Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vállalnál harmadik babát, ha...

Vállalnál harmadik babát, ha nincs segítséged?

Figyelt kérdés

Érdeklődnék, hogy aki 3 gyereket nevel, mennyi segítségre számíthat a nagyszülőktől?

Sajnos nekünk nem igazán van segítségünk, mindenben csak magunkra számíthatunk, a férjem korán reggel elmegy dolgozni és 5-re ér haza délután.

Merjek így vállalni 3. babát? Imádom a gyerekeket, sok türelmem van hozzájuk, tehát nem a feladatoktól félek, hanem attól, hogyha én is újra dolgozni fogok, bírni fogjuk-e a három gyereket háromfelé hozni-vinni?



2016. márc. 16. 12:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Én 2.-at sem vállalok,mert tök egyedül vagyok rá,férjem 7-re ér haza este,nagyszülők nincsenek.Te tudod mit bírsz,onnantól kezdve nehéz már,hogy véget ér a gyes,és mehetsz dolgozni.Illetve mehetnél,de 0 segítséggel,3 gyerekkel nem tudom hova vesznek fel,hiszen egymás után lesznek kb betegeK.Ha anyagilag nem probléma hogy esetleg évekig a férjed dolgozik csak te meg legrosszabb esetben főállású anya leszel akkor azt mondom oké,egyéb esetben azért jól gondoljátok meg.
2016. márc. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szerencsére nagyon jó munkahelyem van már 10 éve, gyerekbarát, tehát attól nem félek, hogy nem tolerálnák a három gyereket. Igazán szerintem az első 3 év a nehéz, amikor már óvodás egy gyerek, jóval könnyebb, hiszen nincs pelenkázás, etetés, öltöztetés, ezekben jó esetben mind önálló. Csak felmerült bennem, hogy esetleg a két nagyobbat viszem iskolába, a kisebbet oviba, én megyek dolgozni, ha szeretnének edzésre járni, vagy valamilyen külön foglalkozásra, akkor ismét háromfelé szakadni, szóval tudom, hogy nagy szervezést igényel, mégis érdekelnének a vélemények ezzel kapcsolatban, érvek, ellenérvek.
2016. márc. 16. 12:55
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
3 gyerekkel otthon maradhatsz a legkisebb 6 vagy7 éves koráig,2-vel viszont nem.Gondolom nem fog mind a 3 másik oviba,suliba járni.Ha a pici már 6,a nagy meg 12,viheti akár oviba ő is,ha úgy dolgozol majd.
2016. márc. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ismerősi körben 3 vagy annál több gyerekkel úgy tudják megoldani viszonylag zökkenőmentesen, hogy a nagyszülők, illetve közeli rokonok aktívan besegítenek vagy anyuka csak 4-6 órában vállal munkát (szerencsésebb esetben nem is szükséges), esetleg apuka otthonról dolgozik és rugalmas az időbeosztása.
2016. márc. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igazából én maximum 3 évig maradnék itthon, nekem mind a két gyerekem 2 éves kora körül már igényelte a társaságot, a nagyobb imádott bölcsibe járni, ettől nem tartok, hogy rossz helyen lenne a harmadik, ha esetleg még bölcsibe is kéne járnia.

Egyébként olyan vicces, mert akinek idáig mondtam, hogy elgondolkoztunk 3. babán, mindenki egyből a CSOK-ot kérdezi :) úgy látszik, hogy a három gyerekesek meg lesznek bélyegezve CSOK-osnak :) Természetesen nem a pénzért vállalnák babát :)

2016. márc. 16. 13:05
 6/15 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell tudnod, érezned, hogy bírnád-e 3 gyerekkel vagy sem. Mondjuk én akiket ismerek ahol 3 gyerek van, ott a nagyszülők 1 utcányira laknak és sokat segítenek, vigyáznak rájuk, főznek stb.

Nekünk 2 gyerekünk van és 0 segítség, én így nem merném bevállalni a 3-at, mert a munkahelyem sem hiszem hogy tolerálná a sok hiányzást ha betegek meg türelmem sem lenne hozzá. 3 gyerekkel már lehet vissza se tudnék menni dolgozni amíg mondjuk a kicsi is nem lesz iskolás.

