Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet csinálni egy teljese...

Mit lehet csinálni egy teljesen öntörvényű kisgyerekkel?

Figyelt kérdés
3 éves kislány. Csak azt csinálja, amit akar. Semmit és semmilyen szabályt nem tart be. Ha azt mondom "ne", akkor csakazért is csinálja. Senkinek sem fogad szót. stb
2016. márc. 5. 09:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha te valamelyik szülője vagy, akkor meg kell beszélned a stratégiát a másik szülővel. Egy 3 évesnél teljesen normális, hogy nem fogad szót, próbálgatja, hogy akkor mi lesz. Ne ess pánikba, te vagy az erősebb, megfogod és elviszed onnan, amit nem szabad csinálnia. Ha visszamegy, újra. Légy kitartó. Nagyon fontos, hogy legyél biztos magadban: a gyerekedről van szó, és most neveled. Ha bizonytalan vagy, kiszagolja, és nem fog szót fogadni sosem. Így viszont egy idő után meg fog bizonyosodni róla, hogy a nem az nem, és már nem kell majd neked elcipelni, csak néha.


Ha viszont te nem szülő vagy, akkor a szülővel kell megbeszélned ezt, vagy aki megbízott a gyerekfelügyelettel. Én annak idején az öcsémre vigyáztam sokat (nagy a korkülönbség), és az volt a szabály, hogy mindig az dönti el, hogy mit szabad és mit nem, és hogy mi lesz a fegyelmezés módja, aki éppen vigyáz rá. Anya elmondta, hogy ő így és így szokta, de amúgy a belátásunkra bízta a dolgot.

2016. márc. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Van következménye a szabályok be nem tartásának?
2016. márc. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Van következménye, kihoz sodromból.
2016. márc. 5. 09:52
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

Nem haragudj, de az nem következmény. Nyilván nem érdekli. Sarokba állítás, valami kellemes dolog megvonása, ezek nálunk hatnak. Lehetőleg kiabálás nélkül. Tudom, ez a legnehezebb, én is elég temperamentumos vagyok, így nem mindig jön össze, de sokkal hatásosabb, ha sikerül a helyzetet hideg fejjel lerendeznem.

Mindez persze semmit sem ér magában. Sok-sok együtt töltött idő, beszélgetés, bohóckodás, esti mese, kevés tévé, ez kell, hogy az alap legyen.

2016. márc. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
8%
"Sarokba állítás" . Az igen! Fantasztikus szülő lehetsz.
2016. márc. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%
A kisfiam 3,5 éves,néha úgy érzem ördögűzőt lenne a legjobb hívni hozzá. De sokkal jobb a heyzet most, mint egy évvel ezelőtt.Járasd TSMT tornára ,és vidd sokat levegőre. Mindenki olyan klassz tanácsokat tud adni itt,de nekünk semmilyen nevelési módszer nem vált be. Sajnos szarrá lett kényeztetve.Gyakorló füzeteket ,és vonalvezetőt is próbálhatod. Tudom fárasztó ,de én a nap 24 órájában foglalkoztam vele. Ha főztem ,ő is főzött velem. Megtanult porszívózni ,és a mosógépet profin kezeli. Vettem neki(játék) vasalót is XD. A teljes kimerülés melett azonban egy fantasztikus gyerekem van . Ismeri a betűket /angolul ,magyarul/,több verseskötetet kívülről tud ,számol ,és ősszeadni is tud. Annyira le kellett kötnöm a figyelmét ,hogy Weöres Sándor versekre ,ritmusra ugrál a trambulinon.Rohadt fárasztó. De már nem veti le magát a földre ,és ordít artikulálatlanul. Montessori játékok is segítettek,azokat nagyon szereti. Ha akarod írj privit,sok ötletes dolgot lehet még csinálni:)
2016. márc. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
9%
Kedves 4-es ,a lepontozás olyan szánalmas ,a sarokba állítás megalázó, pont annyira mint a pofon és törvénybe is ütközik több országban is. ha te így oldod meg, csak sajnálni tudom a gyereked.
2016. márc. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom, melyik országban ütközik törvénybe, de én nem abban élek szerencsére. :) A legtöbb gyereknevelési könyv még ajánlja is valamilyen formában, mint pl.büntipont vagy hasonló, annyi percig, ahány éves a gyerek. Persze tarthatod az összes ezt javasló szakembert pszichopatának, lelked rajta, nyilván te tudod jobban.
2016. márc. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
22%
Nem szabadna ilyennek lennie! Ez gond! Én is valamilyen tornát javaslok! Legjobb lenne felkeresni a nevelési tanácsadót! Ott tesznek javaslatot! Sok sikert!
2016. márc. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
35%
Előző vagyok. A lepontozóknak üzenem, hogy a fiammal ugyan ez a helyzet. Idegrendszeri probléma okozza, nem rossz nevelés stb. Konduktor foglalkozik a fiammal, azóta egy kezesbárány!
2016. márc. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!