Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy 10 éves gyereket elengedné...

Egy 10 éves gyereket elengednétek egyedül az apukájához?

Figyelt kérdés
(gyalog kb. 15 perc, járművel még kevesebb, NEM forgalmas, NEM gettó helyről van szó, kísérve már rengetegszer megtette ezt az utat)
2012. jan. 17. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Mit is mondjak... Igaz, nem Budapesten lakunk, de a gyerekeim 1. osztályo soruk óta egyedül mennek iskolába... és nem 15 perces séta. Ha te megbízol benne, tudod, hogy nem fog elkószálni, adsz neki egy telefont lelkére kötve, hogy csak szükség esetén veheti elő... miért ne?
2012. jan. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán elengedheted, ha felelősségteljes, okos gyerek. Max. először még kövesd messzebbről, hogy ne vegyen észre. Így meg tudsz róla bizonyosodni, hogy nem megy-e túl közel az autóúthoz, meg ilyesmi. :)
2012. jan. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát... Az a gyermeked megbizhatóságától, és a te féltő anyai szívedtől függ. Nem tudom, hányadikos, de énmár harmadikos koromba egyedül elmehettem a sarki boltba, negyedikes koromba már egyedül jártam iskolába, ötödikes koromba én mentem a testvéremért az óviba...
2012. jan. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha megbízható, akkor simán. Anno a '90-es években ennyi idősen egyedül jártam haza az iskolából, pedig nem volt közel (iskola a belvárosban, otthon a kertvárosban).

Mondjuk biztos mondanám az apukának, hogy telefonáljon egyet, ha odaért a gyerek.

2012. jan. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Egyedül nem tudom, hogy viselkedik, /ha az iskolával mennek valahová akkor állítólag jól viselkedik/ amikor meg velem van nem figyel semmire. Volt hogy megijjedt egy darázstól és sikítva rohant az úttestre (még szerencse, hogy 10 évben 1-szer jár arra autó). Viszont sok mindenben azt hiszi hogy már "felnőtt". Pl. sminkelni akarja magát, lakkozná a körmét, a haját órákig csinálja, nem hajlandó enni, mert ő "fogyókúrázik", és gondoltam jó lenne ha már egy picit felelősségteljesebb lenne. De így nem biztos, hogy akár 1 utcányira is el merem egyedül engedni bárhová.
2012. jan. 18. 10:05
 6/6 anonim válasza:
Én mikor kicsi voltam Óvodába egyedül jártam az is majdnem 15 perces út volt és nem forgalmas... stb. és anyám mondta, hogy mindig első pár alkalommal követett, hogy nem e ugrok ki kocsi elé XD nem volt gond és már oviba egyedül jártam...:)
2012. febr. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!