Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Allergiás gyereknek lehet...

Dina0119 kérdése:

Allergiás gyereknek lehet kutyája lakásban?

Figyelt kérdés
Mielőtt még mindenki felháborodna hogy milyen anya vagyok,csak egy kérdést tettem fel és kíváncsi vagyok a véleményetekre.6-éves a kislányom és asztmás,allergiás van rendszeres gyógyszerei de nem volt vele még komolyabb gondunk hála az égnek.Nagyon szeretne egy kiskutyát york-t de panel lakásban lakunk és nemigazán szeretnék venni neki,de gondoltam utána kérdezek hátha valaki tud segíteni.Mi a véleményetek?
2016. márc. 9. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Ha a kutyára nem allergiás, akkor miért ne?

Ha a kutyára allergiás, akkor semmiképp.

2016. márc. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha allergiás és asztmás a gyerek, aki erre gyógyszert szed, akkor nyilván van kezelőorvosotok és rendszeres pulmonológiai kontrollra is jártok. Még az első vizsgálatok körül biztosan csináltak allergia teszet. Mindkettőt lényeges, a vérvizsgálat is csak a hagyományos bőrpróbás vizsgálattal együtt ad objektív eredményt.. Ha ilyen nem volt, csináltasd meg neki. Akkor kiderül, hogy konkrétan van- e ilyen allergiája. Ha nincs, bátran tarthattok kutyát, de ha már ott vagy, kérd ki a kezelőorvos véleményét is egyben.
2016. márc. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A felnőtt, asztmás sógorom, amikor látogatóba jön, beveszi a gyógyszerét, mégis mindig befullad, pedig nagytakarítok előtte és rövidszőrű kutyánk van.


És hát ott van még az is, hogy a kutya élőlény, nem játék. Napi háromszor ki kell vinni, ha esik, ha fúj, ha mínusz 10 fok van, és nem ám csak pár percre, amíg ürít, hanem rendesen ki kell fárasztani, mert különben otthon fogja kitombolni magát, ami sosem jelent jót, erről szétkapart ajtófélfák és szétrágott cipők árulkodnak...

2016. márc. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekünk van egy ismerősünk akinek a kislánya sok mindenre allergiás (por,pollen stb) asztmás is .És volt yorki kutyájuk,nem is egy 😉 De van olyan kutya amelyik direkt allergiások mellé való!Obamáéknak is olyan van (vagy lehet keverem a szezont a fazonnal 😁)
2016. márc. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A yorki szőre valóban más típusú, mint a többi kutyáé. Inkább az emberi hajra hasonlít és nem allergizál.


Anyukám a kinti kutyát simogatva prüszköl, allergiás rá, de a lakásban tartott yorkitól semmi baja.

2016. márc. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nem.allergiás rá.Akkor simán tartható. Nekem.9 évesen derült ki ,hogy asztmás vagyok és allergiás kb 20 -féle dologra köztük az állatszőrre is.De a kedvenc cicámtól és kutyámtól akkor se váltunk meg.
2016. márc. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mire allergiás? A yorkinak nem hulló folyton növő szőre van így nem szokott allergiát kiváltani, de megbízható tenyésztőtől kell venni, mert az 50-60 ezres szaporítós kutyákban általában más is van és hullik a szőrük.

Aki azt írta, hogy a sógora be fullad pedig rövid szőrű kutyájuk van: hát pont azért, azoknak hullik legjobban a szőrük és a leginkább allergizáló.

2016. márc. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2016. márc. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2016. márc. 11. 14:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Szomsdédom ,és barátnőm allergiás az állatszőre ,meg az ídősebb lánya is,de a yorki kutyának a szőrétöl egyik sem lett se kiütéses se nem fulladt be ,pedig más kutyáktol,macskáktol ha sokáig vanak együtt befulad a lány a barátnöm meg kiütéses lesz.
2016. márc. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!