Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit tennétek a helyemben...

Ti mit tennétek a helyemben vigyem oviba vagy ne?

Figyelt kérdés
Kisfiam szeptemberben kezdte az ovit de rendesen beszokni sem tudott mert mindig össze szedett vmi nyavajat. Idén januárban született kistestvére. Ezért január elsejétől nem jár oviba nehogy haza hozzon vmit a picinek aki most 1 hónapos. A drnő csak márciusban engedné de a férjem háborog. Én meg nem tudom mit tegyek mert vinném is meg nem is. Nagyon félek h ő is össze szed vmit (most hanyos hasmenéses vírus van az oviba,meg ugye jön az influenza) illetve h a kistesoja is elkapja. Már szinte minden nap vitazunk emiatt, mert a férjem vinné én meg nem tudom mit tegyek. Hiába az immunerősítes eddig is mindent elkapott. Tudom h kell neki a közösség stb de attól is félek h le betegednek, főleg ugye a pici.
2016. febr. 1. 19:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig úgy jött ki szerencsére, hogy 2 hónapos elmúlt a kicsi, amikor kezdődött a nagynak az óvoda. Nem voltak vészesen sokat betegek, a kicsik meg még annyit se, mint a nagyok.
2016. febr. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Egyértelmű hogy nem vinném. Ráadásul márciusig csak 1 hónap van, annyit kibír otthon a gyerek, és elkerülnétek a fő influenza időszakot.


Nekünk tavaly januárban kezdte az ovit a nagy, amikor a pici 7 hónapos volt. 2 hét után elkapott valami durva influenza féle betegséget, amit persze átadott a húgának is. Katasztrófa volt, a pici ne tudott szopizni és aludni sem rendesen, csak üvöltött, annyira el volt dugulva az orra, hiába szívtuk neki gyakran, ráment a tüdejére, amire antibiotikumot kapott, amit alig tudtunk beadni neki, mert rossz íze volt, nem akarta bevenni, ezért minden nap kínszenvedés volt beleerőszakolni a gyógyszert is, már teljesen kivoltam. És akkor még ennyivel megúsztuk, lehetett volna durvább szövődménye is a dolognak. A te babád még csak 1 hónapos, nem tenném ki ilyesminek.

2016. febr. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó vagyok. FŐleg akkor nem vinném, ha beteges a gyerek. Mert olyan gyerek is van, aki alig beteg, de te azt írod hogy sokat volt beteg az oviban, ráadásul hasmenéses vírus van, szerintem ez senkinek nem hiányzik egy 1 hónapossal...
2016. febr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

Ha anyatejes a kicsi, akkor nem nagyon fogja elkapni.

A kérdés inkább az, hogy a nagyot akarod-e egy pici mellett ápolni folyton. Mert azért ha beteg, akkor csak fel kell kelni még éjjel is, nappal is nyűgös stb, ezt nem kell magyarázni.

Ha jól elvan veletek otthon, akkor én nem vinném még egy darabig. Ha kifejezetten nehéz így otthon lenni vele, akkor esetleg vinném. Meg ha közel az ovi és nem olyan nagy macera.

2016. febr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Sajnos az anyatej sem véd meg mindentől, dr szerint a vírusos betegségektől nem igazán. Egy ismerősömnek a 2 hónapos Kislánya szedett össze torokvirust a nagy ovis tesótol.
2016. febr. 1. 20:06
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nem véd meg mindentől, de enyhébb lefolyású.
2016. febr. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem vinném.

Annak idején az ovisom egy rsv (neki szimpla) nátha vírust hozott haza a néhány hetes tesójának. Aa kicsi tüdőgyulladást kapott, kórházba került. Nagyon sokáig volt beteg.

2016. febr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%
Az a saját tapasztalatom, hogy az őszi szünet után szokott jobb lenni a helyzet az ovinkban a betegségek terén. Én a helyedben április 1 től vinném.
2016. febr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem vinném, a férjedet miért zavarja, hogy otthon van?
2016. febr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nagyobbik lányom annak idején 3 évesen, szeptemberben kezdte az ovit, decemberben született a második kistestvére. Ő maga nem volt beteges, orrfolyásnál súlyosabb baja kiscsoportban is csak ritkán fordult elő, a pici mégis 2 hónaposan befulladt a hörghuruttól, hiába volt anyatejes. Mert hiába a nagy nem volt beteg, a kórokozókat hazahozta, a kistestvérei meg folyton betegek voltak. Mi őt nem vettük ki, nem is javasolta az orvos, de így utólag azt mondom, semmi baja nem lesz egy gyereknek, főleg kiscsoportban, ha néhány hétig nem megy oviba. Majd márciustól szocializálódik így is még 2 és fél évet.
2016. febr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!