Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Zavar titeket, ha egy idegen...

Zavar titeket, ha egy idegen nő megsimogatja a gyereketeket?

Figyelt kérdés
Olyan hétköznapi szituációkban, mint tegyük fel sorban álltok a pékségben, vagy máshol, és a sorban mögöttetek álló nő/néni nemcsak rámosolyog a gyereketekre, hanem meg is simítja a fejét?
2016. febr. 23. 18:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
# 10: A molesztálás esetében nyilván kisebb korra gondoltam. Egy 12 éves már tisztában van az intimitás fogalmával, egy kisebb (ovis, kisiskolás) gyermek még nincs.
2016. febr. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Nekem a fiaim óvodás és kisiskolás korukban egyszerűen nem kerülhettek abba a helyzetbe, hogy molesztálják őket. Hoztam-vittem őket. Senki más nem vigyázott rájuk, csak én vagy a férjem. Sosem hagytam kettesben őket mással. Edzésen ott voltam végig. Én így óvtam meg őket inkább.

Egyébként szimplán leírtam, én ezt hogy gondolom. Nem kérdeztem meg senkitől, hogy mit tennének, ha ez meg ez lenne, nem próbáltam megváltoztatni senki véleményét. Tisztelem mindenki meglátását, még ha nem is egyezik az enyémmel. És ezt elvárom viszont is.

Elgondolkodom mindenki véleményén, és talán valamelyest változik a sajátom, vagy nem. De ne mondja meg senki nekem, hogy nekem ezt hogy kellene gondolni, mint ahogy én sem tettem.:)

Félreértés ne essék, nem dühből írtam, vagy kioktatásból, csak egy kedves figyelemfelhívásnak szántam:) Nem háborúzni vagyok itt, hanem eszmét cserélni.

2016. febr. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
80%

# 12: De az óvodában, iskolában nem voltál ott velük...

Én nem állítom, hogy minden gyerek folyamatos veszélyben van, de fontosnak tartom, hogy a gyerekek tisztában legyenek azzal, hogy a saját testük a saját tulajdonuk. Nem kell riogatni, idő előtt felvilágosítani, pont ezt lehet azzal elkerülni, ha azt tanulja meg, hogy senkinek (!) nincs joga hozzáérni, ha ő nem akarja. Mert igenis BÁRHOL érheti abúzus.

Íme: [link]


(Az enyém is ott van valahol a sok száz között...)

2016. febr. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
53%

Én is féltettem őket mindig attól, ami veled is történt. Csak másféleképpen próbáltam elkerülni. Amellett nekem fontos volt, hogy úgy neveljem, hogy szeresse az embereket. nem vagyunk egyformák, különböző az értékrendünk, nekem ez egyszerűen fontos.

Viszont tudják, hogy nem érintheti meg őket senki, ha ők ezt nem akarják. Még mi, szülei sem. Beszélgettünk erről. Mikor a nagymama megsértődött, mikor a kicsi hívásra nem ült az ölébe, vagy nem akart puszit adni, akkor kiálltunk a gyerek mellett és mondtuk a mamának, hogy attól még szereti, de ha nincs kedve a testi kontaktushoz, akkor az az ő dolga. Nekem is mondja, ha nincs kedve öleléshez, hogy most nem, és elfogadom, nem sértődök meg vagy ilyesmi. Ha nem köszön a szomszéd néninek, akkor nem szidom le, mert ahhoz is joga van. Hallja, hogy én mindig köszönök és remélem, majd ráérez, hogy ez így kedves, és neki is megjön hozzá a kedve.

Volt, hogy egy idegen édességgel kínálta, és ő visszautasította 5 évesen, és én nem mondtam, hogy illik elfogadni, vagy semmi mást.

Mikor babakocsisan megsimogatták, nem vettem zokon. Viszont ő ovisan elhúzódott a z idegenek simogatása elől, ha nem volt szimpatikus neki az illető.

Vigyázok rá, de döntsön ő, hogy szüksége van -e éppen arra a kedveskedésre, vagy sem.

Az oviban és suliban nem voltam velük, de nagyon sokat beszélgettünk, az intimitásról is, meg mindent őszintén megbeszéltünk. Elég szoros a kapcsolatunk ahhoz, hogy elmondják, ha valami fira történik. A nagyobb fiam is elmesélte, hogy a tanár bácsi simogatja az osztályban a lányok fenekét. Észre kell vennem, ha furán viselkednek, ha valami történt velük. Szerintem azzal sem tudom megóvni a molesztálástól, ha megtiltom az idegen néninek, hogy megsimogassa a fejét.

Neked a szüleid megtudták, hogy mi történt veled?

2016. febr. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
59%
Ahogy olvastam, a zaklatások szinte mindig családon belül történnek.
2016. febr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

# 14: Nem, nem tudtak róla, soha nem mondtam el. A kisgyerekkorit nem. Volt egy másik zaklatóm is, kamaszkoromban, azt elmondtam, és engem hibáztattak.


# 15: Túlnyomórészt igen, de az enyém nem családon belüli volt, de közeli ismerősön keresztül kerültem vele kapcsolatba és bíztam benne.

2016. febr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

#16 Sajnálom, hogy ilyesmit kellett megélned!


Akik engem próbáltak molesztálni, azok mind a saját házunkban tették. Egyik anyuék családi barátja volt, egy rendőr. A másik szintén barátjuk, akit felkértek kőműves munkára és ezért volt ott nálunk.

Én sem mondtam meg sosem. Nem volt jó a kapcsolatunk, sosem beszélgettek velem. Eszembe sem jutott, hogy elmesélhetném anyunak.

2016. febr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
24%
Hú ezzel nagyon vigyázz, az idegenek úgy termékenyítik meg a humanoidokat, hogy megsimogatják !
2016. febr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Én sem szeretem ha simogatják a gyerekemet, a pusziról ne is beszéljünk, és lehet hogy bunkó vagyok, de én szólni szoktam érte, a gyerek megijed, én meg nem szeretem szenvedni látni, inkább szenvedjen az idegen aki simogatni merte nem kisállat hogy simogatni kelljen, amúgy is ki tudja milyen ember, mit gondol közbe.

Engem is ért szexuális zaklatás, erőszak, igaz 18 voltam, de még érettségi előtt.

Szomorúan olvastam hogy ilyen sokan vagyunk, nem gondoltam volna, persze nyilván ez egy gyereknek sokkal rosszabb.

Az biztos hogy ha az én gyerekemmel tenne ilyet bárki is, megölném!

2016. febr. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A gyerek automatikusan elhúzódik, legtöbbször el sem érik :) Én nem erőltetem egyiket sem, mármint az elhúzódást és a kényszerű testi kontaktot sem, ebből eddig még sosem volt sértődés, még családon belül sem. Annyit szoktam csak mondani a nagymamáknál és a dédinél a gyerekeknek, hogy mivel elég ritkán találkoznak, így érdemes kihasználni minden percet velük, főleg a dédivel...
2016. febr. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!