Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elméleti kérdés: ha a bébiszit...

Elméleti kérdés: ha a bébiszitter gyerekülés nélkül autóztatja a gyereket főúton és valami baj történik a szülőt is felelősségre vonják?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 9. 06:57
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

19!


Nem gyorshajtasrol van szó, ahol vélelmezik a tulajdonos felelősségét, hanem balesetről, ahol egyértelmű hogy a vezető a hibás. Nem kell hozzá szerződés, semmi. Aki vezet, az a felelős nagykorú esetén.

2016. ápr. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem történt baj ez tény... De egyenlőre tagadja is a történteket, állítja, hogy ez nem történt meg, a gyerek meg pontosan mondja kikkel találkoztak útközben, hová mentek. Na ilyenkor mit tegyek? Hogyan bizonyítsam be, hogy nem a gyerek hazudik?

Ugyanis egy kisóvodásnak nem érdeke hamisat állítani, ellenben a szitterrel. Ráadásul a gyerek ugyanazt a sztorit mondja, nem változtatja, ilyen idősen nem lenne kontrollja még a hazugsághoz, ezért érzem, hogy a szitter nem mond igazat. Mit tegyek? Hogyan érjem tetten!? Azért szeretném tudni, mert tisztában szeretnék lenni azzal, hogy tényleg úgy van e ahogy sejtem?! Hogy nem mond igazat, ami pedig a bizalmi részt igen csak bontja..

2016. ápr. 10. 10:18
 23/30 anonim ***** válasza:
Cseréld le a bébiszittert, ez a legjobb, amit tehetsz.
2016. ápr. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Hát ez volna a legegyszerűbb. A gond csak az, hogy 2 éve nálunk van, alapvetően elégedett vagyunk vele maximálisan. Cseréljem le úgy, hogy nem tudom biztosan a történteket? Ez így csupán feltételezés. Ha valahogy be tudnám bizonyítani, ha "elcsúszna", az megkönnyítené a helyzetemet.
2016. ápr. 10. 11:29
 25/30 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs szükség rá, hogy "elcsússzon".

Hogyan bíznál most meg benne?

2016. ápr. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Ha ez nem történt meg-ahogy ő állítja és a gyerek nem mond igazat, akkor hogy? Ahogy eddig is. Változatlanul. Ezért kellene kiderüljön az igazságnak.
2016. ápr. 10. 13:43
 27/30 piroska és a farkas ***** válasza:
Azt írod, a kisgyereked meséli, h kikkel talàlkoztak. Hàt kérdezd meg azokatcaz embereket, h valóban talàlkoztak - e. Ugyanakkor azért azon is érdemes elgondolkodni, h egy ekkora gyerek bizony élénk fantàziàval rendelkezik, amit nem feltétlenül tud a valósàgtól megkülönböztetni, és nem is tekintjük szàndékos hazugsàgnak. Ha persze az derül ki, h a szitter hazudott...nekem végleg megrendülne benne a bizalmam.
2016. ápr. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Nyilván ez miatt mérlegelek én is..

Köszönöm a válaszokat, megoldom valahogy a dolgot.

2016. ápr. 10. 18:30
 29/30 anonim ***** válasza:

Nehéz ebben tanácsot adni, én a saját gyerekeimről meg tudom állapítani, hogy mikor mondanak igazat.

Illetve most pl. a 3 évesnek nem biztos hogy adnék a szavára, mert szeret össze-vissza beszélni, de a nagyobbaknál tudom.

Meg vannak dolgok, amiknél NINCS ÉRTELME hogy mellé beszéljenek.


Ezt Neked kell látni, mennyire adsz a saját gyereked szavára (azt nem írtad eddig, hogy mennyi idős).

2016. ápr. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Kiderült végül ?
2020. máj. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!