Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Barátnőm túlzásba viszi az...

Barátnőm túlzásba viszi az önállóságra nevelést?

Figyelt kérdés

A napokban itt olvasott kérdések miatt merült ez fel bennem.

4,5 éves a lánya, olyanokat tanít neki hogy:

- hazafelé az oviból eljátszák. hogy nem ismerik egymást. Külön ajtón szállnak fel, és nem szól hogy melyik megállónál kell leszállni.

- otthon hagyja amíg leviszi a szemetet a másodikról

- egyedül beküldi a pékségbe, zöldségeshez, megvárja az ajtónál


Nem korai ez?


2016. márc. 16. 16:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Az 1-sőt én se értem,a többivel szerintem nagyon nagy gond nincs.

Azért az szerintem túlzás,hogy a házból szemétlerakót csinálunk,mert a gyerek nincs el 5 percig anélkül,hogy lakástüzet csinálna.

A 3.-al sincs nagy gond,amíg a gyerek élvezi.

2016. márc. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ja igen, az elsőnél lemaradt: külön ajtón szállnak fel a trollira.
2016. márc. 16. 16:32
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
szerintem egyikkel sincs gond
2016. márc. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Az elsőt nem csinálnám, a többivel semmi gond.
2016. márc. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Mi a gond, nem szidjuk a barátnődet eléggé? :)
2016. márc. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Neked ehhez az égvilágon SEMMI közöd!
2016. márc. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

szerintem gyerekfüggő. Ha az ő gyermekének tetzsik, h külön ajtón szállank fel és azt játsszák, h ő most akkor egyedül villamosozik, akkor mi a gond?


Nyilván ha sírna, szorongana a gyerek ettől, akkor nem csinálná az anyuka.

2016. márc. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

Gyerekfüggő, én 4.5 évesen is már annyira megbízható és talpraesett voltam, hogy ezeket simán megcsinálhatta velem anyu minden gond nélkül.

Egy 4.5 évest nyugodtan egyedül lehet hagyni 5-10 percre amíg az ember kiviszi a szemetet...

Nem korai egyik sem, a trollis picit furi nekem de biztos azért szoktatja ehhez az anyukája hogy idővel egyedül is elengedhesse majd iskolába.

2016. márc. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Miért kellene szidni a barátnőmet? Nem értem.

Ennél nagyobb horderejű kérdéseknél is "beledumálunk" egymás életébe. Normálisan, kulturáltan. De az én babám még csak 4 hónapos, így nincs tapasztalatom. Itt pedig azt olvastam legtöbbször, hogy 8-10 évnél fiatalabb gyereket felelőtlenség 5 percre is magára hagyni, pláne egyedül hagyni tömegközlekedni. Csak emiatt merült fel bennem a kérdés.

2016. márc. 17. 07:53
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

Mi is játszottunk ilyeneket anyukámmal, pedig nagyon össze voltunk nőve. Volt, hogy az én feladatom volt őt hazavezetni az oviból/boltból, mintha ő lenne a kisgyerek. Szépen körülnéztem az úttesten, megvártam, míg átengednek, aztán átmentünk.

4 éves voltam, mikor kistesóm született. Onnantól kezdve az is visszatérő játék lett, hogy mondjuk nekem kell felhívni a mentőket, mert a kistesóm leesett az ágyról vagy ilyesmi. Szépen be kell mutatkozni, megmondani, hol lakunk, mi történt stb. Apukám volt a "mentőtiszt", mindig elmondta, hogy mit kell csinálnom. Élveztem, hogy én vagyok az okos, felelősségteljes nagytesó, és mikor jóval később élesbe fordult a helyzet, nyugodt tudtam maradni.

2016. márc. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!