Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dackorszakot hogy bírjátok/bír...

Dackorszakot hogy bírjátok/bírtátok?

Figyelt kérdés
Egyszerűen már kikészülök... Akármit mondok,kérek,kiröhög... Ha hangosabban szólok,akkor meg mindent földhöz vág,ordít,mérgelődik.. Ha beviszem a szobájába "gondolkodni",akkor csapkodja az ajtót,közben ordít. Apára hallgat ,de ő már csak este ér haza mindíg és ezeket délután csak 17-18óra között csinálja.
2016. ápr. 19. 20:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Elég makacs és következetes vagyok, úgyhogy nálam nagy raplik nincsenek. Kiabálni nem szoktam, csak ha valami veszélyeset csinál és hirtelen kell megakadályozni (pl. fejest akar ugrani a kanapéról, én meg nem vagyok elég közel). De ez szándékos, mert épp a megijesztés a célom ilyenkor.


A saját tehetetlenséged miatt ne kiabálj vele, mert azzal rossz példát mutatsz. Te is látod, hogy ő is elkezd kiabálni, csapkodni, tehát utánoz téged, hogy így kell kezelni a helyzetet.


Ha ennyire adott időpontban csinálja, akkor fáradt is lehet. Próbáld meg korábban letenni aludni, vagy valamit változtass a nappali alvásán, hogy ne legyen álmos még.

2016. ápr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Itt 13-as válaszomban leírtam hogyan lehet megérteni őket.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Amivel kiegészitenem mert bezárod:

[link]



Amugy öröm látni, amikor jol reagálsz, visszaváltoznak angyallá.

2016. ápr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
És nem kiröhögés hanem csupán még nem asszocial arra, hogy anya dühös és az negativ.sőt a nevetéssel az is lehet hogy téged akar jobb kedvre deriteni.
2016. ápr. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

16-ig alszik délután. 2-3 órákat alszik délután. Ő mindíg is ilyen kis makacs volt,akaratos. Egyik pillanatról a másikra jön rá az 5 perc,de rögtön agresszíven indít. A nagyapja ilyen hirtelen indulatú egyébként,szerintem örökölte. Na mindegy. Nem ordibálok én csak emelt hangon szólók. De azt sem mindíg. Már kipróbáltam ,hogy nem szólók,elengedem a fülem mellett,oda se figyelek ha dacol. De nem vált be,annál tovább tart,behergeli magát. Volt hogy leültettem és beszélgettünk hogy,mi a baj mit érez stb de nem jőtt be a pszichológus szerepe:)

2.köszönöm,elfogom olvasni.

2016. ápr. 19. 21:01
 5/14 anonim ***** válasza:
24%

Reagalj szeretettel.

Amikor dühösen indit, annak oka van.őket az is frusztrálhatja hogy nem tudja elmondani.

A saját érzéseikkel sincsenek tisztában nemhogy azzal, hogy miert merges anya.

Amikor dühös tanitsd, mondd neki, hogy most dühös mérges vagy, hogy tisztában legyen a fogalmával. Meg is mutathatod magát neki tükörben hogy ilyen amikor dühösek vagyunk es ilyen amikor vidámak.

teremts pozitiv hangulatot ne a szorongásait fokozd benne.mert saját akaratuk van de minden vágyuk anyának is megfelelni, a kettő gyakran ütközik, nem várhato el, hogy képes legyen ezt kezelni. A 13-as válaszom nagyon ajánlom ha valoban megoldásokat keresel.

2016. ápr. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Meg neked is hogy esne ha bajod van és a masik elengedi a füle mellett...mégis mit vársz ilyen reakciokra
2016. ápr. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

A lepontozonak üzenném egy gyerekben még nincs aljasság h kiröhögjön valakit.olyan szinten pozitivak hogy a haragot nem is értik. Pláne attol akit a legjobban szeretnek a világon.

Mindent tanulnak még.

2016. ápr. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Pont az segít, ha letekered a hangerőt magadon is. Egy idő után alkalmazkodik és ő is csendesedni fog.


Ez az a korszak, amikor mindent másolnak. A lányom éppen egy könyvet nézegetett elmélyülten, mi mellette fekve beszélgettünk az ágyon. Az apja valamit beszólt, én kinyújtott lábbal benyomtam a lábujjamat a bordái közé "büntetésképp". A gyerek fel se nézett. Amikor végzett a könyvvel, ugyanazzal a mozdulattal, kinyújtott lábbal oldalba bökte az apját és röhögött. Szerintem a feje búbján is van szeme.

2016. ápr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Olvasgattam èn sokat,tudom hogy nem ő irányítja a dacolást. De mondjuk a harag,boldogság,vidámság stb fogalmat így 3,5 évesen tudja. Megkérdzem mi a baj? Aztmondja "mérges vagyok" de miért? Nem tudom,minden idegesít". Egyébként 2 hete tart,remélem 1-2 hét és kinövi.
2016. ápr. 19. 21:24
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Mindenesetre gondolj arra hogy ez neki nem jo. Ilyenkor segitségre van inkább szüksége. Pl a haragot hogyan lehet levezetni.
2016. ápr. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!