Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiszti a buszon ülőhelyért....

Hiszti a buszon ülőhelyért. Hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
Nagyon kellemetlen ahogy 3 éves lányom viselkedik a buszon. Ahogy felszállunk (és általában jó sokan vannak reggel is és déután is amikor jövünk megyünk az oviba, tehát ülőhely nemigen szokott lenni)elkezd hisztizni, kiabálni, hogy hol a helyem, le akarok ülni. Namost mindig akad aki erre feláll, és átadja neki. De ez még nem elég, hanem válogat is, ha például nem az ablak mellett van akkor nem kell neki, hanem megy tovább, furakszik, kiabál, alig tudom visszatartani, tépi ki magát a kezemből, keresi a megfelelő helyet, ami úgy néz ki, hogy kettes ülés, ő az ablaknál, én mellette. (ha nem ülök mellé, akkor tovább vergődik)Nem vagyok egy agyonkényeztető tipus, van két kamasz gyerekem, velük sosem tapasztaltam hasonlót, tudok erélyes lenni, de a buszon nem akarok a fenekére verni annyi ember előtt, pedig szívesen megtenném. Felszállás előtt mindig megbeszéljük, hogy szót fogad, ha nincs hely, nem baj, majd kapszkodunk, ha egy van, szépen leül egyedül stb. Mindig bólogat, de ahogy felszállunk, kezdődik a műsor. Ráadásul mindig eléri, hogy végül odaül ahova akar, mert senki nem akarja a visítozást hallgatni ki tudja hány megállón keresztül. Már ott tartok, hogy nem merek vele buszozni, de néha sajnos elkerülhetetlen, ilyenkor már előre gyomoridegem van. Kérem, ha valakinek volt hasonló tapasztalata, írja meg, hogy oldódott meg a helyzet.
2016. jan. 18. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
2%
Lógasd ki az ablakon hátha megenyhül.
2016. jan. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

2 megoldás jutott az eszembe, egyik, hogy megmondod annak aki át akarja adni a helyét, hogy köszönöd de nem kéred, muszáj megtanulnia hogy hisztivel nem érheti el a célját - ezt így elmondani, hogy tudják, nem a gyerekedet kínzod, csak próbálod nevelni :)

2: esetleg beígérni neki egy pici ajándékot (1 csoki, 1 cukor, tehát valami kis apróság) hogy ha szépen viselkedik akkor kap, ha nem akkor nem... és persze ezt be is tartani :)

azt csak halkan jegyzem meg, hogy én ha ülnék egy buszon és egy 3 éves kicsivel szállna fel valaki, ha nem hisztizik a gyerek is átadnám a helyem, hisz ő még pici a biztonságos kapaszkodáshoz :)

2016. jan. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem engednék neki. Azért csinálja mert végül eléri a célját. Hiába adja át vki meg kell mondani, hogy köszönjük nem, a kislánynak meg h állni fog, mégpedig a hiszi miatt. Ha nem hisztizik legközelebb leülhet akkor, ha lesz szabad hely. Ha ő erőszakolja ki akkor büntetésből egyszerűen megvonom a "jutalmat" a célt amiért a hiszti folyt, állnia kell. Nehéz lesz, lehet h ordítani fog, de ha kitartó vagy fel fogja adni.
2016. jan. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

tanulja kivívni az akaratát.

kényes téma, nem könnyű, hogy ne sérüljön az önbecsülése.

mert ha leállna a histivel arra is ügyelni kellene, hogy akkor ne álljon csak szóval nem ülhet le, szóval akkor pláne helyet kellene mindig kérni..szóval maradna ugyanez csak szépen viselkedve

gyermekem is kezdte néha de ő azt hogy még buszozni akar és leszállva csapott balhét :)

2016. jan. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
En meg a helyedben a köztes megoldást választanám. Ha átadják a helyet megköszönném es leülnek, a gyereket az ölembe véve. Tényleg jobb ha nem áll egy ilyen pici gyerek, mert egy fékezéskor megserulhet. Aztán ha tovább hisztizik, akkor mondanám neki, hogy mar itt a helyünk, itt maradunk, de ha ez nem jo neki akkor állhat fel, nincs más alternatíva. Az illetőnek, aki átadná az ablak felőli helyet, annak is mondanám, hogy nem kell átadnia, nekünk jo a jelenlegi hely, meg kell tanulnia a gyereknek is, stb stb.
2016. jan. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Nekem még az jutott eszembe, hogy előbb leszállni (vagy távolabb felszállni), hogy sétáljon kicsit (persze ha van lehetőség - tehát nem a falu egyetlen megállójáról van szó).

Így esetleg meglátja, hogy ha hisztizik a buszon, akkor gyalogolni kell.

2016. jan. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Leszallsz vele. Persze ezt akkor kell csinálni, amikor nem rohantok valahova, tehát megoldhato a késés. Mielőtt felszalltok, lemondó neki, hogy kétszer fogod figyelmeztetni, harmadik nem lesz, csak leszálltok és gyalogolhat
2016. jan. 19. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
25%
Egyelőre nálunk csak egyszer fordult elő ilyesmi, mármint hogy le akart ülni a szintén 3 évesen, de nem volt hely, hogy mondtam neki, hogy mindjárt leszállunk. Ami igaz is volt kb 3 megállót mentünk. Nem volt gond, nem hisztizett.
2016. jan. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Leszállni reggel nem szállhatok le vele, mivel időre kell mennünk, hazafelé megoldható. Az utóbbi napokban rávettem, hogy megüljön az ölemben (nem ablak mellett), bár volt hiszti, de aránylag hamar lenyugodott. Nagyon akaratos, bár az oviban meg dicsérik, milyen jó gyerek. A buszon tombolja ki magát... :)

Mégegyszer köszönöm a tanácsokat.

2016. jan. 20. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!