Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leghamarabb hogyan lehet...

Leghamarabb hogyan lehet gyereke az embernek mint családtag (a szülésen kivül)?

Figyelt kérdés

Vannak pl a nevelőszülők.jol tudom hogy ők intézetis gyermekeket vállalnak? Feltűnt hogy kb kirepülésük után soha vissza se néznek a szülőkre.

Szeretnék kisgyermeket de nem 4 éveket várni rá.ahogy hallottam, örökbefogadás évek kérdése.addigra felnő a vérszerinti gyerekem es örülnék ha nem lenne köztük nagy különbség.


2016. ápr. 24. 20:34
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A gyámhicatalhoz kell fordulni ezügyben,vagy hova?
2016. ápr. 24. 20:35
 2/14 anonim ***** válasza:
ÖÖÖ miért nem szülsz??
2016. ápr. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A drága apuka elhagyott és ismeretlen donortol meg nem vállalok gyereket.ki tudja milyen emberek génjei vannak soermabankokban...
2016. ápr. 24. 20:50
 4/14 Bella169 ***** válasza:
100%

Ez nem így működik.

A nevelőszülőknél csak átmenetileg vannak elhelyezve a gyerekek, és nem igen válogathatsz hogy kit nevelsz.

Pl kiemelnek családból egy 2 évst mert nem megfelelők a körülmények. Nevelőszülőhöz kerül, de ha a szülei rendezik a körülményeket visszakaphatják.

A nevelőszülőknél folyton változik, hogy kit/kiket nevelnek.

Amúgy ez sem rövid út. Tanfolyam, pszichológia alkalmassági és még sok más kell hozzá.


A örökbefogadásnál ténylegesen családtaggá válik a gyermek. Olyan jogokkal mint vérszerinti (öröklés stb). Valamint csak akkor kell éveket várni ha fehér egészséges csecsemőt akarsz. Ha idősebb gyerek és akár roma is szóba jöhet, akkor jóval hamarabb kaphatsz, márha megvan a papírod róla hogy fogadhatsz örökbe.


Viszont a szavaidból én úgy látom, hogy te egy játszótársat akarsz csak a saját gyerekednek, nem pedig testvért.

2016. ápr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ugy olvastam saját gyermeknél csak fiatalabbat lehet vállalni.


Nekem a nevelőszülőség nem menne lelkileg "adni venni" a gyermekeket ha ott erről van szo ahogy irod.


Lehet ugy tűnik játszotársat keresek(igaz annyiban, h szerintem rengeteget jelent egy testver, nekem is van), de vagyok olyan érett, hogy tudom ő egy másik ember es nem a gyermekem egy játszotarsa csupán(ahogy ha lehetett volna vérszerinti testvére, őt sem ugy szültem volna hogy az első gyermeknek jár)

2016. ápr. 24. 21:03
 6/14 Bella169 ***** válasza:

Nem akartalak megbántani. Ebből a mondatból jött le az amit:

Feltűnt hogy kb kirepülésük után soha vissza se néznek a szülőkre.


A nevelőszülőknél átjáróház van. Van olyan hogy évekig ott van egy gyermek, de van hogy csak pár hónapot. És ezt előre sose lehet tudni.


Örökbefogadás. Igen a meglévőnél csak fiatalabbat lehet. Nem tudom mennyi idős most a gyermeked, de maga a papír megszerzése minimum fél év. Utánna fogadhatsz örökbe. Ha nem csak csecsemő jó neked akkor hamarabb is van esélyed. Minél kevesebb kritériumot adsz meg annál hamarabb kaphatsz.

kor, egészséges-beteg, etnikum, kinézet .stb

2016. ápr. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem bántodtam meg csak belegondoltam hogy milyen lehet a gyerekelnek is. Borzaszto. Kiragadjak mert rosszak a korulmények aztán intézet, utána nevelőszülők, később megint vissza...ezt egy felnőtt sem bírná szerintem és én sem tudnám végignézni hogy épphogy feloldodik a gyerek vagy helyreáll kicsit a lelke ha helyre tud, erre megint viszik tovább.

Ááá kizárt hogy ilyet végigvigyek

2016. ápr. 24. 21:21
 8/14 anonim ***** válasza:

Mitől másabb vagy rosszabb egy spermadonortól vállalni félig saját gyermeket, aki félig a Te véred, és Te neveled fel a kezdetektől, mint örökbefogadni vagy nevelőszülőként egy olyan gyereket vállalni, aki még ennyire sem a Te véred?

Ha azt írod, hogy ki tudja milyen ember a spermadonor, az ugyanúgy igaz egy már megszületett gyerek befogadásánál is, annak sem ismered a szüleit.

2016. ápr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
De pl örökbefogafásnál adodhat olyan hogy zaklatnak a gyermek szülei?(igazábol jo lenne ha megismerhetné majd őket is)
2016. ápr. 24. 21:28
 10/14 A kérdező kommentje:
8-as. Attol más hogy az én testemben nő egy idegen ferfitol egy gyerek.aki ki tudja milyen mocskos állat. Más szülni es más elfogadni másokat.
2016. ápr. 24. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!