Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Költözés 1 éves kisfiúval....

Költözés 1 éves kisfiúval. Tudnátok tanácsot adni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kis családunk költözés előtt áll, kisebb lakásból költözünk nagyobba. Kisfiam eddig jó kedélyű baba volt, el tudott játszani magában sokáig, ha problémája volt jött, jelezte. Reggelente mindig jó kedvvel kelt fel, mosolygott, lustizott is velem :)Megszokott napirendünk volt, ami elég szépen beállt. Sajnos kb 2 hete kórházba kerültünk, elkapta a rota vírust. 4 éjszakát töltöttünk bent.Egész jól viselte szegénykém, de azóta teljesen megváltozott, ami persze érthető is. A probléma inkább az, hogy miután kijöttünk a kórházból, 3 éjszakát anyóséknál voltunk vidéken, aztán egyet az én anyáméknál és utána jöttünk haza. Már én is alig vártam, hogy itthon legyünk és látszott a kisfiamon is, hogy ő is. Hiába napközben el volt, már este alvásnál nyűgösködött. Ezek után most már szegénykém sírva kel fel korán reggel, elég nehezen tudom megnyugtatni, sokat szeretne ölben lenni, jön utánam. Eddig azt hittem azért, mert meg van kavarodva,mert rég is voltunk itthon, rebgeteg új inger érte, de igazából itthon is így viselkedik. Ne értsétek félre, ezzel nincsen bajom, csak az aggaszt, hogy már csak a héten lakunk itt, utána költözünk az új lakásba és félek, hogy alig, hogy visszazökkenne szegénykém, már jön is az újabb helyszín. Számítok rá, hogy ott is ez lesz, hogy sírva kel, mert nem találja a helyét, hiába ugyanazok a bútorok, játékok stb. lesznek ott, mégsem ugyanúgy és ugyanott. Tudtok esetleg valami tanácsot adni, hogy mire figyeljek, hogyan segítsek neki megszokni, megnyugodni az új környezetben? Esetleg ha valaki írna, aki már költözött kisgyerekkel, szívesen olvasgatnám :) Előre is köszi!

2016. ápr. 18. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Látványosan örüljetek az új helynek, hívjátok fel a figyelmét az új, érdekes dolgokra.

Ezt úgyis átveszi a gyerek és akkor ő is örülni fog.


Esetleg a szobája közepén a megszokott játékai mellett várhatja egy új játék is - ti tudjátok, hogy mit szeret; plüss, kisautó, könyv.

2016. ápr. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valami más lehet a háttérben. Ha ennyire megviselne egy babát az új helyszín, már az őskorban kihalt volna az emberiség.
2016. ápr. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább a kórház viselte meg és azt kell még kihevernie. Mi szeptemberben költöztünk Ausztriába a nagy akkor 2,5 a kicsi 10 hónapos volt. Az előző lakásban a nagynak külön szobája volt (akkor lett megcsinálva neki mielőtt született a kicsi) a kiságy a mi hálónkban volt. Az új lakásban közös szobát kaptak, amitől tartottam, de a legjobb döntés volt, már első éjszaka se volt semmi probléma. Ráadásul nekünk a költözés is elég kemény volt, mert 2-án reggelre volt megbeszélve, hogy délelőtt indulunk mi is a gyerekekkel, ennek ellenére előző nap kora délután szóltak, hogy most lenne jó, így éjszaka jöttünk, amíg párom a nagyja cuccot behordta a fuvarozóval addig én a gyerekekkel a kocsiban kint, mert ők még aludtak plusz az üres lakásba nem is akartam bevinni őket. Az első az volt, hogy az ő szobájuk kész legyen. A többi már ment simán. Próbáljatok valami új dolgot, az új szobájába pl. egy játszósátor alagúttal, nekem mindkét gyerek imádja, vagy olyat amiről tudod, hogy szereti. De még mindig úgy gondolom, hogy neki inkább a kórházasdin kell most túltennie magát.
2016. ápr. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Már most kezd újra a régi lenni, bár kissé ölbekapósabb :) De ma reggel már úgy kelt, ahogy régen szokott, nem sírt...ez már haladás. Hát remélem ő is meg fogja tudni szokni az új otthonát :) Legalább nagyobb tere lesz, ennek tuti örülni fog :)Biztos, hogy a kórház dolog tett be neki, elég nyugtalanul aludt stb...de már most kezd helyre jönni, mert a tegnapi nap lényegesen jobb volt az eddigieknél ;)
2016. ápr. 20. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!