Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldanátok meg amikor két...

Hogy oldanátok meg amikor két fontos esemény van egy időben 2 gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Ovis ballagás a kisebbnek, a nagyobbnak országos bajnokság 200 km-rel arrébb?
2016. ápr. 12. 09:10
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
79%

20!


9 éves gyerek, aki egy éven keresztül mindennap készült az országos bajnokságra. Szerinted mennyire fontos? Fontosabb mint egy ovis ballagás. Ovis, nem középiskolás. Óvodás. Ráadásul esélyes, hogy májusban ballagás, aztán meg augusztusig -vagy ha addig jár, amíg a nagy suliba, akkor június közepéig -ugyanúgy jár oviba.

2016. ápr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
37%

21! Annak a gyereknek aki évek óta várja a ballagást, annak szerinted mennyire fontos? Anyám, ezt a stílust!

A kérdező maga írta, hogy a gyereke évek óta várja. Függetlenül attól, hogy pl. szerinted, aki senki nem vagy a sztoriban mi a fontos. Hadd kérdezzek már tőle azt amit én akarok. Majd ő eldönti. ;)

2016. ápr. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
79%
Továbbra is fontosabbnak tartom az országos bajnokságot, amiért a gyerek egész évben dolgozott, nyilván nem is keveset és nem is rosszul, ha eljutott arra a szintre, mint egy ovis ballagás, amiért konkrétan semmit nem kellett a gyereknek tennie. Majd a szülők eldontik, hogy legyen, nekem egyértelmű lenne, hogy inkább a ballagast hagynám ki, mint a versenyt.
2016. ápr. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
63%
Én is azt mondom hogy anya a ballagásra apa a versenyre .és max levideoznám .nagynak meg elmagyaráznám hogy apa megy vele mert a kisebbnek ballagása lesz és fontos neki hogy ott legyek .
2016. ápr. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
50%
Jaj, 67%-os, de értetlen vagy. Én sem azt mondom, hogy a verseny nem fontos, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy egy gyereknek mások a szempontjai. Neki fontos a ballagás, mert ő meg azt várta évekig. Nyilván ő is ott volt a nagyobb testvére ballagásán, az evidens volt mindenkinek, hogy ő ott legyen, ezért rosszul esik neki, ha másoknak az ő várt eseménye nem fontos, hanem megint a testvére programja a fontosabb. Szerintem a 2 szülő menjen 2 helyre, este meg bulizzanak együtt ahogy már tanácsolták is, nem kell ezt túlbonyolítani, mert akkor jön a sok ismeretlen, aki elméleteket gyárt.:)
2016. ápr. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Az ovis ballagás egyfajta fellépés, hónapokig tanulnak rá a gyerekek. Nálunk nincs felhajtás az oviban, csak lezajlik az ünnepség, utána sütizünk egyet az oviban a szülőkkel és az óvónőkkel (házi sütiket viszünk be), majd ilyenkor ált. mindenki hazaviszi a gyereket.

Mi még ajándékot sem vettünk, csak egy pici csokrot egy plüssállattal.

Utána elmentünk valahová csak mi 3-an, ez volt a rendkívüli esemény, hogy nem volt ott a tesó :)


A verseny is nagyon fontos, de ezt meg kell beszélni a gyerekekkel, hogy egyszerre nem tudtok ott lenni mindketten mindkét helyen, így vagy válasszanak ők vagy húzzatok sorsot. Persze mindenki kamerázik és kész :)

2016. ápr. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
76%

Én a versenyre mennék. Az ovis ballagás szerintem is egy vicc, de úgy is az a lényeg, hogy a gyerek mit érez vele kapcsolatban, viszont írod, hogy a gyerekedet sem a ballagás érdekli, hanem utána a torta, meg a családi összejövetel. Azt pedig pár órával később is el lehet kezdeni, vagy a második tortával megvárni anyuékat. Ha kap ajándékot, meg tortát, akkor úgy se az érdekli majd elsősorban, hogy te ott vagy-e vagy sem.


Ronda dolog, de nekem egy kicsit ebben az is benne van, hogy a nagy ebbe iszonyatos energiákat fektet, fontos neki, hogy büszke legyél rá, hogy támogasd a versenyben, ahogy írod, inkább azt akarja, hogy te legyél ott. A ballagás meg... Abba nem sok munka van, amit meg akarna mutatni a gyerek, főleg, hogy csak a "bulira" van rákattanva amúgy is.

2016. ápr. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!