Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti elengednétek így a gyereket?

Ti elengednétek így a gyereket?

Figyelt kérdés

Szóval a apai nagyszülők kitalálták h nyáron vigyük le az unokát hozzájuk és hagyjuk ott 1-2 hétre h az milyen jó dolog lesz...


amit tudni kell :

a gyerek 5 éves

összesen az 5 év alatt 10-12x találkoztak talán, mindig szülői felügyelet mellet

270km laknak ... egy kis faluban

vonattal levinni-hazajönni majd lemenni-hazahozni

csak az odaút fél nap és kb35e lenne csak a utazás eben az esetben

alapban normálisak a nagyszülők de 60 felett vannak jócskán

a gyerek nyitott barátságos személyiség de 1 napnál több időd még nem töltött el szülők nélkül

eddig nyaranta max 5 napot volt ott az apjával együtt és még 1x 2 napot januárban - mindig az apa vitte le a gyereket hozzájuk...


2016. jan. 23. 09:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
65%
Igen. Biztosan érdekes lesz neki.
2016. jan. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
85%
Megkérdezném a gyereket. 5 évesen már nem hüle, eltudja dönteni. Ha nem akkor nem.
2016. jan. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
80%
Simán. Egy hét tábor, ahol max napközbeni felügyelet van, ennél sokkal többe kerülne
2016. jan. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
83%

Elengedném.

Megértem, hogy félted, de:

1.- a 60 feletti még azért nem olyan nagyon idős

2.- megkéred őket, hogy úgy vigyázzanak a, a gyerekre, mint a szemük fényére :-)

3.- a gyereknek elmondanám, hogy szót kell fogadni a nagyszülőknek


A vonatút abszolút nem probléma, ideális esetben a gyerek még élvezi is - az enyém legalábbis mindig élvezte. Azt mondjuk nem tudom, mitől kerül 35 ezer ft-ba, mert 33 %-os családi kedvezménnyel egy 250 km-es út is "csak" 10 ezer ft kettőnknek oda-vissza (egy felnőtt egy gyerek)


Egy gyereknek nagy élmény egy vidéki kis falu - ha mégsem, érzi jól magát vagy a nagyszülők nem bírnak vele :-), akkor meg van telefon, nem a világ végére viszed - lementek érte és kész.

2016. jan. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a gyereket, hogy akarja-e? Ha igen menjen, de azzal a feltétellel, hogy bármikor meggondolhatja magát és akkor érte mentek azonnal.
2016. jan. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Én is megkérdezném a gyereket, egy 5 éves már eltudja dönteni. Ha a nagyszülők kérték hogy vidd az azt jelenti hogy szívesen látják, szívesen foglalkoznak vele, szóval nem hinném hogy baj lenne. Nagymamám 65 éves, imádja a gyerekeimet, bármikor rábízhatom őket.

Szerintem maradjatok abban hogy 1 hét, ha annyira jól érezné magát akkor max marad még pár napot. Elhiszem hogy sok a 35e, nekünk is sok lenne, viszont egy 5 éves már igényel mást is, akár egy tábort a nyáron vagy bármit, és a nagyszülőknél szerintem nagyon jó helyen lenne.

2016. jan. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

gyerekkorunkban ez teljesen normális volt, mindenki ment 2 hétre az egyik, madj a másik nagyszülőjéhez. és persze nemet mondtunk, nagyon nem akartuk mert elfelejtettük már őket, aztán nem akartunk hazajönni!

én konkrétan ezeket a nyaralások szoktak mesélni a gyerekemnek ha nem estimesét kér, hanem megtörténtet :)

szóval én küldeném, sajnos mi mér nem tudjuk ezt megtenni :(

2016. jan. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Apámék kb 100km-re laknak tőlünk, szintén faluban. Évente kb. 4x megyünk hozzájuk együtt, kocsival ugyan, nem vonattal. Ők hozzánk soha. Apám lassan 70 éves lesz, a felesége egy tízessel fiatalabb. Imádják egymást a kölykökkel. 3 éves koruk óta minden nyáron lent vannak nélkülünk egy hetet és a legnagyobb buli az egész szünetben.

Ami a ti esetetekben necces, hogy a gyerek máshol sem volt még soha egyedül. De kérdezd meg őt is, elég nagy hozzá már.

2016. jan. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

hmm

5 évesen középősös a gyerek!

nem hiszem h nyáron táborba kellene vinnem - mivel van ovi egész nyáron :-)


és amit szerintem figyelmen kívül hagytatok h a gyerek túlkép nem ismeri őket évi 2x találkozik velük átlagban - mivel nekünk anyagi korlátai vannak annak h havonta 20-30e erre szánjunk

ők meg nem jönnek - mivel milyen már h nekik kellene utazni az unokához...(amúgy pénzük idejük lenne rá és tőlem jöhetnének, meg tudjuk oldani az elhelyezésüket)

amúgy nem keresik a gyereket se skype se telefon se más ..


a kb 35e úgy jön ki h lefele 33% kedvezmény de vissza már teljes árú a jegy - ezt számold duplán plusz a összesen 6db helyjegyet az IC-re - plusz a buszozás a faluba és vissza 4x - plusz a pályaudvartól hazáig a volán vagy hév mivel nem Pesten lakunk, na jó ez már majdnem 40e így ...

és ha reggel 6 kor kelnek indulnak akkor a párom olyan este 10-11 fele érne haza


nem a féltéssel van a bajom, ha teszem azt 1/2-1 órára laknának akkor simán elengedném a gyerekek mert akkor valszeg többet találkoznának egymással éves szinten - ismernék egymást rendesen! hanem h miért nem értik meg h nekünk ez marha sok pénz így - és miért ne maradhatna az apja is a gyereknek? elvégre a saját fiúk!?

én már le sem megyek mert egyszerűen az már nem fér bele a keretbe.


ha megkérdezem a gyereket akkor menne - de ha azt kérdezem tőle h a soha nem látott nagynénihez elmenne e akkor arra is igennel felel :-D vagy a holdra vagy a világ végére :-D

2016. jan. 23. 10:53
 10/29 anonim ***** válasza:
Ha sok nektek az utazás időben/pénzben, nem is szívesen hagynád ott, akkor szerintem ne. A gyerek is érzi azt, hogy valami nem kerek a történetben. Alapból mondanám, hogy menjen, de te ismered őt, meg a korlátaitokat. Én nem engedtem tavaly nyáron az akkor 4,5 éves fiamat az apósomhoz, mert egyrészt nagyon anyás, másrészt tényleg alig ismeri, harmadrész egy hónapr akarta vinni és nem 270 km-re, hanem Svájcba...pedig maga a hely biztosan nagy élmény lenne, de ha mégsem jön össze, egy nap és nagyon sok pénz az út. Mérlegeljetek, ha nem megy, szépen meg kell mondani (valószínű úgy is sértődés lesz a vége).
2016. jan. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!