Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért veszi sok szülő annyira...

Miért veszi sok szülő annyira szigorúan a nemi sztereotípiákat?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy a fiúk csak kéket hordhatnak, a lányok rózsaszínt. Fiú ne játsszon babával, lány ne játsszon járművekkel. Fiú ne próbálhasson fel lányruhát (ez érdekes mód lányoknál nem kizáró ok, ők felvehetnek hagyományosan fiúsnak számító ruhát).

Fiú ne akarjon otthon kíváncsiságból az anyja cipőjében masírozni vagy neadjisten a körömlakk irány érdeklődni.


Mi értelme van ennek a merev, nemi sztereotípiákra alapozó nevelésnek?


2016. febr. 17. 09:17
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk volt idő, amikor a fiam többet babázott, mint a nővére. :)) (bár ez nem nagy etwas, a lányom sose szerette a babákat.) A mai napig szeret kiskonyházni (7 éves), és takarítás közben az igazi porszívóval besegíteni. Paprikás krumplihoz ő kockázza a krumplit. Viszont állandóan harcol, kardozik, hogy úgy mondjam, "igazi fiú". :D


A lányomnak volt rózsaszín korszaka, de nem a cuki fodros fajtából, a sima vonalvezetésű ruhákat szerette mindig is. Pónikorszaka volt, de csak azért, mert ló. A Barbie, Violetta neki is "fúj", akár valamelyik előző hozzászóló lányának :) Neki az állatok a mindene, a kutya, a ló. Most már nem kell a rózsaszín, max. nyomokban, a sötétkéket, szürkét, lilát kedveli, néhány fekete cucca is van. (9 éves)

2016. febr. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

"Mi értelme van ennek a merev, nemi sztereotípiákra alapozó nevelésnek"

Semmi.

2016. febr. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
75%

Az öltöztetés terén pici korban azt tudnám elképzelni magyarázatként, hogy mivel sok kislányon pl. alig látszik, hogy kislány, minden lehetséges módon tudatni akarják a többi emberrel, hogy ő lány, ne kérdezzenek rá. Fiúnál pedig kislányos baba esetén ezért a kék, úgymond fiús színek. Bár ennek sem látom értelmét, mert nem mindegy, hogy a piacon a Mari néni fiúnak vagy lánynak látja? :D Ismerős meg feltehetően tudja, milyen nemű a gyerek.


Abba meg szerintem egyszerűen hülyeség beleszólni, mivel akar játszani. Minek egy inkább főzőcskéző/babázó kisfiúra rákényszeríteni a fiús játékokat? Miért kell azt éreztetni vele, hogy nem normális, amit csinál? Főleg, mert teljesen normális. Felnőtt férfiban talán abnormális, aki gondoskodó egy kisbabával, és szeret főzni?

Attól sem lesz feltétlenül felnőtt korára sem homoszexuális, transzvesztita, sem transzszexuális, ha épp belebújna valami lányruhába. Ha tiltják tőle, és megszégyenítik, legfeljebb frusztrálja majd a dolog, és titokban csinálja.

Senki nemi identitását nem lehet azzal alakítani, hogy tiltanak vagy megengednek neki valamit, ami az ellenkező nemhez tartozóknál szokás.

2016. febr. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

" mert nem mindegy, hogy a piacon a Mari néni fiúnak vagy lánynak látja?"


Teljesen mindegy, már csak azért is, mert a rózsaszín babakocsiban, rózsaszín overálban, rózsaszín takaróval betakart kislányról is képesek megkérdezni, hogy milyen nemű. :D

2016. febr. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
64%

1 fiam és 1 lányom van.

Lányomnak nem igazán áll jól a rózsaszín, és rengeteg kék, szürke, sárga, piros ruhája van. Meg a fiam a nagyobb, a lányomra itthon simán ráadtam a traktoros pólót.

Fiam néha játszott a lányom babájával, lányom pedig még most is imádja tologatni az autókat.

Amikor lakkozom a körmömet, fiam mindig kéri, hogy az övét is lakkozzam ki. Néha a kisujján kilakkoztam, nagyon örült neki. De 1-2 óra múlva lemostam neki, mondtam , hogy csak lányok lakkoznak körmöt.

