Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 10 éves gyereket elengednétek,...

10 éves gyereket elengednétek, hogy egyedül mászkáljon a városban, plázában?

Figyelt kérdés

Vannak nagyszülők, akik szívesen vigyáznának rá, és mégis egyedül mehet egy ismerősöm gyermeke biciklivel a belvárosba.

A plázában ebédelhet egyedül. Ti engednétek ezt? Maradi lennék ezen a téren?


2012. júl. 6. 12:30
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
57%
Teljesen kizárt, hogy ilyesmit megengedjek. A szülők felelőtlenek és még nagyon bánni fogják egyszer, csak az a baj, hogy jó eséllyel a gyerek bánja majd legjobban. :-(((
2012. júl. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
41%
10 Évesen már tudja/ismeri valamennyire a KRESZ-T, tudja, hogy nem menőzünk a telefonnal az utcán, nem vesszük elő a pénzünket, nem megyünk ki a kocsi elé, a pénzt már tudja kezelni. Én megengedném..
2012. júl. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
72%
Bp.-en nem, vidéken igen. Itt pl. elég kihalt a pláza, nem veszélyes. De jobban örülnék, ha nem egyedül mászkálna.
2012. júl. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
51%
NEM! A sarki boltig maximum.
2012. júl. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
47%
Nem, ki van zárva!
2012. júl. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
29%
Persze, hogy elengedném. Egyetértek a 2. válaszolóval. Maradiak.........
2012. júl. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
68%
az attól fugg milyen a gyerek.én egy kis városban lakom,itt nincs pláza meg ilyenket,de anyáék így is nehezen engedtek el egyedul,mert tudták,hogy sosem néztem korbe mielott átmentem az uton,de konyorogtem nekik és megengedték,aztán persze már jobban vigyáztam,de nem mindig,volt,hogy egyszer majdnem elutottek.viszont egy nagy városban tuti,hogy nem engedtek volna egyedul.
2012. júl. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
70%
nem. sőt, tíz éves még nem is kamasz.
2012. júl. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
92%

én 9 éves koromtól jártam egyedól a suliba, ahova metrózni és buszozni is kellett és soha nem volt semmi baj, és hétvégén simán elengedtek ebédelni a mammutba... 12 éves koromtól már az országban is közlekedhetek, rendszeresen megyek nagymamámhoz 160 km-re, ahova át is kell szállni meg minden...

tehát nyugodtan meg lehet engedni, bár inkább bkv -val, városban nem nagyon mernék biciklizni...

2012. júl. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
48%
Budapesten nem engedném még 15 évesen sem,vidéken igen,elengedném,de tudnom kell hova megy kivel megy,nála van a telefon bármi van hív,barátnővel fagyizni,barátnőékkel strandra bár tudom oda kell már felnőtt,vagy a barátnő szüleivel vagy velünk,plázába nem tudom mit akar egy 10 éves egyedül,ne plázázzon még 12-13 évesen sem egyedül
2012. júl. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!