Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elérkezett az a pillanat,...

Elérkezett az a pillanat, amit mindig tudtam, hogy eljön és talán a legnehezebb az életünkben, mit tegyek, hogyan tegyem?

Figyelt kérdés

Amikor teherbe estem kisfiammal, akkor a párom nem akarta a gyereket, ezért egyedül tartottam meg és szültem meg. Egy ideje jelentkezget és kíváncsi lett a fiunkra, most 4 és fél éves a fiam. 5 éve nem találkoztunk.


Egyenlőre jobbnak láttam nem megismertetni őket, hiszen nem is tudom, melyikük hogyan reagálna. Van a kisfiamnak egy keresztapukája, aki a családunk nagyon jó barátja. Igazából Ő tölti be az ún. apaszerepet a fiam életében, nagyon sokat segít nekünk és foglalkozik a fiammal, amiért nagyon hálás vagyok.


De mostanában az óvodában a gyerekek elkezdték a fiamat kérdezgetni arról, hogy hol az apukája, ki az apukája :-((

Szinte mindennapos ez az indiszkrét kérdés és hiába mondom a gyerekeknek, hogy nem az ő dolguk, ez magánügy, de hisz gyerekek...


Néha a fiam azt mondja, hogy a keresztapukája az apja, valamikor azt mondja, hogy két apja van és ma már azt is mondta, hogy két apja és két anyja van. Azt hiszem kezd szegényke megkavarodni.


Már többször is megkérdezte tőlem, hogy ki az apukája és miért nincs itt, de csak annyit mondtam elsőre, hogy máshol él azért, mert nagyon sok a dolga. Sokat kell dolgoznia :-(


Mindig is tudtam, hogy meg fogja kérdezni, de eddig hiába készültem bármilyen mondókával semmi nem jut eszembe, hogy most mit tegyek. Legszívesebben őszinte lennék, és elmesélnék Neki mindent, akár kérdezhetne is. De még csak 4,5 éves, nem korai ez még?


Igazából most mindkettőjükben meg lenne a kíváncsiság, hogy megismerjék egymást, de nem tudom, hogy jó lenne-e, ha találkoznának.


2016. ápr. 23. 14:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
28%
Az apának is joga van látni a gyerekét, lehet, hogy most lángolt fel benne az apaság utáni vágy.
2016. ápr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

A gyerek nem hüly.e,majd ő megìtéli az apjàt.Mond el,hogy mi volt. Pl:Apàd úgy döntött nem akar velünk lenni,most meg kivàncsi ràd. Szeretnél talàlkozni vele?


Ha hazudsz neki az előbb utóbb kiderül és te is elveszìted a bizalmàt. Egy olyan sérüléstőlnem tudod megóvni amit mundenképpen àt kell élnie. Csak nehezìteni meg bonyolìtani tudod hazugsàgokkal.


Annàl többet nem tudsz tenni hogy igazat mondasz és mellette vagy feldolgozni amikor fàj.

2016. ápr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Nem értem miért jó bizonytalanságban és hazugságban tartani, mikor már ő is sejti, hogy a dolgok nem úgy vannak, és ebben a formában nem áll össze neki a kép. Sokkal egyszerűbb lenne, ha megismerné az apját, aztán már csak annyit kell felelnie az óvodában, hogy van apukája, csak nem él vele, vagy távol van. Nem kell abban a hiszemben tartani, hogy a keresztapa az apa, mert ettől csak megzavarodik, hogy kit is szokás apának nevezni. Rólad meg azt fogják hinni, hogy összeszűrted a levet a keresztapával. Régen nekem sem magyaráztak el semmit a szüleim, mikor ilyen pici voltam, és néha elég rosszul jöttem ki a dolgokból az miatt, hogy nem tudtam a valóságot. Ő is ember, igaz kicsi, de hidd el hosszú távon az őszinteség kifizetődőbb. Most kérdezi, itt az ideje elmondani.
2016. ápr. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
50%

2#es vagyok gyerektartàst fizetett?


Elismerte hivatalosan az apasàgot?

Mert ha nem akkor semmihez nincs joga.

2016. ápr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
49%
Ebben a történetben az a gáz, h összevissza kamuzgatsz a gyereknek. Gyártsz neki egy 131. verziót, ami megint csak nem igaz. Mi lenne, ha elmondanád neki az igazat? Vagy azt szeretnéd, ha valami jóakaratú néni, bácsi világosítaná fel? Vagy egy ovistársától tudja meg, akinek elmondták otthon a szülei, h mi történt veletek?
2016. ápr. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Én is azt gondolom, hogy el kell mondani az igazat. Nem akarok sem hazudni, sem bizonytalanságban tartani. Csak nem tudom, hogy jó-e az időzítés. De mivel elkezdte kérdezgetni és saját fülemmel hallottam, ahogy szegénykém elkezdte védeni magát :-((( hogy a keresztapa az apja, sőt neki két apja és két anyja is van :-( Nagyon elszomorodtam. Azt akarom, hogy tudja, mennyire kis értékes ember és hogy nem az Ő hibája, hogy az apukája nincs itt.