De ha te azt írod ha te munkahelyeden ez nem gond, akkor hajrá :-)

Mondjuk én már 2 gyerek mellett is csak 6 órában fogok tudni visszamenni dolgozni, hogy el tudjak menni értük oviba időben, és 2 gyereket is kétfelé kell vinni majd (suli, ovi), 3-t nem biztos hogy háromfelé kell.

2016. márc. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Érdekes, mert nekem például nagyon szép gyerekkorom volt, pedig reggel fél 7-től 5-ig oviban voltam minden nap, később az iskolában ugyanígy, valahogy mégsem éreztem ezt hátránynak. Ma meg az a divat, hogy reggel 8-9 felé viszik a kicsiket oviba, 3-4 órára kiürül az óvoda, tehát jogosan van bűntudata annak, aki 8 órában dolgozik, pedig nem kéne. Velem az anyukám nem is nagyon ült le soha játszani, főzött, takarított, én meg elvoltam vagy egyedül, vagy a szomszéd gyerekekkel, ma meg már minden szülő kötelességének érzi a minden napos foglalkozást, vinni különféle programokra a gyerekeket, nehogy véletlenül unatkozzanak.
2016. márc. 16. 13:57
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó írásoddal teljesen egyet értek, velem sem ült le az anyukám minden nap órákig szórakoztatni-tanítgatni, ő csinálta a dolgát, én meg játszottam, elfoglaltam magam. Fél7kor vitt minket oviba mert 7-re dolgoznia kellett menni, 4 után jött értünk. A mai világban teljesen a gyerekek irányítanak, de ettől függetlenül én továbbra is úgy szeretném nevelni a két gyerekemet ahogy engem is neveltek, önállóságra és még sorolhatnám.

A kérdésedre válaszolva pedig egyrészt, tényleg neked kell tudnod, bírni fogod-e 3 gyerkőccel, anyagiak stb... Az írásaidból én úgy érzem, neked tényleg lehet türelmed a gyerekekhez, szereted az anyaságot, ha szeretnél harmadikat, szerintem vállaljátok be.

Igen, biztos nehezebb lesz 3 gyereket irányítani majd oviba-suliba-külön órákra stb, de szerintem nem sokkal lehet nehezebb mint 2 gyereket.

Nekem 2 gyerekem van, 3 és 1.5 évesek, nekem még a kettő is sok, én nem vagyok türelmes, mióta gyerekem van, rájöttem hogy nem is igazán vagyok anyának való (ettől függetlenül gyönyörűen nevelem őket, szépen fejlődnek, szerintem nem panaszkodhatnak), tehát nekem a 3. gyerek maga lenne az öngyilkosság, de te aki ilyen jól beszél az anyaságról szerintem nyugodtan vállalj harmadikat.

2016. márc. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
4 gyerekünk van, kicsi korkülönbséggel születtek. Soha nem volt semmilyen segítségem, megoldottuk. Ma már iskolásak, 4 különböző helyre járnak (önjárók), amikor kicsik voltak, 1 ovi és 1 suli volt. Mindenféle különórákra is hordtuk őket. Nem volt egyszerű a szervezés, de megérte!
2016. márc. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%

Te ismered magad, magatokat.

Én, nem vállalnék. Két gyerek van (4 éves, 5 hónapos) és két nagyszülői segítség. Ebből apukám az egyik, aki a Kicsit nem meri "bevállalni", anyósom a másik, aki bemeri, viszont még dolgozik. Amit "meg tudok engedni" magamnak, az heti 3x1 óra edzés. Ez az, amit teljesen egyedül töltök. De ez is elég sok logisztikába kerül. Nekem, nekünk kell,hogy kicsit felnőtt életet is éljünk. Tehát,hogy mondjuk 3-4 év múlva már úgy mehessünk mondjuk síelni, vagy nyaralni,hogy mi is élvezzük egy kicsit. Tehát,hogy ne legyenek már kicsit önállóbbak. Nekem is kell,hogy ne csak anya, hanem a férjemnek a felesége is legyek. Ez most elég nehéz! :) Szóval mi, magunkat és az igényeinket felismerve úgy látjuk,hogy elég a kettő.

2016. márc. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!