Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak szerintem gusztustalan,...

Csak szerintem gusztustalan, hogy egyes felnőttek mindenhova odapisiltetik a gyereküket?

Figyelt kérdés
Igen, értem én, hogy egy gyerek még nem tudja visszatartani és adódhat olyan helyzet mikor nincs más választás... de egyes felnőttek egészen érdekes helyekre képesek pisiltetni a gyerekeiket, és megvallom őszintén én ilyenkor alig látok a pipától. Múltkor például azt látom, mikor megyek hazafelé, hogy egy kislányt a betonúton, épphogy arrébb az út közepétől tart az anyja. Megint máskor azt, hogy szobor mellett... A kedvencem pedig még mindig az, mikor egy kisfiút VALAKI MÁS KERTJÉBE, a kerítésen keresztül pisiltetett az anyja. Mit gondolnak ezek a felnőttek? Egyáltalán ilyesmi hogy fordul meg a fejükben? Mert nyilván nem a gyerek a hibás.

2015. dec. 13. 23:22
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
15:40
2015. dec. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
15:42 Tudjuk, hogy sok anyuka azt szeretné és és úgy viselkedik, mintha csak az ő családja élne a világon, de ettől még sajnos nem így van. A világon egyéb emberek is vannak, akikre hatással vannak mások cselekedetei, ezért azoknak is ugyanolyan joga van beleszólni, akiknek nincs gyerekük. Te gondolom semmibe az égvilágon nem szólsz bele amiben nincs közvetlen tapasztalatod... Emellett rengeteg dolog van, amitől konkrétan nem dől össze a világ, mégis foglalkoznak vele az emberek és kinyilvánítják a véleményüket róla mert joguk van hozzá. Feltehetőleg sok olyan dolog van amitől te kiakadsz (főleg a gyerekeddel kapcsolatban), pedig mások szerint annak nincs jelentősége. Nem is az a baj, hogy hol pisiltetik a gyereket, hanem ez a flegma, nekem-ehhez-jogom-van, majd-én-eldöntöm-helyetted-hogy-más-kertjébe-pisilni-semmiség hozzáállás, meg hogy még ti háborodtok fel. Egy kis alázatosság, hogy a társadalom eltűri a gyerekekkel járó kellemetlenségeket, tekintettel a korukra, és máris máshogy nézne ki a dolog. De persze ez se igaz, nekünk hallgatni és tűrni kéne bármit, csak mert ők fogják a nyugdíjunk fizetni (a túlbuzgó anyukák szerint).
2015. dec. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:
Kedves 30-as attól még hogy nincsen saját gyerekem, honnan veszed, hogy semmi kapcsolatom nincsen gyerekekkel? Nyilván nem mondom hogy pisilje össze magát és engem sem az zavar, ha valaki elvonul és diszkréten elintézi. Azt is tudom, hogy néha nem lehet elvonulni. De ha nekem lenne gyerekem, akkor, bocsánat, de inkább az útra pisiltetem mintsem valaki másnak a tulajdonára, vagy emlékműre. Az első kislánnyal pedig konkrétan 1m SE kellett volna lépni jobbra, direkt két füves terület közé tartotta az anyja.
2015. dec. 16. 17:46
 34/37 anonim ***** válasza:

Én egyszer a házam előtt láttam az új szomszédot a lányával. Épp beszélgetett egy másik kislányos anyukával, mire felkapta a gyerekét és odapisiltette. Ja és még ott állt szegény kislány percekig egy szál semmiben. Pedig itt laktak pillanatokra. De a beszélgetés fontosabb volt.


A másik kedvencem az az volt, mikor már bőven szobatiszta korú, 7-8 éves, egyedül játszó kislány elvonult egy fa mögé pisilni a játszótéren a Városligetben. Csak az nem látta, aki nem akarta. Ott azért van nyilvános WC és az ismerőseim közül mind oda is mentek.

2015. dec. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
45%
Irigylem a problémáidat :) Hogy ezen ennyit tudsz rugózni... :) Boldog karácsonyt!
2015. dec. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
64%

Én egyszer a piacon árultam, amikor egy nő odahozta a kerítés tövébe a gyerekét. Én rászóltam, hogy már bocsánat, de én itt vagyok egész nap, itt állok, itt eszem, ne csináljon már nyilvános wc-t ide. Ott van a sor végén a wc. (Persze fizetős, 100 ft). Erre még neki állt feljebb, hogy én mit képzelek magamról, látszik, hogy nincs gyerekem, de egy gyereket nem lehet nyilvános wc-be pisiltetni. Azóta van gyerekem, és nem értem azóta sem, hogy mégis miért nem. Jó, nyilván az ember fél a fertőzésektől, de a szükség nagy úr. Az én lányom meg a bokorban képtelen pisilni 7 évesen.

A másik meg az volt, amikor a helyi cukrászda melletti asztaloknál ettük a sütiket, amikor mellettünk egy kisfiú bejelentette, hogy anyu, pisilni kell. Mire az anyja, hát nyugodtam oda a kerítés tövébe. MI meg ott ettünk. A felszolgáló meglátta, hát ő is kiosztotta őket rendesen. Nem mellesleg itt is volt bent wc.

2015. dec. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:

Végre van 1-2 ember aki megérti a problémám. Igen, nekem is ez a bajom, hogy az esetek több, mint felénél ott lenne a WC, vagy legeslegrosszabb esetben egy füves terület, de nem, kényelmesebb ott, ahol éppen áll, kit izgat, hogy más akár bele is léphet? Vagy hogy műemlék?

És nem nem ez a legnagyobb problémám az életben, csak éppen ez bosszant.

2015. dec. 17. 20:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!