Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8 éves lányomat hogy tudnám...

8 éves lányomat hogy tudnám rávenni, hogy egyedül gombolja ki és be a farmerét?

Figyelt kérdés

Általában itthon szabadidőnadrágban van és az iskolába ősszel és tavasszal szoknyában jár. Ha bejön a hideg, már jön a farmer az iskolában.


Oviban még nem törődtem ezzel, első osztályban még úgy voltam vele, ez természetes, de aggaszt, hogy másodikosként se tudja.


Átöltözésnél testnevelésre a tanárnőjét kéri meg, hogy segítsen ki és be gombolkozni, ha farmerben van, az iskolai wc-n akit ott talál azt kéri meg erre, itthon pedig mielőtt átöltözik vagy, ha közvetlenül hazaérkezésnél kell WC-re mennie, mi gomboljuk ki a farmerét.


A tanára már szólt nekünk nemrég és mi is úgy érezzük, hogy már ehhez túlkoros, de hiába kérjük, csinálja meg maga, látjuk próbálkozik, de nem megy.


De csak kérésre próbálkozik; mindig, ha szüksége van rá, anélkül, hogy megpróbálta volna odajön és, ha kérjük, hogy próbálja meg, hosszasan próbálja ki/be gombolni, sikertelenül és akkor megcsináljuk neki.


Van olyan, aki hasonló gonddal küzdött? Mi volt a megoldás?


2015. dec. 7. 14:52
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ha amúgy tud gombolni, szerintem nincs akkora baj.


Emlékszem nekem is volt olyan farmerom, amit utáltam begombolni, mert tök béna volt. Alapból az anyaga ugye nehezebb, nem nyúlik, a gomb meg ilyen tipikus farmergomb volt, és mindig odacsípte az ujjam.

2015. dec. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
89%

Egy kérdésem van: mi a viharért adsz rá farmert?! :D Komolyan kérdem... ha úgysem megy neki... felejtsd el, és öltöztesd normális, gombmentes cuccba.


Én is gyűlölöm a farmert, és van olyan gatyám, amit 26(!) évesen képtelen vagyok ki-begombolni, akkora szr. Nem is hordom inkább. :D

2015. dec. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
73%

Aki szerint hagyni kéne a gyereket bepisilni e miatt azoknak remélem nincs gyerekük. Nagy kár, ha van...

Én nem adnék rá farmert, ahogy írtad a többi nadrággal nincs gondja, tehát nem lustaságból nem csinálja magának.

2015. dec. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe nem jutna emiatt "bepisiltetni". 8 éves fiam van, van amit be tud gombolni, van ami nehézkes. Van olyan inge, amin nagyon szűkek a gomblyukak, és nem boldogul vele.

Farmerból gumis derekút vennék, vagy olyat ami gombos de hátul gumis így fel tudja venni gombolás nélkül is. Ha amúgy tud gombolni, nem hiszem hogy tragédia lenne, ha a farmert nem tudja.

2015. dec. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Juj, erről jutott eszembe: volt olyan ingem (blúzom?), aminek ilyen kis almácskák voltak a gombjai, a gomb tetején az almaszár annyira szúrt, amíg a fele akkora lyukakba beszuszakoltam. :D
2015. dec. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
78%

"De a tanar szolt, hogy az osztalytarsai rajta kivul mar tudnak farmert gombolni."


A tanárok közt sajnos sokan vannak, akik darabszámra mérik a gyereket, és nem bírják felfogni, hogy különböző egyedeknél előfordul, hogy van, ami az egyiknek megy, a másiknak meg nem. A farmergombolás nem tartozik a Nemzeti Alaptanterv által meghatározott tanmenetbe, innentől nincs joga azon kötözködni, hogy a tiédnek nem megy. Adj valami más nadrágot a kislányra, a farmert meg varrasd át cipzárasra, ha nem akarod emiatt kidobni.

2015. dec. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem itt nem azzal van a baj hogy nem tudja, hanem valamiért nem akarja. nála sokkal fiatalabbak is be tudják gombolni.
2015. dec. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerű a megoldás: amíg nem tud farmert gombolni, addig ne adj rá farmert, azonban addig is gyakoroltasd vele otthon annak ki-/begomboását. Ha csak jövőre tudja, akkor jövőre, semmi gond evvel, lehet , h asperger szindrómás, ami együttjár általában átlag feletti képességekkel intellektuális, és/vagy művészi téren, azonban gyakran testi ügyetlenséggel párosul. Tehát lehet h nem diszlexiás, azonban aspergeres a lányod.
2016. febr. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Bocs az offért,

de egy gyermekvédelmi tanács:


"Dolgom végeztével ordítottam neki [az óvónőnek], mint a sakál, hogy meghallja a visongástól is, hogy végeztem, de nem jött. Elücsörögtem ott [a wc-n] egy félórácskát"


Aki ezt írta, annak üzenem: se ő, a többiek véletlen se higgyék normális, korrekt óvónői hozzáállásnak! Bár annyiból oké, h önállóságra sarkalta, azonban TILOS óvodában magára hagyni a gyereket, még wc-n is!!


-------------


Vagy dajka, vagy pedagógus, vagy érkező szülő köteles ránézni, 1-2 méteren belül felügyelni a wc-ző kisgyermeket!!


A lényeg h tilos óvodában gyermeket magára hagyni úgy, h senki nem látja, mit csinál a gyerek, sőt, a kisgyermek pár méteres körzetén belül köteles lenni, vagy azonos helyiségben, ahol minimum egy pedagógus, és/vagy dajka jelen van!


Még pontosabban: wc-n, mosdón, bárhol, ahol nincs a gyermekek többsége, ott dajka köteles felügyelni a gyermeket, kivéve, ha vigyáz a gyermekcsoportra minimum egy pedagógus, ennél fogva további pedagógus is felügyelhet egy, vagy néhány további gyermeket (vagy gyerekcsoportot) a mosdón, wc-n, bárhol, az óvoda területén belül, amíg nincs a szülőnél a gyermek.

2016. febr. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!