Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mekkora kárt okozunk vele, ha...

Mekkora kárt okozunk vele, ha egy nap kimarad a nappali alvás?

Figyelt kérdés

Akárhogy sakkozunk, a programot csak úgy tudjuk megoldani, hogy a nappali alvása kimaradna. Délelőtt nem hajlandó elaludni, a saját ágyán kívül máshol nem alszik el.

Két éves.

Egy nap kihagyás belefér?


2016. márc. 4. 15:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz. Ha fáradt meg úgyis elalszik.

Az én fiam is 2, ha nem itthon vagyunk, hanem pl Anyumnál, ott nem alszik el mindig... eleinte én is kiborultam, főleg mert utána éjjel 1-2x megszívtuk, túl fáradt volt vagy nemtudom és éjszaka szívás volt, vagy 5x felsírt, hiányolt, srb

2016. márc. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%
2 évesem most kezdett leszokni a nappali alvásról, heti kb 3 nap már tuti nem alszik. Semmi baja nem lesz a nappali nem alvástól.
2016. márc. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A kár leginkább a te idegrendszeredben fog keletkezni, amikor majd nyűgösködni fog. :)

Nem tudom, mi a program, de fogtok utazni? Kocsiban, buszon tuti bealszik.

Tavaly pont 2 éves volt a fiunk, amikor egész napos kirándulásra mentünk. Felültünk 2 körül egy kisvonatra, azonnal bealudt az apja karjában, aztán aludt fél órát, mert apa nem bírta tovább mozdulatlanul. :D

Tök jól elvolt onnantól estig, élvezte a kirándulást.

Nyugi, belefér. :)

2016. márc. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Járművön végképp nem alszik. Szüleim 300 km-re laknak, oda kocsival szoktunk menni. Néha direkt nappali vagy esti alvásidőre igazítottuk, hátha elalszik - a fenéket, utoljára 2 hónaposan aludt el járműben.

Tény, hogy ha megcsúszik az alvás, akkor kuka és hisztis lesz.


Kirándulni szeretnénk, nem mennénk rettentő messze, de 40 km-ről azért visszaautózni, hogy letegyük aludni két órát, majd oda-vissza két órát autózzunk, tehát 4 órát bukjunk a napból, annyira nem buli. Főleg, hogy dél körül szokott aludni, pont kettévágná az egész napot.

2016. márc. 4. 16:49
 5/14 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen kárra gondolsz? A legnagyobb probléma annyi lehet, hogy nyűgös lesz délutánra, de ez sem biztos.
2016. márc. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Olyanra, hogy odaverünk a közérzetének. Én se érzem jól magam, ha kialvatlan vagyok, de nekem ott van a koffein, mint alternatív lehetőség.

Neki mégse rakhatunk espressot a cumisüvegébe :)

2016. márc. 4. 16:52
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Semmi baja nem lesz. 2 évesen mi már simán csináltunk olyan programokat, ahol nem tudott napközben aludni. Este fél órával korábban feküdt és kész. Nem kisbaba már.
2016. márc. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%
Na ugyan mi lepontoznivaló van abban, ha egy 2 évest már nem babaként kezelünk?
2016. márc. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Természetesen 1-1 nappali nemalvástól semmi baja sem lesz. De egy kétéves még nagyon pici, kell a pihenés, kikapcsolás az éretlen idegrendszerének. Szerintem ebben a korban még igenis rá kell venni valahogy a gyerkőcöt, hogy aludjon! Ezzel szerintem nem mondtam újat!
2016. márc. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz töle ,max nyügös lesz .

Lányom ennyi idősen hétvégén nem is aludt mert itthon voltak nagy tesok és jobb volt velük lenni,viszont bölcsiben szó nélkül elaludt .

2016. márc. 5. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!