Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kislányunk nem iszik...

3 éves kislányunk nem iszik cukros italokat. Miért akkora probléma sok szülőnek, hogy nem adunk neki cukros italokat?

Figyelt kérdés
Sokszor szembesülünk azzal, hogy mi megvonjuk tőle stb. Akkora probléma ez? Nem szeretnénk ilyennel itatni 3 évesen.

2016. febr. 14. 13:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
És miért foglalkozol vele? Mindenki úgy rontja el a gyerekének az egészségét, ahogy akarja. Ha beszólnak, mondd, hogy magánügy. Ennyi.
2016. febr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%
kisse alnaiv kerdes. nyilvan nem baj hogy nem adtok neki, szerencsesek vagytok hogy megissza a vizet...az en gyerekem kezdetektol nem issza :( ha soha nem adtok neki semmilyen edesseget o meg nezne sovarogva a tobbi gyerek kezeben, az gaz lenne szerintem de gondolom nem errol van szo.
2016. febr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
28%
és perzse semmi cukros dolgot nem kap. nos majd kap ha nem töled akkor majd vendégségbe. ezért ennyire nme kell cukor ellenes lenni,
2016. febr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Persze nem erről van szó. Szoktunk neki adni pl túró rúdit, vagy ha mi eszünk valamit kér belőle.

De az ilyen cukros italokat kerüljük, szerencsére megissza a vizet, teát cukor nélkül.

2016. febr. 14. 13:13
 5/19 anonim ***** válasza:
70%

Ne érts félre, én felnőttként se vagyok a cukros italok híve, nálam a szénsavmentes ásványvíz az alap, ritkán iszom csak üdítőt vagy gyümölcsleveket, teát is, de még én sem tudnám a teát meginni cukor nélkül.

És nem baj, ha nem tömitek cukros löttyökkel a gyereket, sőt, jól is teszitek, de az sem káros, vagy kivetni való, ha néha az a gyerek inna mondjuk rostos gyümölcslevet, vagy ha éppen úgy van, akkor tennél cukrot is a teájába.

Meg aztán ha közösségbe kerül, akkor ott amúgy is majdnem elkerülhetetlen, hogy alkalmanként ne igyon és ha mondjuk ott megszereti, akkor lehet, hogy otthon is fogja majd néha-néha kérni, hogy legyen.

És ezzel sincs hidd el semmi gond. A gond ott van, ha állandóan csak ilyet adnak a gyereknek.

Nálunk pl. nagyon szélsőséges a család, a múltkor volt egy kisebb összejövetel és néztek nagy szemekkel a kisfiunkra, aki ásványvizet ivott, hogy te jó ég, ő ilyet iszik? Mert náluk a gyerekek csak tehát, kakaót és szörpöt isznak. Na, ott már van gond, meg lesz is rendesen...de az ő dolguk.

2016. febr. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

mi.sem iszunk ilyesmit csak unnepekkor. mar a reggeli onmagaban fedezi a napi cukor.mennyiseget nem kivanjuk ezt még halmozni a cukros uditokkel.

naturleveken.gondolkodtam csak azzal is az a baj hogy 5 nap mulva meg kell.inni az meg napi 3-4 dl es hat hiaba natur gyumolcs, az is csak gyumolcs cukor..

de mivel a lanyom nem.issza a vizet egyenlore.mezes teat iszik.

a ferjem.szokott pezsgotablettat inni minden nap egyet, mert neki kel egy kis.iz a viz helyett, meg bent a munkahelyen frissen facsart narancslevet, pedig az penzbe kerul naluk, de a cola nestea es tarsai ingyen vannak (multi ceg) megsem iszik ilyesmit. en meg plane csak vizet.

2016. febr. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
42%

Fél éves a fiam, kiröhögnek, ha azt mondom óvodás koráig nem tervezek direktbe édességet, cukros dolgokat adni neki...

De mégis minek kapna ilyesmit??? Oviban, közösségben elkerülhetetlen kakóscsiga, tea, kakaó. De addig minek? Rendszeresen biztosan nem adunk neki ilyesmit. Volt a névnapja, hozott a nagyi tortát, amit megtapogatott, de nem vette a szájába, nagyi meg tolta oda neki. Rászóltam. Felesleges.

Ne foglalkozz senkivel!

Én is cukor nélkül iszom a teát, kávét.


Ja,ami viszont undorító: rokon apuka issza az iceteát ünnepekkor, a 7 éves lánya kérdezi, hogy mit iszik, az meg foghegyről: sör, nem neked való...

és kitölti neki a vizet...

Na ez GÁÁÁZ!

2016. febr. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%

Mert az emberek szeretik mások dolgába beleütni az orrukat...


Mi meg nem fogyasztunk húst, nekünk is jönnek ezzel a "megvonod" témával. Holott a gyerekek eredményei mindig kiválóak az orvosi ellenőrzéseken, és ha akarnának ehetnétek a nagyszülőknél, stb., de ha nem, akkor nem...


A cukros üdítők, édességek, nasik nálunk sincsenek.


Sógornőmnél sosem bírtam nézni ahogy a gyerek már 1 évesen extra hozzáadott cukros gyümölcsleveket, gumicukrot, csokit, minden bevásárláskor ilyen-olyan mintás párizsit, nyesedékhúst meg egy kis cafatvirslit kapott... aztán csodálkoznak, hogy állandóan beteg meg hízékony a kicsi...

2016. febr. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk senki nem szereti a családban cukrosan a teát, kivéve apukámat :) így a lányomnak is az a természetes, hogy cukor nélkül isszuk (ő is 3 éves).


100%-os gyümölcslevet szokott időnként kapni, vagy szörpöt, de abból is csak 1-1 pohárnyit .

Szerintem nagyon jól csináljátok, hogy elsősorban vizet iszik a lányod. Az a legjobb szomjoltó, az a legjobb a sejteknek. Az vagy, amit megeszel (megiszol), ugye...


Ma már annyi alternativa van a cukor pótlására (nyírfacukor, eritrit, stevia, ezek nem mesterségesek), hogy az, hogy valaki nem eszik vagy iszik cukros dolgokat, nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem eszik édességeket, nem fogyaszt édes italokat.

Mi pl. szeretjük az édességet, de igyekszem olyat készíteni (vagy időnként venni), amik nem tartalmaznak fehér cukrot. Ettől függetlenül, ha a nagymama hoz a gyerekemnek egy szelet süteményt, amit hagyományos módon készített, nem vágódom hanyatt :)

2016. febr. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%

9-es vagyok.


Én úgy vagyok vele, inkább nézzenek rám furán az idegenek (abszolút hidegen hagy), mintsem a gyereknek csak csonkok legyenek a fogai helyén, vagy lyukas legyen a foga... láttam 1-2 ilyen kisgyereket pár hete, hát...remélem, a szülő meg van elégedve magával, hogy nem vonta meg a gyerekétől az extrán cukros dolgokat, de elöl nincs foga a 3 éves gyerekének, se alul, se fölül:(

2016. febr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!