Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elméleti kérdés: ha a bébiszit...

Elméleti kérdés: ha a bébiszitter gyerekülés nélkül autóztatja a gyereket főúton és valami baj történik a szülőt is felelősségre vonják?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 9. 06:57
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
17%

Bocs, tényleg átsiklott a szemem az "elméleti kérdésen", de akkor már megkérdezném, hogy hol olvastátok azt, hogy "tini" a bébiszitter, meg "friss jogsis".


Egyébként meg ha van gyerekülés, akkor nincs szükség erre az "elméletre" sem...

2016. ápr. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

De jo elmeleti kerdes.

Bennem az fordult meg, ha pl nagyi vigyaz rá es a gyerek kirohan az uttestre.

Szinte senkire nem lehet ilyen alapon a gyereket bizni

2016. ápr. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

* mert a nagyink képes ekengedni a kisgyerek kezet autout mellett ha pl lefujta a szel a gyermek sapkáját...

Meg sorolhatnám...

2016. ápr. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

bocs nem olvasok vissza: de ha akármilyen módon gyerekülés nélkül autózik egy gyerek - aki számára a KRESZ előírja az ülés használatát - az a kresz megsértése, és mint minden ilyen szabálysértésért, a gépjármű tulajdonosát fogják elővenni. Ugye nincs objektív felelősség.

Más kérdés hogy utána a szülő külön történet keretében neki mehet a bébi szitternek - ha van képesítése, akkor jó eséllyel pert is nyer ellene, ha na nem volt képesítése akkor viszont a szülő önmagát okolhatja csak hogy inkompetens személyre hagyta a gyereket. Én így gondolom. De egyébként nem vagyok jogász, meg itt senki nem az, ezt a kérdést inkább egy jogi fórumon, vagy legalább a jogi kategóriában tedd fel.

2016. ápr. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, külön aki a kérdésre tudott válaszolni, hiszen jelen esetben erre voltam kiváncsi. Valóban talán jobb lett volna, ha jogi kérdésként teszem fel.

Nagyon gyakran tapasztalom ezen az oldalon, hogy a válaszolók belevetítenek mindenféle további feltételezést kérdés nélkül, holott egyébként sem kellene feltétlenül ezt boncolgatni a kerdés szempontjából, ezért is volna ez a kérdés elméleti kerdés. Érzelmeket már leválasztva kezelem és kezeltem a helyzetet.

De, hogy a történetre kiváncsi válaszolók elejét vehessék a találgatásnak:

van autós ülésünk 2 db is, prémium kategóriás, törésteszteken kiválóan teljesítettek, nem használtak. A felügyelet alatt egy rendelkezésre is állt.

A bébiszitter nem tini, felnőttkorú nő, aki ugyanakkor szakképzett személy is, diplomás óvodapedagógus, aki gyakorolja a hivatását jelenleg is.

Mégcsak nem is új nálunk, lassan 2 éve kezdett el nálunk dolgozni és soha eddig ehhez még hasonló dolog sem történt.

Én nem engedem, hogy idegen autóba szálljon a gyerek, főleg nem autósülés nélkül, ez nem kérdés, na de ha a bébiszitter gondolt egy ilyet, hogy egy autósülés nélküli autóba beszállítja a gyerekemet és egy másik településre átmennek az én megkérdezésem nélkül, sajnos csak utólag tudok reagálni, nem?! Értetlenül álltunk a helyzet előtt.

Ha baj történik, a "szegény gyerek" szempontjából nincsen sok értelme latolgatni a helyzetet, valóban..iIletve volna, mert másik gyerekem is van, akinek szüksége van ugyanúgy ránk, de itt nem azon volt a hangsúly, hanem a felelősségen. Számít nagyon is, hogy egy felelőtlen döntésébe a szitter belerángatna minket is. Az, hogy baj esetén ő emberileg mire számíthatna tőlünk, az egy külön topik lenne. Azt gondolom, aki maga szülő, jól bele tud gondolni egy ilyen borzalmas helyzetbe mit tenne egy ilyen felelőtlenséget elkövetővel.

2016. ápr. 9. 18:07
 16/30 anonim ***** válasza:

Nehéz dolog ez.

Nekem épp ma vitte el a lányom az osztálykirándulásra egy osztálytársának az apukája, mert megkértem rá.

De ugyanúgy fuvarozzák a nagyszülők is a gyerekeimet. (Persze üléssel)

És mi van, ha történik valami?

Nem hiszem, hogy beperelném az apósomat, vagy bárkit.

Ez bizalom kérdés, ha rábíztam valakire a gyereket, akkor ez is benne van a pakliban, mint ahogy az is, hogy akkor történik valami, ha én vezetek.

2016. ápr. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Nyilván...de nem arról van szó itt, hogy mi van ha történik egy baleset, arról van szó, hogy a szitter nem használt egy 3 éves gyereknél gyerekülést főúton! Nagyon nem mindegy baleset esetén, hogy ülésben volt e!
2016. ápr. 9. 18:17
 18/30 anonim ***** válasza:

16, te mit akarnál feljelenteni? Közúti balesetnél a rendőrség eljar mindenképp, nem kell neked feljelentést tenni és azt se mondatod, hogy jaj, nem akarok én feljelentést tenni.


Kérdező!

Egyértelműen a bébiszitter/nagymama, szomszéd, akarki/ a hibás ilyen esetben. Nagykorú, cselekvokepes személy, akire te a gyereket rabiztad. Itt nincs a szülőnek felelőssége a balesettel kapcsolatban

2016. ápr. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
18: nem hinném, hogy abban az esetben, ha nincs szerződés a baby sitterrel, és abban egyértelműen feltüntetve hogy mikor milyen időtartamra milyen feltételekkel viheti el a gyereket, akkor a szülőnek bármi joga lenne reklamálni....nem hinném hogy számlásan alkalmazza a kedves kérdező a baby sittert, szerződéssel, de persze lehet hogy tévedek. minden esetre ez leginkább KRESZ vétség kategóriája, ami a gépjármű tulajdonosára és a rendőrségre tartozik.
2016. ápr. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Ebben a felállásban nem tudom, hogy kit vonnak felelősségre.(közúti baleset)

Tapasztalat: a lányom a mamánál volt. 3nagykorú volt velük, a kicsi begyógyszerezte magát. És a csv velem beszélgetett, nálunk tartott terepszemlét. Pedig az esetkor nem voltak itt, én sem voltam a közelben sem. Az én felelősségem volt, hogy olyan helyen volt a kicsi, ahol baj érte. A mamának semmit sem mondtak, hozzájuk ki se néztek.

2016. ápr. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!