Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » állóképesség növelése hogyan...

állóképesség növelése hogyan lehetne, hogy napi 6-7 órát intenzíven tudjak mozogni?

Figyelt kérdés

ovi-bölcsi nehéz babakocsit tolva, tempósan, hidegben, esőben, hóban, napi 2 óra

plussz séta, játszóterezés,hintába ki-be, guggolni, hajolni, hoyni-vinni lapátot, zsepit eyt azt napi két óra

otthoni munka intenyíven:bevásárlás, mosásba be, ki,teregtni, bevásárolni, szatyrot cipelni, súrolni, felmosni, seperni, porszívózni, hajtogatni stb. napi két óra

és akkor ha mindenki itthon van: átöltöytetni, kaát cisnálni, ötször asztaltól felállni, elpakolni, reggelre ruhát kikészíteni, fogat mosatni, fürdetni...

apa minimálisan segít, pl. felügyel a gyerekre míg pakolok reggelre stb.


szóval fiyikailag nem bíróm, mindennap iszok plussz tablettákat, de nem bírom. fenti tevékenységeket inkább úgy soroltam fel, mint vágyálom, hogy mindet megcsináljam, sok minden ki is marad, halmozódik, csak a főbbek rendszeresek, mert a reggeli egy órás séta után nagyon ki is döglök, kín szenvedés mindennap, komolyan..mindennap isyok plussz tablettát, de nem bírok ennyit moyogni. világ életemben otthonülő ember voltam, még kirándulni se jártam mert hamar elfáradtam és felkelni is alig bírok...mit tehetnék az állóképességemért? elvileg a sport segít, de akkor a napi 2 óra gyaloglás után miért nem érzem magam fittnek?



2016. márc. 22. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Mert a napi 2 óra gyaloglás az nem állóképesség fejlesztő. Magas pulzusszámon kellene hozzá dolgoznod, ezek pedig nem azok. A legjobb állóképesség fejlesztő egyébként a futás, vagy spinning. Utóbbi térdkímélőbb.

A plusztablettákat felejtsd el, mert szart sem érnek, inkább szedj rendes vitaminokat és legyen változatos, egészséges az étkezésed, igyál sok folyadékot.


Túlsúlyos is vagy?

2016. márc. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis testmozgás nem árt, hogy legyen állóképességed - ez gyerekektől és házimunkától függetlenül is hasznos, ráadásul egészséges is.


Levertség és fáradság ellen egyébként nekem a D-vitamin és magnézium kombó vált be.

2016. márc. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
az számít hogy nem csak az állóképességem rossz, de egésznap álmos vagyok, fáradt. alig bírok felkelni...kialvatlan vagyok, pedig éjjel átlagban csak 2 szer kell ébredni a gzerekhez
2016. márc. 22. 14:25
 4/10 A kérdező kommentje:
ja, van egy kis plussz kiló rajtam, reggel nincs időm reggeliyni, nem is bírok, inkább este eszek
2016. márc. 22. 14:27
 5/10 anonim ***** válasza:
27%
Talán normálisan kéne enni.. Napi 5* étkezés, ami változatos és egészséges. Emellett sport reggel vagy este. Egyből nem lennél fáradt.. Csak elkezdeni nehéz, de ha lusta vagy, akkor teljesen mindegy mit mondunk.
2016. márc. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
aki lelustazott, arra csak azt tudom mondani elje at amit en. Mindent lehet ram mondani de azt h lusta vagyok azt nem!!! Eromon felul dolgozok nap mint nap, ezert is tettem fel a kerdest hogy birnam jobban Naponta 1000szer is erot veszek magamon, nem ugy mint egy lusta, aki nem, en rohadtul szenvedek, aki lelustazott arra rohadt merges vagyok. Nem erti a problemam.
2016. márc. 22. 15:17
 7/10 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül nincs más megoldás. Normális étkezés és sport. Akkor majd nem leszel totál használhatatlan.
2016. márc. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet , hogy vashiányos vagy? Amit leírtál az szerintem erre utal.Keress rá a vashiányos vérszegénységre.
2016. márc. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én csináltatnék egy teljes labort mert valószínű kiürültek az ásványi anyag raktáraid vagy valami hiánybetegséged van.
2016. márc. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is nézess egy vérképet, mert ezt azért bírni kéne. Főleg, ha csak pár kiló van rajtad.

Hasonlókat csinálok én is, csak nekünk közel van az ovi, nincs benne ennyi séta, viszont Bő 30 kiló súlyfelesleggel sem vagyok olyan fáradt, mint ahogy te leírod. Tény, hogy én alszom éjjal, nem kel egyik gyerek sem. Ha olyan messze van az ovi-bölcsi, nincs rá mód, hogy autóval, tömegközlekedéssel menjetek? Vásárolni hátizsákkal szatyor helyett. Én azt is a babakocsira akasztom.

A sport segít 2 hónapja diétázom, tornázom és kevésbé vagyok fáradt, mint előtte. Sokszor nem is fáradt vagyok/voltam, csak egyszerűen nincs kedvem dolgokhoz. Nálad nem erről van szó?

2016. márc. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!