Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldanátok meg amikor két...

Hogy oldanátok meg amikor két fontos esemény van egy időben 2 gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Ovis ballagás a kisebbnek, a nagyobbnak országos bajnokság 200 km-rel arrébb?
2016. ápr. 12. 09:10
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Szinte órára pontosan együtt kezdődik a kettő. Ez olyan jellemző ránk..

Az ovis ballagással kapcsolatban igazatok van. De sajnos sokan nagy feneket kerítenek. Van ahol még zenész is lesz b@sszus. Ezt ugye megbeszélik már az oviba. Hajam égnek áll, amiket mesél a gyerek. Ajándékokról ne is beszéljek, mert lefordultok a székről.

Na itt ilyen nem lesz. De a nagynak 2 éve volt, emlékszik azért a tesó, hogy volt torta, itt voltak mamák keriék. Apa se dolgozott. Nyilván hasonló meglepetésre vár.

Természetesen meg lehet beszélni, meg is fogja érteni, még ha rosszul esik is.

Olyna kizárt, hgy én ne legyek ott. Habár a versenyről is ezt gondolom.

Szóval bármelyik ujjamba harapok fáj. Csak kíváncsi voltam ki hogy csinálná jelen esetben.

2016. ápr. 12. 10:16
 12/27 anonim ***** válasza:
95%

Továbbra is fenntartom, hogy anya a ballagásra, apa a versenyre.

A közös tortázás meg másnap együtt. És mindenki boldog lesz.

2016. ápr. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
68%
Hát ha az ajándék meg a meglepi a fontos neki, akkor semmi gond. Le kell ülni vele és elmondani, hogy a tesó egész évben ezért a versenyért dolgozott, ezért nagyon fontos, hogy ott legyen és nagyon szeretné, hogy mindenki ott szurkoljon neki. A verseny után -vagy másnap, ahogy jobban jön ki- mindannyian együtt otthon megunnepelitek hogy ő meg elballagott. Lesz torta, ajándék, össznépi ramazuri minden,
2016. ápr. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Jajj, az kimondottan nem fontos. Inkább az összejövetel, hogy miatta jönnek össze. Hogy kicsit csak róla szól a nap.Vagy hogy is magyarázzam.
2016. ápr. 12. 10:40
 15/27 anonim ***** válasza:
68%
Hány órakor vannak ezek a dolgok? Nem lehet megvárni, hogy vége legyen a versenynek, és utána tortázni a nagycsaláddal?
2016. ápr. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem ennek a gyerekek, -mármint a ballagásra gondolok-, nagyjából akkora jelentőséget tulajdonítanak, amekkorát a szülőktől látnak. Ha az óvoda nagyon nyüzsög, akkor persze érzi a súlyát, de nem fogja túlgondolni, ha otthon nem teszik. Nyilván, ha az idősebbnél, torta, rokonok, meglepi volt, akkor Ő is ezt várja, de van annyira nagy már, hogy megérti simán, hogy egyikőtök nem lesz ott, mert fontos versenyen van a nagytesóval. A nagyobbik pedig bármennyire is készült, emlékszik a saját ballagására, arra, hogy ez esemény és megérti ha valaki távolnarad. Szerintem is ünnepelhettek együtt másnap. A tortáról ne maradjon le a nagy sem legalább. Nálunk ugyanez volt, de egyszerűen megoldottuk. A kisebbiket teljesen hidegen hagyta a ballagás, ahogy anno a bátyust is, ergo ünneplő, pár fotó, hazafelé fagyi. Én és apai nagyapa versenyen voltunk szintén vidéken,apa és a nagymamák a ballagáson. Másnap, szombaton átjöttek a nagyszülők ebédre, mindkét kölök megkapta a kedvenc kajáját, oszt' jónapot. Végülis lezárul egy korszak náluk, de az óvodát mindenki kijárja, olyan nagyon nincs mit ünnepelni, de ezt minden gyermek és család a maga módján éli meg, mindenkinek szíve joga, úgy ünnepelni, ahogy neki tetszik. Én nagyon nem is emlékszem ezekre. Azt tudom, hogy gimis ballagás után étterembe mentünk, de az az igazi "ereszdelahajamat" csak a diplomaosztónk után volt. Persze rossz lesz, hogy nem lehettek ott családostól a versenyen, de majd előtte telefonon drukkot küldenek a távolmaradók, és videóra rögzítik az ott lévők, ezt meg lehet nézni együtt később, akkor a kicsi sem marad le. Az összejövetelt nem lehet másnapra tenni? Gondolom ez is egy pénteki nap lesz, nyilván nem utaznak hétmérföldről ide a rokonok egy ovis ballagásra, csak a helyi erők leszenk ott, azok meg össze tudnak jönni másnap is és akkor mindkét gyerkőc örömködhet együtt a családdal, familitugedör :) A kicsit meg hazafelé beviszitek egy cukrászdába teszem azt, ünnepi kaja másnap. Csak egy ötlet, persze a döntés a tiétek.
2016. ápr. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
98%

Ha meg a felhajtás kell az ovisodnak, akkor azt tegyétek egy nappal arrébb.

Akár a következő szombatra. Apa nem dolgozik, elmentek állatkertbe, vagy tudom is én hová, ahová szeretne, délután tortáztok, meg ami kell, az egész nagyszülősereggel együtt.


(Mondjuk én továbbra sem tudom megérteni, nálunk is csinált az óvoda felhajtást, de mi nem. Különösen azért is tartom ezt röhejesnek, mert "elballagnak" a gyerekek, aztán még másfél hónapig járnak óvodába tovább...)

2016. ápr. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
95%
Akkor ballagás helyett az iskolai évnyitó után csinálni neki egy bulit? Az elég különleges lenne neki.
2016. ápr. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Hú, hát ez nem egyszerű tényleg.

Én bár fájó szívvel, de a Kicsivel mennék, a Nagyot, meg ahogy írta valaki, apa lekamerázná, este meg közös tortázás.

2016. ápr. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
31%
A ballagásra mennék akivel csak lehet. A verseny mennyire fontos?
2016. ápr. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!