon.
2015. dec. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Ez tényleg lehet a diszlexia jele, mint ahogy egyik válaszoló írta? Négyes-ötös tanuló, könnyen tanult meg olvasni és nem natekzseni, de azért nem is buta matekból. Mégis lehetséges a dyslexia?
2015. dec. 7. 15:45
 13/29 A kérdező kommentje:
Amúgy ez a rajtahagyom a farmert és gombolja ki maga hogy működik? Ha történik vele egy kis baleset és úgy se tudja kigombolni, akkor azért levehetem róla a koszos nadrágot, nem?
2015. dec. 7. 15:48
 14/29 anonim ***** válasza:
51%
Ha be is pisil, addig rajta marad, míg ő maga le nem veszi, és be nem teszi a szennyesbe. Ha majd nem tudja megtanulni a késsel-villával evést, akkor mindig kap kanalat? A szükség nagy úr. Ha nem lenne még a levegővétel is a szájába adva, lehet hogy életképesebb lenne.
2015. dec. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem voltak problemai az olasassal, akkor valoszinuleg nem diszlexias. De amugy itt egy oldal, ha utanaolvasnal: [link]
2015. dec. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Bar az ordog nem alszik: "Másféle problémát jelentenek az igen jó képességű, kiemelkedő intelligenciájú tanulási zavarokkal küzdő gyerekek. Náluk a felismerést megnehezíti, hogy megfelelő technikáik vannak hiányosságaik elfedésére. Eszükkel megoldják a tesztfeladatokat, de kifogástalan iskolai teljesítményre nem képesek. Náluk az segíthet, ha már egész apró jeleket komolyan veszünk. Értelmes gyerekeknél se törődjünk bele, hogy nem tud rajzolni, vagy szétszórt, esetleg "lusta, pedig tudna", hogy rossz a mozgása, vagy figyelmetlen. Ezek a tünetek jelei lehetnek tanulási rendellenességnek még akkor is, ha minden vizsgálati feladatot többé-kevésbé sikeresen teljesített a gyermek."
2015. dec. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Akkor ennek utána nézek, körbekérdezek az iskolában is.


Amúgy, ha pl lefekvésig nem tudja levenni a nadrágját, már segíthetek? És ha pl történik baleset és utána el kell menni otthonról akkor segíthetek neki átöltözni vagy piszkos nadrágban vigyem ki? Az utóbbihoz nem lenne szívem.

2015. dec. 7. 16:07
 18/29 gnoomage ***** válasza:
46%
Először lehetsz elnézőbb vele és ha estig tényleg nem tudja levakarni magáról akkor segíthetsz neki... De ha ezt úgy használja ki hogy "jaj de jó megint megcsinálják helyettem" akkor kövi alakalomnál már ne(ajánlatos akkor mondjuk egy hétvégén ezzel kísérletezni mivel akkor nem kell másnap mennie sehova, ha meg akar akkor nem megy). Lehet keménynek tűnik és pár anya a szívéhez kap de pl én így lettem első a csoportba aki betudta kötni a cipőjét és nem azt éreztem hogy milyen szörnyű anyám van, hanem hogy milyen király... bár ez ebben a korban mondjuk már nem igaz.
2015. dec. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
87%
A többi nadrágot ki tudja gombolni, vagy azokat se? A farmert nem könnyű, nekem ugyan elég jó a kézügyességem, de a farmer gombolása úgy tízéves koromig nem ment (annyira megutáltatta velem, hogy farmerból a mai napig csak cipzárosat veszek). Nagyon gáz lenne ezért megalázni, a gyerekek kegyetlenek tudnak lenni.
2015. dec. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Mindent kitud gombolni, van normál, nem farmeranyag (inkább vászonszerű) nadrágja és azt kigombolja-begombolja. Mimden gombbal megbirkozik csak a farmerrel nem. De a tanar szolt, hogy az osztalytarsai rajta kivul mar tudnak farmert gombolni.
2015. dec. 7. 17:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!