Cipő: nem csak az én cipőmben mászkált itthona fiam egy időben, hanem mindenkiében.

Ez az egész nekem nem gáz, nem veszem szigorúan. Rózsaszínt mondjuk nem adnék a fiamra. :D


Lehet azért merev és szigorú vki, mert fél, hogy esetleg a gyerek a saját neme iránt kezd érdeklődni? Nem tudom... De ez butaság. Ha ebből indulunk ki, leszbi lennék, de nem vagyok! :)

2016. febr. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
64%

Érdekes! Én autóztam 6 éves koromig,utána babáztam csak. Állandóan a fiúkkal fociztam és köszönöm,jól vagyok. Fiús tipus sem lettem :)


Öcsém anyukám ruháiban mászkált,festette a körmét,magassarkúzott. Utána váltott autóra. Egyszer meg is jegyezték anyukámnak,hogy ez a fiú miért csinál lányos dolgokat? Tán nem csak meleg lesz?


Anyukám mosolyogva közölte,hogy nem szab korlátokat nekünk,azzal játszunk amivel szeretnénk,nem ez fogja eldönteni,hogy öcsém meleg lesz vagy.


Na szóval,2 gyermekes boldog családapa:)

2016. febr. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
75%

Ennek a merevségnek javarészt a homoszexualitástól és ezzel a továbbszaporodás sikertelenségétől való félelem az oka. Értelme nem sok van. Illetve de, mert ha pl. releváns a téma és eléggé vehemens a szülő, akkor lehet a gyerekből egy szorongó álheteroszexuális is. Kérdés, hogy ez pontosan kinek éri meg.


Erről a témáról persze oldalakt lehetne írni, de lerágott csont már.


Én egyébként a merevséget sem, de a manapság hallható "nemtelen" nevelést sem tartom jónak. Annak se sok értelme van.


A vicc az, hogy amúgy nem csak a szülőnek, hanem pont sokszor a kortársaknak vannak nemi sztereotípiákra vonatkozó elvárásaik a gyerekkel szemben. Pl. "Fúj, te a lányokkal játszol? Babázol???" Stb stb.


Ez különösen a fiúkra, és a férfiakra igaz, minden korban!!!

2016. febr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

2 fiam és 1 lányom van. A lányom simán végig suhan a házban kardal a kezében, hogy megmentse a herceget (az egyik kedvenc történetem róla), ahogy a fiaim is barbiznak, babáznak, néha hozzák Vasembert is. A Pennys dobozok közül a lányom akarta leginkább a Bosszúállósat. A fiaim felhúzták a bikinimet, meg a magassarkúmat és abban mászkáltak itthon.

Egyébként nem értem miért baj ha a gyerek mással is játszik, ami úgy mond nem az ő nemének készült. Amikor a férjem hazajön, és a lányom mondja neki, hogy tessék itt a baba játssz vele ugyanúgy megteszi mint amikor a fiúkkal kell vonatosat játszani.

2016. febr. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom. Félnek nehogy meleg legyen a gyerek? Nem mintha attól lenne, hogy rózsaszìn ruhàt hord Pistike...ha meg tényleg meleg, akkor hiàba a tiltàs, akkor is az marad.


Azt mondtam a kisfiamnak, hogy ha tündér akar lenni, akkor az lesz. Persze azért szoknyàban nem küldöm el oviba, de masìrozott màr itthon magas sarkú cipőben, festettük màr ki a körmét, kapott màr rózsaszìn kardot (nézett is hülyén érte az àrus), a legújabb az, hogy rózsaszìn szobàt szeretne (ezt azért leszavaztuk). Mondjuk még csak 5 éves lesz, ha 15 évesen csinàlnà ezeket, furàbban néznék :)

Emellett legózik, autózik, ninja és bűnöző jàtékokat jàtszik, cowboy, de babakocsit is tologat.

2016. febr. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
35%
Szerintem az ilyen szülői hozzáállás segíti elő, hogy egy fiatal gyerekből homoszekszuális legyen.
2016. febr. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!