Az én nagy hibám, amit eleve nehezen tudok elviselni, igyekszem mindig magabiztosnak nevelni kisfiam, de valahogy mégis látszik rajta, már régebben is láttam rajta, hogy valamit furcsáll. Nagyon okosak és ösztönösek a gyerekek.


Már eleve mindenki azt hiszi, hogy összeszűrtem a levet a keresztapával, de most kezdjek el magyarázkodni??? Nincs köztünk semmi, ezt a gyerek is látja egyébként.


Mondjuk azért is meghasonlottam, mert a családom azt mondta, hogy ha 5 évig nem jött, akkor már ne is jöjjön, mit akar? Szerintük csak ártanék és bekavarnám a gyereket azzal, hogy ha jönne az apja és maradna valameddig (pár napot, egy hétvégét) aztán újra elmenne és akkor esetleg utána már nem akarna ismét jönni....


Hát nem könnyű, de én is affelé hajlok, hogy ismerjék meg egymást.

2016. ápr. 23. 15:01
 7/19 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es 4-es. Nem fizetett gyerektartást és mivel a gyámhatóság megkeresett azzal, hogy a gyermekem családi jogállását rendeznem kell, feltettem Neki a kérdést, hogy eljön-e velem és rendezzük, vagy nem. Nem jött el, ezért a gyámhatóság képzelt apát jegyzett be.


5-ös: Azt hiszem, hogy nem írtam olyasmit, hogy hazudtam Neki bármiben is. Azért mert annyit mondtam, hogy máshol él, mert sok a dolga, sokat dolgozik, még nem ártottam és nem gyártottam 131 verziót. Nem kamuzgatok össze -vissza, azért ennyire nem vagyok elvetemült... épp csak elsőre egy kitérő semleges választ adtam, hogy legyen időm átgondolni, hogyan miként tovább.


Ha elolvastad volna rendesen amit írtam, akkor láthatnád, hogy épp azon vagyok, hogy az igazat mondjam el a gyerekemnek, csak épp azt nem tudom, hogyan.... hogy ne sérüljön meg jobban, mint amennyire "kell", Olvasd el még egyszer, hogy miket írtam. 4 és fél évesen nem vághatom Neki oda, hogy az apja nem akarta sem őt, sem engem, ezért a terhességem 4-dik hetében lelépett....

Egyébként senki nem tudja, hogy mi történt velünk, eddig nem volt téma az óvodában és amikor ide költöztünk Németországba és beírattam a gyermekem oviba, nem is kérdezték, hol az apja. A magyarországi bölcsiben és oviban sem kérdezték....



Ebben a történetben az a gáz, h összevissza kamuzgatsz a gyereknek. Gyártsz neki egy 131. verziót, ami megint csak nem igaz. Mi lenne, ha elmondanád neki az igazat? Vagy azt szeretnéd, ha valami jóakaratú néni, bácsi világosítaná fel? Vagy egy ovistársától tudja meg, akinek elmondták otthon a szülei, h mi történt veletek?

2016. ápr. 23. 15:08
 8/19 anonim ***** válasza:
29%

Itt az idő az ismerkedésre. A gyerekek még könnyebben elfogadnak mindent. Nem kell túlmagyarázni.

Egyébként, ha most találkoznak tovább lehetnek egymás életének részesei, láthatja nőni, fejlődni a fiát...

2016. ápr. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%
Kedves Kérdező! Nem kell részletekbe menően kifejtened, csak mutasd be neki, hogy Ő az apukád, csak nem él velünk. Ezentúl ő is ezt fogja mondani az oviban és kész. Nem kell neki azt tudnia, hogy anno nem kellett. Egyébként meg ha Németben éltek ott ez nem is olyan ritka jelenség. Sajnos. Sokkal függetlenebbek a nők és ennél cifrább dolgok is vannak.
2016. ápr. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%

Azért bírom Apucit, egyszercsak látni akarja a fiát, aki felőle eddig éhen is halhatott volna. Aztán anyuka menedzselje le a megismerkedést, és legyen megérto, meg jó pszichológus és stb.

Én személy szerint mindent elkóvetnék, hogy távol tartsam a gyerekemtől. Jogai? Lemondott a jogairól akkor, amikor lelépett és kakilt a gyerekére.

Most forgassa fel a kérdező az életüket, mert megjelent az apuka, aki ki tudja megint meddig akar apuka lenni. És ha megint dobbant, akkor megint anyuka rakja össze a gyerek lelkivilágát.

Az apuka helyében szépen támogatnám messziről a gyerekemet, de nem forgatnám fel az életét.

2016. ápr. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!