Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leghamarabb hogyan lehet...

Leghamarabb hogyan lehet gyereke az embernek mint családtag (a szülésen kivül)?

Figyelt kérdés

Vannak pl a nevelőszülők.jol tudom hogy ők intézetis gyermekeket vállalnak? Feltűnt hogy kb kirepülésük után soha vissza se néznek a szülőkre.

Szeretnék kisgyermeket de nem 4 éveket várni rá.ahogy hallottam, örökbefogadás évek kérdése.addigra felnő a vérszerinti gyerekem es örülnék ha nem lenne köztük nagy különbség.


2016. ápr. 24. 20:34
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
*nőne
2016. ápr. 24. 21:30
 12/14 Bella169 ***** válasza:

Kétféle örökbefogadás van.

Nyílt és zárt.

A nyíltnál megismerheted az örökbe adót. Így könnyebb esetleg felvenni vele a kapcsolatot ha később a gyerek meg akarja ismerni. De ekkor sem zaklathat.

A zártnál nem ismerik egymást a felek. Az örökbeadó nem tudja kihez, hova kerül a gyermek. Ha a gyermek betölti a 18-at kikérheti a vérszerinti szülője adatait a gyámhivatalnál és megkeresheti ha akarja, elöbb nem. És az örökbefogadónak pl ki sem adják ezeket az adatokat.

2016. ápr. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Miért nem keresel új párkapcsolatot?

Amúgy a sperma donorok alapos vizsgálaton esnek át, attól nem kell félned.

2016. ápr. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

A nyílt és zárt is jo akkor, köszi az infot.

Probáltam párkapcsolatot találni, de arra sem szeretnék éveket szánni mire kialakul minden, ráadásul azt sem tudni, hogy komoly lesz e, vagy lehet e belőle gyermek, vagy velünk marad e...szoval több a rizikofaktor. és 30 felett vagyok..ha valaki meg mégis adodna, az két gyermek mellett is adodna.


A spermadonor kicsit tulozva de talán megerőstakolásos értékű nekem.hogy olyantol lenne gyermekem akit nem is ismerek igy nem is akarhatnék tőle ahogy egy jött ment idegentől se vállalna az ember hiába egy pl Berki(ő kapott már ajánlatot hogy spermát kérnek tőle :D)

2016. ápr. 24. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!