Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvér féltékenység? Viselked...

Bia9212 kérdése:

Testvér féltékenység? Viselkedési gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tapasztalatokra lennék kíváncsi , akinek 2 vagy több gyerkőc van. Kisfiam 3 múlt októberbe és nem tudom hogy dackorszakát éli-e vagy kistesó miatt kezd kezelhetetlen lenni. Akaratos,nagyon makacs,oviba nem akar a többiekkel udvarra menni. Eddig ilyen nem volt szótfogadott,tündér volt. Most meg a boltba se lehet kezelni,ordít ha valami kell neki. Lehet testvérféltékenység a dologba? Mondogatjuk , apránként készítjük fel rá hogy új családtag lesz. Rosszab lesz ha megszületik a kistesó? Valami tanács esetleg ?



2016. jan. 15. 08:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, ez testvérféltékenységnek néz ki. Kitartást...

Sajnos lehet, hogy még lesz rosszabb.

Nálunk még nem voltak ovisok az ikrek, mikor megszületett a kistesó. A terhesség alatt elfordultak tőlem, apásak lettek. Szülés után újra engem akartak, de mindenki mással szemben agresszívak lettek. Értsd, pl. megdobálták játékokkal a védőnőt és a dédiket. Kínos volt.


Azt csináltam a dolgok enyhítésére, hogy ha a kicsivel foglalkoztam, közben mindig a nagyokhoz beszéltem, rájuk (is) figyeltem.

Sosem szabad kimutatni az idegességedet, mert az sokat ront a helyzeten.

Ami nagyon nehéz: a hosszadalmas szoptatások, amikor nem teheted le a babát, de a nagytesónak is szüksége lenne rád. Nekem nem igen volt segítségem, férjem késő estig dolgozik, borzasztó volt így megoldani a szoptatásokat és altatásokat.

EGy szobában altattam őket (a kicsit szoptatva, a nagyoknak mesélve, énekelve), így mindenki érezhette a törődést.

Plusz megengedtem, hogy hajnalban átszaladjon és hozzám bújjon, aki akar.

Ugye a kicsit sokat kell ezért-azért fogni, figyelj rá, hogy a nagytesóval ugyanúgy meglegyen a testi kontaktus, összebújás, puszi, ölelés.

2016. jan. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!